Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Rád podpořím. Arch mi běží na laptopu a nemohu si ho vynachválit.
Rád podpořím. Arch mi běží na laptopu a nemohu si ho vynachválit.Kdyby mi v něm fungoval skim (& spol.) tak perfektně jako v Gentoo, neměl bych skoro co proti archu namítnout. Bohužel některé nepříliš používané balíčky jsou také out-of-date (Arch v tomhle začíná dohánět někdy kritizované Gentoo, např. na Operu 9.01 se čekalo docelo dlouho) a třeba taky ještě podivně zkompilované (? zmiňovaný skim). Asi to jde nějak zpytlíkovat, ale hm, hm, hm... mělo by to fungovat z balíčkovacího systému out-of-the-box jako v ostatních distrech. Občas taky pozoruju, že balíčky jsou opravovány třeba třikrát bezprostředně za sebou během dvou dní, což je sice na jednu stranu pozitivum, na druhé straně svědčí o dost laxním testování "ostrých" vypuštěných verzí... Takže až na některé propadáky jako skim nebo aktivní padáky jako Noatun (asi není chyba Archu), ano celkem ujde. Stále ještě musím ale za spolehlivější a vychytanější distribuci označit Gentoo (používám střídavě obě skoro stejně často). Nobody's perfect :D
urcite vidim jako + aby to tu melo vlastni kolonku
měl bys tak učinit oficiální cestouTo se zase chystá pokec adminů u piva?
Opat musim poziadat autorov abcka ci by nezvazili uz zaradit do Diskusii aj distribuciu ArchOpět? Viz výše. Takový požadavek dosud nikdo neučinil. Plácání v blogu nepovažuji za "požadavek". Připadá mi úsměvné tvé rozhořčení nad tím, že Arch je "este stale bez", protože místo toho, abys pro to skutečně něco udělal, tak fňukáš v blogu. Bug 570
Tiskni
Sdílej: