Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
GoogleOS veru nechcem. Ale: Lepší netbook s ARM a googleOS, než intel/W7 starter (alebo aj nestarter) - ľahko sa tam bude nahadzovať linux podľa vlastného vkusu (a bez platenia za Win). Bol by to taký "novodobý FreeDOS".
Aha. Tak nie. Ten google notebook má "oversized touchpad", ale zato vyhodili zbytočnosti ako "caps-lock key, functions key". Jó, som zabudol, že Google robí veci po svojom.
Nejde jen o bezpečnost. Zrovna uživatel typu Jenda to bude mít dobře šifrované. Jde ale o to, že ten server, stejně jako celá společnost, může zítra "zavřít krám" a data prostě nemáš.
Toto je důvod, proč mám raději malé komunitní servery (svůj server). Každý tam má svá data, zálohovaní je na jeho triko (a ví o tom, případně se osobně domluví se správcem) a když takový server s 10 uživateli jednoho dne zmizí, není to taková tragédie.
Btw. stačí sledovat reakce uživatelů free emailů v případě drobného výpadku a ztráty několika setin procenta emailů. Jak ti "podnikatelé" pak v TV brečí, že přišli o veškerou kancelář. A teď si to představ v případě všech dat.
Nestarate se o ne, mate je zalohovana, centralne dostupna atd.
Toto stojí hezkých pár set (neřku-li tisíc) korun měsíčně. Zadarmo to nikdo a pořádně dělat nebude.
Castym duvodem k odmitani byva urcita mira nejistoty "chci mit vsechno pod kontrolou", ktere rozumim, a rad ji budu diskutovat.
A proto jsem napsal, že na svém serveru ano a využívám všech výhod, které to přináší, na serveru někoho jiného pouze s maximální opatrností. Takže nakonec využívám všechny výhody a ještě to mám pod svojí kontrolou.
Nejde jen o bezpečnost. Zrovna uživatel typu Jenda to bude mít dobře šifrované. Jde ale o to, že ten server, stejně jako celá společnost, může zítra "zavřít krám" a data prostě nemáš.ale to se ti muze stat i s lokalnimi daty. osobne, spis nez z odcizeni dat, mam strach z toho, ze si zase vyleju caj do pocitace a tim si ho dokonale z nefunkcnim nebo ze mi pocitac nekde spadne, atd. u malych servru je to podobne, treba takovy spaleny zdroj muze na ceste do vecnych lovist vzit i zbyvajici casti systemu. ve srovnani s takovymi riziky je krach googlu okrajova zalezitost.
Já mám data současně na čtyřech místech v jednom paneláku + pátou kopii na VPS v housingu několik km odsudnapada me otazka: ,,have you ever kissed a girl?'' osobne mam radu veci, ktere povazuji za dulezite, zalohovanou. nektere i na jinych kontinentech. kam se hrabe par km. ;-] ale vezmi si normalni lidi, kteri s pocitacem bezne pracuji a zvladnou neco napsat ve wordu, stahnout fotky a podivat se na film. kde maji data ve vetsim bezpeci? u sebe na pocitaci, kde muze dojit k mechanicke zavade, nebo napadeni nejakym svinstvem, nebo v datacentru s nalezitou redundanci a profesionalnim zabezpecenim?
napada me otazka: ,,have you ever kissed a girl?''Mně takovýto způsob zálohování přijde přirozený, dneska má každý počítač minimálně 80GB disk, přičemž máma nebo děda mají dohromady tři giga dat. Tak proč nepoužít volné místo pro zazálohování toho mého? Já zase občas zálohuji těch jejich pár giga k sobě. Nic složitého, pár řádků v Bashi - sshfs, encfs, rsync, umount, umount, done (vzpomněl jsem si na jedno tričko:).
Nestarate se o neOsobně si připadám jako nějaký omyl přírody, když se o své věci (vč. dat) starám a ještě mě to těší.
Jen jestli ono to nakonec nebude OS stylu jeden prohlížeč vládne všem s veledůležitými kancelářskými aplikacemi (rozuměj taby) jako je Facebook, YouTube, Twitter a možná trošku GMail a neaktivovaným účtem na Google Documents.Tak v tom případě k tomu ještě přidej úžasnou ergonomii webových aplikací.
České ADSL bez uploadu, mno, to by se to pracovaloTak se odstěhuj do zahraničí, jestli si myslíš, že tam ADSL (A jako asymmetric) má upload větší. V principu nicméně souhlas, všichni teď mají jako zaklínadlo cloud, ale v praxi nebude zas tak moc lidí (a možná ani ne firem), co si můžou dovolit to použít.
Tak se odstěhuj do zahraničí, jestli si myslíš, že tam ADSL (A jako asymmetric) má upload větší.A nemá snad?
Do pěti let vymizí příležitostní správci IT, kteří tomu sami pořádně nerozuměliTak s tím se dá souhlasit. Ostatní nebude tak žhavé, protože se příslušní pracovníci přesunou do firem, které poskytují cloudové řešení. I takové udržování cloudu nebude jednoduchá záležitost.
Mozna by nebylo spatny od Google nabizet nektere jejich sluzby v podobe hotoveho systemu jez se nainstali na nejake zelezo a nebo jako virtual. Jenze to porad je treba nejakeho admina.
Lidi jsou zvykli cimdal vic na online aplikace a tak proc nevyuzit jejich potencial v ramci lokalni site.
Dokonce i nekteri provozovatele webhostingu se holedbaji webovym rozhranim mailu se vzhledem seznamackyho rozhrani aby lidem usnadnili pouzivani neb seznam mail zna snad kazdy.
Pro rezervace na hotel jsem jednou doporucil Google docs - tabulkovy kalkulator a jiz to asi 2 roky bezproblemu, bez admina a zdarma funguje.
SW firma tvorici sw pro hotelove rezervace za rezervacni system chtela dobrych 20 kKc.
Tiskni
Sdílej: