Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »V poslední době u mě nastala potřeba někam zadávat spoustu informací, poznámek a nápadů. Začal jsem tedy hledat kvalitního správce poznámek. K čemu jsem došel?
Kandidát první - Tomboy. Každá poznámka je v samostatném okně (výhoda asi jak pro koho). Výhodou je možnost mít otevřeny poznámky z různých sešitů. Nabízí volbu synchronizace, kterou jsem ale nezkoušel. Psáno v Monu. Co poznámka, to samostatný soubor (s nelidským názvem) ve formátu XML.
KeepNote. Propracovaná aplikace, hodí se pro ty, kdo mají ve všem dokonalý pořádek. Mě vyděsily už screenshoty, tohle by u mě asi nefungovalo. Poznámky se řadí do stromové struktury. Psáno v Pythonu.
Momentální favorit - Zim. Používá wiki syntaxi, psaní je velmi rychlé. Umí vkládání vzorců. Umí převod celé struktury poznámek do HTML. Sešit je nutno vybrat hned po startu. Lze vkládat odkazy na libovolné lokální soubory, které spustí defaultní aplikace dle nastavení v GNOME. Psáno v Perlu, v plánu přechod na Python. Co poznámka, to soubor s intuitivním názvem, použita je zmiňovaná wiki syntaxe.
No, a závěrečná otázka: co používáte vy? Nebo si všechno pamatujete?
Tiskni
Sdílej:
Takovej ten papirek, tady byl, sem sem ho daval, takovej bilej byl, bylo tam napsano neco dulezityho, kam ste mi ho dali? Nikam. Tak to asi dostal nozicky a vodesel ...
Jj, takovej malej aluminiovej klíček
Jo a dneska sem ti to zase byl pripomenout na jabberu, kdyz sem te videl online (to neni zas tak casto) a nekdo mi tam napsal ze nejsi doma. Navic cesky. Jestli me jenom netahas za fusekli ...
Já na titulky (znělky) nekoukám, ale tenhle song jsem zachytil tady
A co bys jako v ty praci chtel delat?
Ja nastesti jabber nosim v mobilu vsude s sebou...toho jsem se bál
A co bys jako v ty praci chtel delat?To je špatně položená otázka! já bych samozřejmně nejrači nedělal nic, mám ale nadřízené, kteří chtějí prvý opak...
Basket používám velmi aktivně. Už mě nebavilo pořád hledat kde mám ten soubor s poznámkami k danému projektu. Takhle mám všechno přístupné na jedno kliknutí. Jen škoda, že autor nemá čas a port na kde4 je tak v nedohlednu
Zatim je toho víc, něco do blogu, něco do poznámek v kontactu, něco do mobilu, jak podle dostupnosti. Čili poznámky mám některé více, jiné méně dočasné, nevadí mi, že se občas na více místech kryjou.
Doplňuju: snažim se mít vlastní twiki, stejně tak mam ve správě 3 instalace twiki a koumam, jak je synchronizovat, když každý obsah je svym způsobem privátní. Takže zatim ručně a copy&paste.
Me zatim nejvic vyhovuje KNotes, rychle vyvolani alt+shift+s (schovani alt+shift+h). Ma export do textaku, primy tisk, odeslani mailem a alarm.
Mně u knotes vadí akorát řádkování, přesto de facto jsem si zvyk.
Svou paměť a bílou tabuli... Věci si zapamatuji (a nebo si zapamatuji počet věcí k zapamatování a doma na to nějak příjdu (obvykle při pohledu na rozvrh) a přepíšu na bílou tabuli.
Z odškrtávání mám pak mnohem lepší pocti
Znamy pouziva Zim (desktop wiki). Ja si na to nejak nezvyk, pouzivam gedit :), v nejhorsim pripadne tuzku a papir.
Od doby co jsem objevil „wikidpad“ wikidpad.sourceforge.net/ a vyřešil jeho synchronizaci přes „dropbox“ www.getdropbox.com jsem tím nejšťastnějším člověkem. Všechny svoje poznámky mám téměř neustále u sebe, jsou prolinkované, obsahují jednoduchý todolist a spoustu dalších nakažlivých vychytávek. Jenom na první pohled může člověka vyděsit složitost ovládání, nicméně po chvíli času věnovaného nápovědě, se dostaví pochopení a vděk autorům :)
Zim + hromada papirku.
Saturnina mít doma chce každý
gedit + plugin bookmarks
nebo evolution...
Používám Basket, ale blbé je, že se teď moc nevyvíjí a nikdo neví jestli a kdy vyjde KDE4 port. Možná časem zkusím ty udělátka v Kontactu.