Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
Delsi dobu pouzivam Eclise ale vubec se nebranim vyzkouset neco noveho, tak proc ne treba NetBeans. K tomuto rozhodnuti jsem dospel po nedavnych spatnych zkusenostech s navrhem GUI v Eclipse. Nechci rict ze byl navrh nezvladnutelny ale ponekud zmateny a pomaly. Na druhou stranu jsem jej po case pochopil a dotahl do zdarneho konce a navic jsem se naucil mnohem vice nez kdybych jej jen slepe naklikal. Na druhou stranu kdyz jsem videl WYSIWYG editor v podani NetBeans byl sem prekvapen jeho, rekl bych, blbuvzdornosti. Jen doplnim, ze tento editor (Matiss) je postaven na zbrusu novem layout manageru
, ktery by se mel dostat i do JAVA JDK6. Eclipse podobny editor take obsahuje ale jen ve forme nekomercniho pluginu MyEclipse
Pristupme nyni k porovnani, alespon povrchnimu, necitim se byt dostatecne fundovany k tomu abych soudil ci hodnotil a v posledni rade nechci vyvolat flame.
Oba editory obsahuji tyto zakladni vlastnosti: syntax checking, code completion a code folding. Dale podporu Ant, CVS, a JUnit. Oba tez maji integrovan GUI builders, ikdyz u Eclipse(Visual Editor) je treba jej dodatecne stahnout.
Moje skromne porovnani:
Eclipse:
NetBeans
Pokud nekdo bude mit dalsi nazory a zkusenosti necht je napise do diskuze, ale prosi zadny flame, pouze seriozni klady, zapory a zkusenosti
Tiskni
Sdílej:
Nekdo tvrdi ze Eclipse je rychlejsi a stabilnejsi.Z vlastních zkušeností tvrdím opak - na všech strojích, kde jsem provozoval obě IDE, byl Eclipse nepříjemně pomalý. S Netbeans se naopak dalo velmi pohodlně pracovat.
<li>
je potřeba seznam uzavřít mezi <ul>
a </ul>
(dovolil jsem si to v zápisku opravit, aby to nekazilo formátování zbytku stránky).
Je sice fajn, ze IDE umi vsechno hezky nakreslit, ale beda jak zvetsite rozliseni vysledneho formulare, tak je to v haji.Toto moc nechápu. Layouty jsou právě kvůli tomu, aby "když se to zvětší, aby to stále nějak rozumě vypadalo". Matisse ("free layout") v Netbeans jsi zkoušel ?
sed
.
Ma tam byt "naucil" nebo "mucil"???