Jack Dorsey představil (𝕏, Nostr) svůj nový projekt bitchat. Jedná se o bezpečnou decentralizovanou peer-to-peer aplikaci pro zasílání zpráv bez potřeby internetu, serverů a telefonních čísel. Využívá se Bluetooth Mesh Network. Detaily v technické dokumentaci. Zdrojové kódy jsou k dispozici pod licencí Unlicense.
Hudební přehrávač Amarok byl vydán v nové verzi 3.3 "Far Above the Clouds". Nově je postaven na Qt6/KF6 a využívá GStreamer místo Phononu.
Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Tiskni
Sdílej:
jak rikam. chci se rozhodnout sam, koho schovat. na nikoho jineho nez na me by to nemelo vliv. ja nestojim za cenzurou a nechci aby nekdo za me rozhodoval, co mam a co nemam cist. na implementaci to mozna neni tak primitivni, ale rozhodne by to vyresilo muj problem. a jestli chce nekdo cist provokace? at je cte, kazdy si rozhodne sam.
u blogu jmeno autora vidim, ale je to pro me nedostacujici.
Zastávám názor, že blog je o osobnosti a neměl by být žádným způsobem redigovánTo je pravda. Bohužel takhle JXP "vyhnal" Yetiho (myslím, že to bylo to hlavní, co jinýho?) a nejen to - ještě se mu směje a trapně se vydává za "Jety naší tety". Samozřejmě na výhrady k Linuxu má plný právo, ale omýlat jednu a tu samou blbost, která ještě k tomu není pravdivá, to mě vytáčí (přesto už se snažím mu nic neříkat). Dále kde koho uráží tím, že tvrdí, že free program = špatnej program + jsme komunisti. Vadí mu Linux? Ano. Používá spokojeně Windows? Ano. Tak proč tu sakra provokuje? Pokud chce používat Linux, tak ať to dělá, píše feature-requesty, reportuje bugy, případně programuje, ale proč sakra dohání čím dál tím víc lidí k odchodu? Já tedy nechápu jak někdo může tak snadno nadobro opustit AbcLinuxu, ale to už je jiná věc.
pokud se nějaký opravdu podaří, tak jej dají jako odkaz buď do krátkých zpráviček, a nebo k článkům.To se však u nás děje. Už nejeden kvalitní zápis z blogu vyšel (se souhlasem autora) jako článek.