Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Ak dobre pozeram tak Arch linux sa dostal do prvej desiatky, a tak by si asi zasluzil mat vlastnu diskusnu skupinu tu na abcku, co vy nato? Myslim v Diskusii.
Bol som prekvapeny(milo) tymto distrom, ked som ho instalovat na jeden desktop. Ako uzivatela gentoo ma sokovalo, ze mozem mat funkcny desktopm za cca 30 minut(zalezi od rychlosti downloadu).
Trosku ma vytacalo, ze nesiel ten original kernel bootovat ak nemal partisnu /boot (resp. isiel ale len po prvy upgrade kernelu). Asi trebalo mkinitrd urobit co som nerobil. Chcel som to nainstalovat na /, ktory bol komplet JFS(ako mam gentoo). Asi po troch nezdaroch som urobil /boot -ext2 a / -JFS a uz to vsetko slape ako ma.
Tiskni
Sdílej:
/boot
. Používáte-li LILO, je jedno, jaký filesystém máte jako kořenový (GRUBu ne), takže samostatná partition pro /boot
je potřeba jen v případě, že by jinak hrozilo, že obsah toho adresáře bude někde, kam BIOS nevidí.
title Arch Linux hda2, noapic
root (hd0,1)
kernel /boot/vmlinuz26 root=/dev/hda2 ro noapic nolapic noacpitimer
initrd /boot/kernel26.img
zkouším to normálně přes powersave -u
a jak jsem psal - driv to fungovalo ale po upgradech ne. v diskusnim foru archlinuxu lidi pisou ze jsou na tom stejne, ale asi vsichni pouzivaji suspend2. tak nevim, pouziva nekdo powersave?
title ArchLinux Fresh Boot/Restore (on /dev/hdb5) root (hd1,4) kernel /boot/vmlinuz26beyond root=/dev/hdb5 resume2=swap:/dev/hda2 initrd /boot/initramfs-beyond.img savedefault boot
suspend2ram.log končí hláškou: usr/sbin/s2ram not found, falling back to echo
Po probuzení možná trošku blikne diplej, chvíli se točí harddisk a pak nic. Nereaguje ani na ctrl-alt-backspace.
jeste jsem zkouselsudo echo "mem" > /sys/power/state
bash: /sys/power/state: Přístup odmítnut
[root@um-bc202 ~]# echo "mem" > /sys/power/stat
-bash: /sys/power/stat: Přístup odmítnut