Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Delsi dobu pouzivam Eclise ale vubec se nebranim vyzkouset neco noveho, tak proc ne treba NetBeans. K tomuto rozhodnuti jsem dospel po nedavnych spatnych zkusenostech s navrhem GUI v Eclipse. Nechci rict ze byl navrh nezvladnutelny ale ponekud zmateny a pomaly. Na druhou stranu jsem jej po case pochopil a dotahl do zdarneho konce a navic jsem se naucil mnohem vice nez kdybych jej jen slepe naklikal. Na druhou stranu kdyz jsem videl WYSIWYG editor v podani NetBeans byl sem prekvapen jeho, rekl bych, blbuvzdornosti. Jen doplnim, ze tento editor (Matiss) je postaven na zbrusu novem layout manageru
, ktery by se mel dostat i do JAVA JDK6. Eclipse podobny editor take obsahuje ale jen ve forme nekomercniho pluginu MyEclipse
Dnes jsem se rozhodnul že si udělám svůj osobní, soukromý; soukromí, osobní blog, nebo lépe řečeno svůj deníček, debilníček, zápisníček atd.:-)
Vždy když jsem viděl nějaké recenze takovýchto systémů přešel sem je mlčením a s myšlenkou: "Tohle přece v životě nebudu potřebovat", ale zmýlil sem se a to šeredně. Je to dobrá věc a tímto uznávám svůj omyl.
Jedná sem me spíše i nějaký WikiEngine ale nějaký dobrý, hezký a přehledný blog by také nebyl k zahození. Jo abych nezapomněl, mělo by to být napsáno v Javě. Zatím jsem čerpal z java-source.net/open-source/wiki-engines
Líbí se mi:
jspwiki nebo
A z blogovacích systémů se mi zamlouvá: b2evolution
Takže kdo by se rád podělil o zkušenosti nechť se projeví v diskuzi, diky všem.
Zdravím všechny, možná by se tento zápis hodil spíše do diskuze a proto nejprve žádám o zchovívavost
Už nějaký ten čas se na svém osobním PC zprovoznit lokálně ABCLinuxu, pro úplnost, snažím se tak za pomoci rad Leoše. Tímto ho také zdravím
Problém je s kontaktem na databázi, alespoň tomu vše nasvědčuje. Touto cestou bych chtěl požádat všechny ty kteří se o zprovoznění ABCLinuxu pokoušeli, o pár poznatků a rad, popřípadě podrobností z tohoto zprovozňování. Trápí mě nasledujici vyjimka: cz.abclinuxu.exceptions.PersistanceException: Nemohu se spojit s databazi!
Přikádám logy: