Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
Delsi dobu pouzivam Eclise ale vubec se nebranim vyzkouset neco noveho, tak proc ne treba NetBeans. K tomuto rozhodnuti jsem dospel po nedavnych spatnych zkusenostech s navrhem GUI v Eclipse. Nechci rict ze byl navrh nezvladnutelny ale ponekud zmateny a pomaly. Na druhou stranu jsem jej po case pochopil a dotahl do zdarneho konce a navic jsem se naucil mnohem vice nez kdybych jej jen slepe naklikal. Na druhou stranu kdyz jsem videl WYSIWYG editor v podani NetBeans byl sem prekvapen jeho, rekl bych, blbuvzdornosti. Jen doplnim, ze tento editor (Matiss) je postaven na zbrusu novem layout manageru
, ktery by se mel dostat i do JAVA JDK6. Eclipse podobny editor take obsahuje ale jen ve forme nekomercniho pluginu MyEclipse
Pristupme nyni k porovnani, alespon povrchnimu, necitim se byt dostatecne fundovany k tomu abych soudil ci hodnotil a v posledni rade nechci vyvolat flame.
Oba editory obsahuji tyto zakladni vlastnosti: syntax checking, code completion a code folding. Dale podporu Ant, CVS, a JUnit. Oba tez maji integrovan GUI builders, ikdyz u Eclipse(Visual Editor) je treba jej dodatecne stahnout.
Moje skromne porovnani:
Eclipse:
NetBeans
Pokud nekdo bude mit dalsi nazory a zkusenosti necht je napise do diskuze, ale prosi zadny flame, pouze seriozni klady, zapory a zkusenosti
Tiskni
Sdílej:
Nekdo tvrdi ze Eclipse je rychlejsi a stabilnejsi.Z vlastních zkušeností tvrdím opak - na všech strojích, kde jsem provozoval obě IDE, byl Eclipse nepříjemně pomalý. S Netbeans se naopak dalo velmi pohodlně pracovat.
<li>
je potřeba seznam uzavřít mezi <ul>
a </ul>
(dovolil jsem si to v zápisku opravit, aby to nekazilo formátování zbytku stránky).
Je sice fajn, ze IDE umi vsechno hezky nakreslit, ale beda jak zvetsite rozliseni vysledneho formulare, tak je to v haji.Toto moc nechápu. Layouty jsou právě kvůli tomu, aby "když se to zvětší, aby to stále nějak rozumě vypadalo". Matisse ("free layout") v Netbeans jsi zkoušel ?
sed
.
Ma tam byt "naucil" nebo "mucil"???