Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Jazyk uživatelského rozhraní desktopu mám nastavený na
češtinu nebo slovenštinu |
|
66% (401) |
angličtinu |
|
33% (203) |
jiný jazyk |
|
1% (6) |
Celkem 610 hlasů
Vytvořeno: 1.7.2022 23:52
Tiskni
Sdílej:
Nedávno jsem dělal čistou instalaci a nechal jsem tam výchozí angličtinu. Ani bych si toho nevšiml, nebýt odlišných akcelerátorů (ta podtržená písmenka v nabídkách – pro klávesové zkratky). Jo vlastně, ještě agent ve webovém prohlížeči zůstal anglický, takže třeba bankovnictví mám v angličtině a chodí mi tak i potvrzovací SMS na různé weby.
Oprava, předtím jsem občas narazil na chybu v překladu, ale nezmohl jsem se k zaslání opravy.
Ono ta XKB česká QWERTZ je dost dobrá :D Co Vám na tom chybí (obrázek rozložení v příloze)
Mě tam tedy chybí dva znaky a to » a «, ale s Compose se to dá.
QWERTZ
Mě rozčilovala ta toliko dvě dnes již bezdůvodně prohozená písmenka, když jsem narážel na výchozí US QWERTY; nemám problém celkem plynule přepínat mezi zcela odlišnými rozloženími, ale ne takovými detaily.
Navíc blok ZXC… se někde používá pro klávesové zkratky, které je lepší držet pohromadě.
Mě tam tedy chybí dva znaky a to » a «, ale s Compose se to dá.
Nevidím tam ani např. české „uvozovky“.
dost dobrá
Vždyť to rozmístění symbolů je bordel. Za inspiraci bych bral spíš např. Neo (hlavně Ebene 3-4) nebo *Edition DreymaR a hlavně Extend (takových i mnohem výstřednějších projektů je hafo).
Používám vlastní variaci na CShack (starší UCW je myslím dost podobná), akorát už to není ani QWERTY, ani běžný zdejší hardware (přinejmenším JIS master race).
…
, …) a numerickou klávesnicí přepínatelnou na ┌rámečky┐ a šestnáctkovou soustavu (tj. znaky ≥ 10 s pravým altem).
echo $LANG
Jazyk uživatelského rozhraní desktopu mám nastavený na […]
LC_MESSAGES=C LC_MEASUREMENT=cs_CZ.UTF-8 LC_TIME=cs_CZ.UTF-8 LC_COLLATE=C LC_NUMERIC=en_US.UTF-8zkoušel jsem i LC_TIME=en_DK.UTF-8 což pomáhá YYYY-MM-DD ale rozbilo něco jiného.