V Redisu byla nalezena a v upstreamu již opravena kritická zranitelnost CVE-2025-49844 s CVSS 10.0 (RCE, vzdálené spouštění kódu).
Ministr a vicepremiér pro digitalizaci Marian Jurečka dnes oznámil, že přijme rezignaci ředitele Digitální a informační agentury Martina Mesršmída, a to k 23. říjnu 2025. Mesršmíd nabídl svou funkci během minulého víkendu, kdy se DIA potýkala s problémy eDokladů, které některým občanům znepříjemnily využití možnosti prokázat se digitální občankou u volebních komisí při volbách do Poslanecké sněmovny.
Společnost Meta představila OpenZL. Jedná se o open source framework pro kompresi dat s ohledem na jejich formát. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu.
Google postupně zpřístupňuje českým uživatelům Režim AI (AI Mode), tj. nový režim vyhledávání založený na umělé inteligenci. Režim AI nabízí pokročilé uvažování, multimodalitu a možnost prozkoumat jakékoliv téma do hloubky pomocí dodatečných dotazů a užitečných odkazů na weby.
Programovací jazyk Python byl vydán v nové major verzi 3.14.0. Podrobný přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Bylo oznámeno, že Qualcomm kupuje Arduino. Současně byla představena nová deska Arduino UNO Q se dvěma čipy: MPU Qualcomm Dragonwing QRB2210, na kterém může běžet Linux, a MCU STM32U585 a vývojové prostředí Arduino App Lab.
Multiplatformní open source voxelový herní engine Luanti byl vydán ve verzi 5.14.0. Podrobný přehled novinek v changelogu. Původně se jedná o Minecraftem inspirovaný Minetest v říjnu loňského roku přejmenovaný na Luanti.
Byla vydána nová stabilní verze 6.10 (YouTube) multiplatformního frameworku a GUI toolkitu Qt. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání.
Netwide Assembler (NASM) byl vydán v nové major verzi 3.00. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
Tiskni
Sdílej:
Třeba stejně jako můj spolužák našel na půdě AMD s pasivem Na pasiv jsme přicvakli malej větrák (menší než na první fotce) a z dálky jsme chladili i zbytek desky velkým větrákem. Bez aktivních větráků stačilo kápnout na vršek pasivu a voda se okamžitě vypařila, s větrákama ji to odfouklo
Co s ovcí? Sice je vyhřívaná, ale musí se krmit a tak...
Co s ovcí?Co takto vykrmit a na rožeň s ní? určitě by se na grilování sjelo hodně linuxáků z široka daleka a pivo by teklo určitě proudem
A darm by chtěl plyšovýho poníka s SPH (strategicaly placed hole alias strategicky umístěnym otvorem). Jenže v životní velikosti by ho to vyšlo dost draho...No, určitě by to vyšlo furt levněji než oficiální hračka od Hasbra.
Za mě osobně také jedině Twilight Sparkle, když už bych si teda musel vybrat.
Celestia růlz, all others drůlsSchválně, kdo je autorem citátu?
Schválně, kdo je autorem citátu?Parafráze Discorda. Vyhrál jsem něco?
a proč ne Ranbow Dash nebo Applejack?U obou jsem si myslel že jde o hříbata, když jsem je viděl v první díle. AJ je fajn, ale není tak správně trhlá jako Twilight Sparkle (RD vůbec, ta je druhá od konce).
nejvíc sexy mi přijde Applejack
Ta opravdu nevypadá špatně, ale Luna je Luna
Jinak, ty ceny: Moje plyšová Twilight Sparkle, dělaná na zakázku, stála 1000,- a to to za tu kvalitu bylo ještě levnýJo, jenže tohle není na zakázku nýbrž sériový plastový odlitek z pásu z Twchajwanu. Výrobní cena v jednotkách, maximálně desítkách jednotek korun. 1050,- je marže. Navíc když se podíváš do té průhledné části, tak to teda princezna Cadenza Mi Amore ani Shining Armor rozhodně není. Spíš to připomíná křížence z G3 a Pinkie Pie. To bych teda jako sběratelský kousek za takovou cenu nebral ani omylem.
Jinak na plyš moc nejsem, ale kdyby si měl plastový odlitek ve správných proporcích (hřívu už bych si klidně dodělal sám), tak bych to bral i kdyby si za to chtěl půl koně a království. Okamžitě by Twi šla na výstavku (a k ní ještě třeba Blythe Baxter s tou gigantickou hlavou nebo Minkou Mark, ať jí není samotné smutno) jakožto sběratelský kousek.
Hele, běžte si to probírat k sobě pod svůj blog vy duhový buzeranti...You need to be about 20% cooler
:p
Já mám na +12V větvi relé už několik let a jede perfektně, hlavně ten efektní oblouk při vypínání je luxusní....a taky to, že dokud to někdo nevidí zblízka, tak mě přesvědčuje, že je to dokonce stykač
>ne, kočky rozhodně ne!!!