Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Dneska jsem tady v nejake diskuzi objevil link na http://www.stare.cz/, ale tahle vec me fakt znicila :)
Nemusíte nikomu psát, že máte rozbitý windows - to má každý; to je normální stav.
Svou dnešní masochistickou pouť za novinkami z oblasti IT jsem začal na Živě.
Nějak nechápu, proč si jenom ten Microsoft myslí, že otevření kódu (rozšíření SSI) bude mít jako efekt podporu vývoje sw, vzdělávání a výzkumu?
Kolik lidí v naší krásné komunitě používá výhradně OS Linux / Solaris, *BSD? Proč to dělají? Existule v dnešní law-proof společnosti někdo, kdo by free OS používal jenom proto, že nemá peníze na placenou alternativu? Dá se to vůbec? Takhle začala má láska.
Pokud nemám (jakožto student rozhodně nemám) peníze na koupi MS Windows, musím si "ke štěstí" nějak pomoct .. proč si většina myslí, že krádež je tím optimálním (IMHO až defaultním) řešením?