Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »To asi sotva. Nevím, jestli je o to takový zájem, nebo jestli to vydávají v tak malých sérií, ale chtěl jsem dneska např. koupit ještě „Šest medvědů s cibulkou“ a ve zhruba 14.00 už mi ve třech trafikách řekli, že mají vyprodáno.
Tedy „s Cibulkou“ samozřejmě. (Hmm, nakládaný medvěd s cibulí . . .
)
A víš, že ono tohle možná není až tak nereálné? Nevěřím ale tomu, že to zavedou i mimo Čínu.
cheechoo @ 193.86.238.17 - včera, 12. listopadu 2007, 15:36PS.: Tou přílohou myslí ty DVD z trafiky za 40kčTakže ano, takoví existují
Filmy vypaluju a za 50kc mam 5 filmu a ne jenom jeden. Vypaluju je v práci takže energie nic a na pracovnim PC takže taky nic a v pracovní době takže čas taky nic. Vždycky si pujcim original od nejakyho blba co si koupí original a nebo DVD jako přílohu a hned si to vypalim na DVD-R Verbatim a nebo Memorex.
Otázkou je, jak dlouho takovou práci bude mít , uršitě ne až do důchodu.
Ale ano, jsou smysluplná nebo aspoň mají určitý smysl, protože zcela evidentně mají svůj vliv na to, že se to prodává za takovou cenu.Souhlasím, to je asi argument pro.
A taky je to ochrana snadno překonatelná, takže proti ní nic nemám. Pokud někdo nechce být slušný a nechce dodržet podmínky, tak je může obejít.Jenže remasterovat svoje koupené DVD znamená do toho krásného originálního obalu dát vypálené DVD a to prostě není ono - to si to můžu rovnou stáhnout z netu
Jaxi, promiň, ale myslím, že bys měl uvažovat o jiné práci. Obchodní model videopůjčoven je, obávám se, odsouzen k zániku.
<metafyzika>
Navíc musím přiznat, že videopůjčovny nemám rád, protože mi připadají ponižující - je to vězení informací. Film jako informace může volně plout světem a být pro každého, ale v půjčovnách je uzavřen na fyzický nosič jen proto, aby to někomu přineslo pár korun. A ještě se lidem namlouvá, že jinak to nejde. Představ si, že by tohle někdo udělal tobě... hm... oprava: co když už to někdo udělal tobě a nám všem?
</metafyzika>
Ale zpět do reality - videopůjčovny ztrácejí smysl, to je jasné, ale ztratily by ho stejně, i kdyby nebylo nelegálního kopírování, protože IMHO všechno směřuje k obchodování s filmy po internetu a lidé se nepohrnou do půjčovny, když si mohou film koupit z pohodlí svého obýváku. To je prostě vývoj, stavět se proti němu je strašně těžké a myslím, že v daném případě to nestojí za to - raději si najdi místo někde, kde to má budoucnost.
Napadá mne, že i profese, instituce, dráteníka vymizela. Půjčování informace v dnešní době taky vidim jako spornou.
P.S., obecná odpověď na pálení/kupování - předpokládám, že trvanlivost uložení informace na pálených médiích je řádově menší, než na lisovaných médiích? Čili i proto jsem pro kupování.
Toto nelze, protože bylo rozhodnuto, že za každý vypůjčený multimedální nosič se musí odvádět poplatek.Ale lze. Stačí chtít poplatek za každou absenční výpůjčku, jako to dělá už léta třeba KJM.
Tiskni
Sdílej: