Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
Zdravim, poradte nejakou dobrou aplikaci realizujici TODO list. Jsem strasne zapometlivy a proto takovou alpikaci potrebuji jako sul.
Zatim sem zkousel jen zakladni devtodo
ale moc mi to nevyhovuje. Take se mi casto stane ze si eventy zapomenu precist Chtelo by to tedy neco na plose, napr. nejaka aplikace provazana treba s conky, ktera by na sebe dostatecne upozornila, treba barvou pisma. Nebylo by spatne kdyby treba umela posilat SMS nebo E-maily.
Mozna nezbude nic jineho nez si neco takoveho napsat.
Apropos jaky nazor mate na conky?
Dik za podnetnou diskuzi
Tiskni
Sdílej:
Zatim se píšu do kmailu, pod úkoly.
TODO provazané s Conky? To přesně používám. Mám texťák, do kterého si píšu úkoly, a ten se v Conky zobrazí třeba pomocí head (nastavíš si kolik prvních položek se ti zobrazí). Jednoduché a efektivní. Teda aspoň pro mě.
Konkrétně to mám v .conkyrc takto:${offset 0}${color slate gray}TODO List: ${offset 0}${color}${exec head -10 ~/TODO}
logy
, az na to ze misto head
pouzivam tail
.
Kdyz o tom tak premyslim neco takoveho by slo realizovat i pomoci devtodo
, ten umi zapisovat todo do souboru, predpokladam textoveho.
Opravdu komu neni rady tomu neni pomoci