Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.
Knihy s linuxovou tematikou
čtu, a to „od začátku do konce“ |
|
19% (53) |
používám jako referenční příručky |
|
15% (43) |
mám, ale (už) nečtu |
|
51% (142) |
nemám |
|
27% (75) |
Celkem 280 hlasů
Vytvořeno: 1.7.2023 22:18
Tiskni
Sdílej:
Kdysi jsem četl nějakou českou knihu zčásti o LAMP a aspoň prolistoval TLPv3. Nevím, nakolik se dá počítat Modern Operating Systems od Tanenbauma, byla tam asi stostránková sekce o *nixech. Jinak už dlouho nic, leda…
V knihovničce mám Operační systém Linux: Příručka českého uživatele (Vilém Vychodil). Je docela nadčasově napsaná, takže ač 20 let stará, naprostá většina obsahu pořád platí. Ne, že bych ji ale používal, je to spíš artefakt.
Ve virtuální knihovničce mám klasiky od O'Reillyho. Ty jsou většinou taky dost staré, aniž by to nějak zvlášť vadilo. Občas do nich nakouknu.
Začínal jsem před 30 lety na knížkách jako Průvodce Unixem Peter Norton & Harlay Hahn, ale s příchodem a běžné dostupnosti Internetu už jen on-line dokumentace.