Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Ctít chci, ale ještě jsem nesehnal :-\. V okolí nikdo nemá...
Řekl bych, že je i spousta placených e-mailových služeb, které mají nižší kvalitu než gmail.To ano, nejlepsi je si zridit bud konto na Gmailu, nebo mit mail rovnou na vlastnim serveru.
Smim se optat jakou domenu jsi koupil?
Apache s PHP a MySQL zas tolik nezatezuje, DNS je nenarocne, mail server je taky v pohode, chces-li tam mit 1 ci 2 maily, SSH sice sezere trochu vykonu, ale podle me se da provozovat v pohode i na starsim stroji.
Zalezi na tom, k cemu bude server slouzit, kolik lidi na web bude chodit, jestli budou neake downloady ...
Bude stačit konektivita s uploadem 96kb/s?Pokud na tom chceš provozovat web (jako že asi jo), tak sotva... :/
Nevím, ale s tím uploadem bych šla o trochu výš. Jeden čas jsem na nízkém uploadu / 64kb/s / měla problém odeslat i obyčejný textový mail, natož třeba fotky.
desktop.m4r3k.org
šla na IP třeba 192.168.0.2 ve vnitřní síti notebook.m4r3k.org
na 192.168.0.3
Jo já, mě by se hodila.Vzdyt uz ji mas, jak koukam na tvuj web.
Já bych si s dovolením také vzala
Maila jsem Ti poslala, děkuju za laskavost.
Nojo, když se email podobá spíše korespondenčnímu lístku, než dopisujenže u tý pošty si aspoň můžu vybrat, jestli to bude korespondenční lístek nebo dopis ... kdyby šlo o pár úchyláků s potřebou zveřejňovat na koresponďákách svoji soukromou poštu, tak je vem čert, ale vadí mi, že se z toho dělá standard (copak exhibicionismus není úchylka?); nechápu někoho, že je schopen takovýmhle službám svěřit i třeba firemní poštu ....
Že mě google sleduje? Ani nechci vidět na kolika kamerách se ocitnu jenom tím, že se projdu/projedu po Brně.že mi někdo "jenom" rozbije hubu, i když mě mohl klidně i zabít, jaksi není korektní omluvou pro to, že mi ji rozbil ... aneb proč omlouvat dobrovolné podstupování menšího zla tím, že nuceně přijímám zlo větší?
Pokud bych skutečně nechtěl, aby mi někdo cizí četl e-mail, pak je jediná možnost a tou je šifrování.co myslíš tím "skutečně nechtěl"? - IMO je dosti značný rozdíl mezi tím, když je někdo tajně odposloucháván (čemuž se chceš bránit šifrováním), a tím, když dá výslovný souhlasem se čtením své pošty ...
No já nevím, ale mi se nezdá, že to snifování paketů na síti by bylo něco težkého,viz poslední věta předchozího příspěvku
jinak pokud třeba v TB chceš v poště hledat tak ji musí taky přečíst.viz poznámka v příspěvku o něco výše (na konci, označena hvězdičkou)
Asi jsem si nevšiml ...p.s. měl jsem se prvně zeptat, jestlis' ty podmínky četl ...?
<offtopic> Kdyz uz se tu takhle resi gmail tak bych se chtel zeptat, jak je vlastne resen pocet pozvanek. Pozvanku se mi podarilo sehnat od cloveka ktery jich mel sto, hodne lidi tady koukam ma 100 i vice. Ja jich mel 19 a kamarad, kterymu jsem pozvanku poslal ma 3.
To se pocet pozvanek vzdy snizi? <offtopic>
Tiskni
Sdílej: