Balíček s příkazem sudo byl vydán ve verzi 1.9.17p1. Řešeny jsou zranitelnosti CVE-2025-32462 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby host) a CVE-2025-32463 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby chroot).
Do služeb Seznam.cz se lze nově přihlásit pomocí služby MojeID [𝕏].
Bezpečnostní výzkumníci zveřejnili informace o osmi zranitelnostech, které postihují více než 700 modelů tiskáren, skenerů a štítkovačů značky Brother. Bezpečnostní upozornění vydali také další výrobci jako Fujifilm, Ricoh, Konica Minolta a Toshiba. Nejzávažnější zranitelnost CVE-2024-51978 umožňuje útočníkovi vzdáleně a bez přihlášení získat administrátorská oprávnění prostřednictvím výchozího hesla, které lze odvodit ze
… více »Společnost Oracle vlastní ochrannou známku JAVASCRIPT. Komunita kolem programovacího jazyka JavaScript zastoupena společností Deno Land vede právní bitvu za její osvobození, viz petice a otevřený dopis na javascript.tm. Do 7. srpna se k nim má vyjádřit Oracle (USPTO TTAB).
Byl představen samostatný rádiový modul Raspberry Pi Radio Module 2 s Wi-Fi a Bluetooth.
Certifikační autorita Let’s Encrypt ukončila k 4. červnu zasílání e-mailových oznámení o vypršení platnosti certifikátů. Pokud e-maily potřebujete, Let’s Encrypt doporučuje některou z monitorovacích služeb.
Přemýšlíte, jak začít prázdniny? Už v úterý 1. července se bude konat Virtuální Bastlírna, tedy online setkání bastlířů, techniků, vědců i akademiků, kde se ve volné diskuzi probírají novinky ze světa techniky, ale i jiných zajímavých témat.
Za poslední měsíc jsme byli svědky plamenů několika raket. Zatímco malá raketa od Hondy se úspěšně vznesla a opět přistála, raketa od SpaceX se rozhodla letět všemi směry najednou. Díkybohu méně … více »Linus Torvalds zmínil, že souborový systém Bcachefs zřejmě odstraní z mainline Linuxu v začleňovacím okně pro vydání 6.17. Kent Overstreet mu totiž posílá kód s novou funkcionalitou i pro začlenění do kandidátů na vydání, kdy očekává pouze opravy chyb. Kent Overstreet byl již dříve z vývoje vyloučen kvůli konfliktní komunikaci.
Ministerstvo průmyslu a obchodu propaguje Microsoft. Ten ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu spouští AI National Skilling Plan v ČR. "Iniciativa Microsoftu přináší konkrétní a praktickou podporu právě tam, kde ji nejvíc potřebujeme – do škol, firem i veřejné správy.", říká ministr průmyslu a obchodu Lukáš Vlček.
Jste český ISP? Vyplněním krátkého dotazníku můžete pomoci nasměrovat vývoj nové generace routerů Turris Omnia [𝕏].
Různé drobnosti a užitečnosti na které narazím nebo sám vytvořím. Primárně se zaměřuji na věci, které mohou být zajímavé a užitečné pro ostatní uživatele GNU/Linuxu či typografického systému TeX, občas se tu ale určitě vyskytne i něco z úplně jiného soudku, např. z oblasti bezpečnosti apod.
Od doby, co jsem si koupil smartphone s Androidem a začal číst RSS přes Google Reader v telefonu, jsem v plnotučné verzi Google Readeru ve webovém prohlížeči v počítači velmi postrádal funkci „Mark previous as read“ (v Android aplikaci dostupná ve vyskakovacím menu po delším podržení prstu na nějaké položce ve stručném výpisu příspěvků).
Řešení nicméně existuje – skripty Google Reader – Mark previous as read a Google Reader – Mark Until Current As Read z Userscripts.org. (V Google Chrome fungují přímo, ve Firefoxu je nutné mít nainstalované rozšíření Greasemonkey.) První z nich přidává tlačítko přímo do webového rozhraní Google Reader, ale nedefinuje žádné klávesové zkratky. O ně se postará ten druhý skript.
Funkci „označit předchozí za přečtené“ považuji za velmi užitečnou a návykovou – stejně jako v telefonu mohu mít otevřený jen stručný seznam příspěvků, rozkliknu jen ty, které mne zaujmou dle nadpisu a přímo na webovou stránku jdu jen v případě, že mne zaujme i abstrakt. Kdykoliv přitom můžu označit všechny doposud prohlédnuté položky, byť stále zabalené, za přečtené, ale nesmést zároveň s nimi do propadliště dějin i ty dosud neprohlédnuté níže ve složce, jako to dělá standardní funkce „označit vše za přečtené“.
Tímto způsobem se mi daří „přečíst“ ve stejném čase zase o něco více zdrojů, což velmi oceňuji, protože ani takto nestíhám sledovat vše, co bych si přál. Navíc tak trochu doufám, že díky přesnějšímu rozdělení příspěvků do kategorií nezobrazené, zobrazené a kliknuté se bude Google Readeru dařit nabízet mi v řazení „třídit dle preferencí“ pro mne zajímavé příspěvky zase o něco výše na stránce.
Docela mne překvapuje, že tato funkce není standardní součástí velkého Readeru pro běžné počítače a není více propagovaná. Vlastně jsem o této funkci nevěděl ani v aplikaci pro Android, než jsem se v nějakém oznámení o její nové verzi dozvěděl, že tato funkce byla do aplikace po předchozím odstranění opět vrácena, protože si mnoho uživatelů stěžovalo, že jim schází.
Tiskni
Sdílej: