Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Máte na svém notebooku zašifrovaný pevný disk?
Ano |
|
90% (6471) |
Ne |
|
10% (708) |
Celkem 7179 hlasů
Vytvořeno: 11.4.2014 07:52
Tiskni
Sdílej:
Ja ho urcite necracknu :) ale treba nekdo schopny jo.Aha. Takže „k čemu je dobrý šifrovat AESem - já ho sice necracku, ale treba nekdo schopny jo“.
a pak to stejne cele zustane zavisle jenom na heslu uzivatel pripadne rootaA?
Mozna by to slo resit hibernaci na disk misto do ram - pak by system sirfrovany disk odmountoval.Samozřejmě, že disk můžeš odpojovat i při uspávání do RAM.
/home
, ačkoliv ani nevím proč. Většina těch dat se stejně dá najít na internetech.
Preji hezky den,
sifrovat HDD v pocitaci povazuji dnes za standard, at se jedna o NB nebo desktop. Zamykate si auto, byt, chalupu? Zamknete si i "data". Je to vase pravo! A pri pouziti modernich CPU je ztrata vykonu nulova ci zanedbatelna. Ztrata vykonu je patrna AZ pouze pri pouziti velmi rychlych SSD
Ma zkusenost z domaciho PC
SSD Vertex 4, rychlost R/W 500/500 MB/s, nesifrovana data, opravdu namereno
1) 128bit sifrovani, CPU 4.5Ghz, bez HW AES -> R/W cca 140-170MB/s takze stale slusne
2) 128bit sifrovani, CPU 4.5Ghz, s HW AES-NI -> R/W cca 330-350MB/s takze no problem *
* ani s HW AES podporou sice nedosahnu na maximalni rychlost sveho SSD ale rychlosti jsou naprosto dostacujici
Jen bych rad upozornil na jednu podstatnou vec, ktere jsem si vsiml u svyhc kolegu. Pokud sifrujete cely disk tj, / , /home, oddil /boot musi zustan nesifrovany => paklize to s bezbecnosti a sifrovanim myslite vazne, je nezbytne /boot premistit na nejake vymene medium jako flaska, bootovat z ni a mit ji porad u sebe! Jinak to sifrovani celeho disku postrada smysl a mohli byste se vystavit podvrzeni jadra/initramfs na nesifrovanem /boot ponechanem na disku
OFF-TOPIC pokud sosate z torrentu apod, krome sifrovani nezapomente uzivat VPN!
Takze kdyz sifrovat tak poradne. Neusnadnujte zlodejum ani policii/OSA/BSA/soudum zivot :D
S pozdravem, raven4
https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.raven4.MKCommander_HD
https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.raven4.MKSysMon
https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.raven4.UsefullClock
> paklize to s bezbecnosti a sifrovanim myslite vazne, je nezbytne /boot premistit na nejake vymene medium jako flaska, bootovat z ni a mit ji porad u sebe! Jinak to sifrovani celeho disku postrada smysl a mohli byste se vystavit podvrzeni jadra/initramfs na nesifrovanem /boot ponechanem na diskuSecureBoot? :) A má to vůbec smysl řešit, když ti útočník může připojit do počítače HW keylogger a to heslo k disku zjistit tak.