Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.
Pokusy o využití Linuxu na PDA se na internetu hledají poměrně snadno, respektive se jich dá vygůglit vcelku přehršel... bohužel "udělátor", který bych potřeboval sehnat já, se mi jaksi nedaří najít
Sháním cosi na způsob PDA, tj. krabičku srovnatelné velikosti, kterou lze připojit do sítě přes ethernet rozhraní, má dotykový display, rozumnou odezvu (tj. pokud na něco uživatel klikne, tak si nemusí jít uvařit dvě kafe než se začne něco dít) a v nejlepším případě na ní běhá Linux (pokud znáte něco s Windows CE nebo jak se ta věc jmenuje, tak se nedá nic dělat - vezmu zavděk i tím).
Zatím zkoušíme PXA270 development kit od firmy Voipac, ale pokud by někdo věděl o něčem svižnějším a kompaktnějším, co se dá sehnat za rozumnou cenu, tak bych Vám byl velmi vděčný za odkazy.
Tiskni
Sdílej:
Nejprve -> Díky za odpovědi!
Účel toho hledaného zařízení je asi takovýto: mělo by se jednat o dotekový terminál k obsluze externích zařízení. Tzn. celé to "heblo" by mělo být v rámci použitelnosti/čitelnosti displaye co nejmenší a blbuvzdorné.
Představa je, že by se to celé umístilo např. na zeď v nějaké škatuli, ze které by byl přístupný jen touch panel. Wi-fi je sice taky řešení, ale vzhledem k zarušení okolního prostředí je to poslední zoufalá možnost
Našel jsem ještě PMA400 Archos, ke kterému se dá dokoupit USB ethernet modul. Běhá na tom Qtopia, ale jak je to s Linuxem, eventuelně s vlastními aplikacemi, to netuším