Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »a vo vrátení sa od eye candy dristov k starému dobrému funkcionálnemu, jednoducho vyzerajúcemu a ľahko ovladateľnému štandardu.Nemluvíte náhodou od přechodu KDEčkaře na GNOME?
Naprosto souhlasim. Na P-M@1.6GHz s integrovanou grafarnou od Intelu hruza.
Asi pred tydnem jsem zkusil nainstalovat KDE4 na cisty Debian (Kde 4 z experimental, Debian unstable) na PIII@800Mhz, Ati Radeon 9250, 512MB ram a je to pomale (ale jen o trochu min nez na P-M). Asi bych rekl, ze se to po malych kruckach stava pouzitelnejsi, ale mozna to bylo tim, ze jsem tentokrat instaloval na uplne cisty system (takze nic nepadalo, i ten K-Mail uz byl pouzitelny).
Co se ale napriklad nezmenilo je skrolovani v Konqueroru, ktere je zakonceno random skokem ve smeru skrolovani o dopredu neznamy pocet radek. Celkem vzato KDE4 bych i nadale hodnotil jako nepouzitelne pro normalni praci (=neco vic nez jen cist maily).
Trolltech síce tvrdí, že príčinou je nvidia ale nespoliehal by som sa na to.Príčinou je jednoznačne nejaký troll v nvidii...
Qt 4.5 má bejt *mnohem* rychlejší, bude používat OpenGL.<joke>Doteraz používali DirectX, čo?
Nechcem vedieť ako to tam pôjde.
Nijak. ^_^
Paměti mám dost, takže ani nepátrám po nějaké lehčí variatně, která by uměla to, co jsem popsal. Spíš bych chtěl něčím nahradit metacity (gnoumí správce oken), potřeboval bych něco jako kwin, ale nezávislého na KDE a stejně dobře klikáním konfigurovatelného.No jo, život je těžký, když si ho člověk musí komplikovat, co? (Nebo je dneska jenom nějaký svátek plácání o věcech, o kterých se nemusí nic vědět, a má to znamenat, že to jakože nejde?)
Ešte ma napadla taká blbosť ... ktorú by som v KDE4 mierne vylepšil. V prvom rade musím povedať, že mám rád svetlé farebné schémy ale v noci mam tendenciu prepínať na tmavé. Lenže konqueror automaticky používa farby danej farebnej schémy aj na internetových stránkach. Preto by sa mi celkom páčila možnosť definovať vlastné css tak aby bolo pripojené k štandardnému css (teda nie ako náhrada). Dosť by to vylepšilo čitateľnosť pri tmavých farebných schémach ;)
Ďalej by sa mi páčila možnosť asociovať farby z katepart s farebnou schémou. Proste nastavil by som farebnú schému v katepart a klikol by som v nastaveniach farieb na "priradiť katepart nastavenia" alebo niečo podobné. Ak by k farebnej schéme nebola priradená žiadna katepart farebná schéma tak by pri zmene farebnej schémy samozrejme nedošlo k zmene farieb v katepart.
Ešte posledná vec ktorá sa týka farieb .. do dialógu na výber farieb by som pridal možnosť vybrať špeciálne farby (teda napríklad farba popredia, farba pozadia, farba buttonu). Samozrejme za predpokladu, že to aplikácia ktorá volá dialóg farieb vie použiť.
Mám Athlon 64 X2 5200+ @ 2,6GHz, 8GB RAM, 2xGF8600GT v SLiA disky?
KDE3 sa dá používať pohodlne na 400MHz celerone so 192MB RAM.KDE4 je na tom podobne akurat tie konstanty treba vynasobit aspon 10 + 3D karta s pamatou ako je ta uz spominana RAM
Takéto ovládanie môže byť prirodzené ale v žiadnom prípade nie pohodlné a efektívne.
GITS: SAC
Tiskni
Sdílej: