Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Ve schránce s desítkami tisíc zpráv takovou poštu nikdy nenajdete, protože vás nenapadne hledat novou poštu mezi zprávami dva měsíce starými.
? Který poštovní klient neumí iterovat přes nepřečtené zprávy?
Zákazník z Bohaté firmy nezavolá: "Dostali jste můj mail?", přišli jste díky chaosu ve své poště o zakázku!
Email nemusí vůbec dojít. Nikde to není zaručeno, nedá se ani ověřit (emailovým systémem), zda došel a v době spamových filtrů teprve ne. Důležité věci by se tedy neměly posílat emailem.
Několik stovek nepřečtených zpráv? Za jak dlouho? To někdo asi poštu moc často nekontroluje...
V každém případě mně se celkem osvědčilo mít několik složek (v mém případě 4), které jednoduše nazvu Priorita 1 až Priorita 4 a do nich maily padají podle pravidel. Takže např. od šéfa automaticky pošta padá do Priorita 1, věci ze školy (nikdy nehoří tak, aby bylo nutné je ihned zpracovat) do Priorita 3 atd. Složky pak procházím podle priority, 1 sleduji téměč neustále, většinou ihned po příchodu mailu, 2 několikrát denně (3x popř. když je čas a nový e-mail), 3 večer když přijdu z práce a 4 podle nálady.
Stačí pár subskribcí k high traffic mailing listům a stovky zpráv se vám do mailu hrnou během relativně krátké doby. Ale na tohle jsou právě ty filtry (a složky/labely), stovky zpráv denně v inboxu nemájí co dělat.Několik stovek nepřečtených zpráv? Za jak dlouho? To někdo asi poštu moc často nekontroluje...
Pravda, gmail je v tomhle směru dost nepoužitelný, páč pokud máte víc labelů tak jich větší část nevidíte a nevíte, že v nich něco je (mimochodem jeden z důvodů, proč nepoužívám googlí webmail, ale desktop klienta).Koľko je viac? Momentálne sa mi ich tam zobrazuje asi 15 a predpokladám, že ich môže byť aj výrazne viac (bez toho by bola funkcia "Vnorené menovky" nepoužiteľná).
U mnoha uživatelů neustále narážím na stejný problém - naprostý chaos v poště.Amigapower neustál naráží na stejný problém - naprostý chaos v celém počítači.
ani po 3. kdyz jsem si to precetl, jsem z toho nechapal
Já osobně používám filtry se složkami s tím, že si sám odznačím kdy je přečtená, mám tedy pořád na očích vidět nevyřízené věci ať jsou kde jsou.
Já osobně používám filtry se složkamiJá osobně používám filtry ze zavírání (poklopu) krabičky od cigaret, pěkně si tam udělám "Z" a stočim okolo
Tiskni
Sdílej: