Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Včera jsem dostal nápad na několik zajímavých anket, ve které proti sobě postavím dva protiklady.První z nich se týká GNOME a KDE.
O tom, co je lepší, jestli KDE, nebo GNOME se vedou dlouhé flejmy, ale jak je na tom jejich používání, které je použivanejší, to je námětem této ankety. Proto také zanedbávám ostatní WM.
Dneska mě napadla další anketa a protože se mi nechce čekat, než bude uveřejněna, tak jí dávám sem do blogu.
Ze kterých českých Linuxových portálů čtete zprávičky o Linuxu?
Já osobně jsem dříve sledoval zprávičky na Linuxsoftu, ale teď je již čtu jenom na ABCLinuxu.
Konečně se mi podařilo dokončit první 3 články o LFS a tak jsem mohl spustit na LinPro část zaměřenou na tuto distribuci, která bude sloužit i jako portál věnovaný příznivcům této distribuce, kde se budou samozřejmě také nacházet diskusní fóra zaměřená na tuto distribuci a seznam zahraničních i českých novinek v této distribuci.
Z článků zde naleznete prozatím návod na instalaci grafického bootování na LFS, jak na automatické připojení médií a také popis instalace projektu Mono(v menu Extras)
Pokud jste příznivci této distribuce a sami s ní máte nějaké zkušenosti, o které byste se rádi podělili, tak mi napiště na lfs_at_linpro_dot_cz.
Dneska jsem dostal nápad na zajímavou anketu: Kolikrát jste přišli o data? Měli jste je zálohované?