Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
jak rikam. chci se rozhodnout sam, koho schovat. na nikoho jineho nez na me by to nemelo vliv. ja nestojim za cenzurou a nechci aby nekdo za me rozhodoval, co mam a co nemam cist. na implementaci to mozna neni tak primitivni, ale rozhodne by to vyresilo muj problem. a jestli chce nekdo cist provokace? at je cte, kazdy si rozhodne sam.
u blogu jmeno autora vidim, ale je to pro me nedostacujici.
Zastávám názor, že blog je o osobnosti a neměl by být žádným způsobem redigovánTo je pravda. Bohužel takhle JXP "vyhnal" Yetiho (myslím, že to bylo to hlavní, co jinýho?) a nejen to - ještě se mu směje a trapně se vydává za "Jety naší tety". Samozřejmě na výhrady k Linuxu má plný právo, ale omýlat jednu a tu samou blbost, která ještě k tomu není pravdivá, to mě vytáčí (přesto už se snažím mu nic neříkat). Dále kde koho uráží tím, že tvrdí, že free program = špatnej program + jsme komunisti. Vadí mu Linux? Ano. Používá spokojeně Windows? Ano. Tak proč tu sakra provokuje? Pokud chce používat Linux, tak ať to dělá, píše feature-requesty, reportuje bugy, případně programuje, ale proč sakra dohání čím dál tím víc lidí k odchodu? Já tedy nechápu jak někdo může tak snadno nadobro opustit AbcLinuxu, ale to už je jiná věc.
pokud se nějaký opravdu podaří, tak jej dají jako odkaz buď do krátkých zpráviček, a nebo k článkům.To se však u nás děje. Už nejeden kvalitní zápis z blogu vyšel (se souhlasem autora) jako článek.
Tiskni
Sdílej: