abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 18:11 | IT novinky

    Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2025. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 15:22 | Komunita

    V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 15:00 | Nová verze

    Společnost Red Hat oficiálně oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu 10. Vedle nových vlastností přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    dnes 12:22 | Pozvánky

    Tuto sobotu 24. května se koná historicky první komunitní den projektu Home Assistant. Zváni jsou všichni příznivci, nadšenci a uživatelé tohoto projektu. Pro účast je potřebná registrace. Odkazy na akce v Praze a v Bratislavě.

    jose17 | Komentářů: 0
    dnes 04:44 | IT novinky

    Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevili v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    včera 23:22 | Zajímavý software

    Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    včera 22:22 | Zajímavý software

    V Seattlu a také online probíhá konference Microsoft Build 2025. Microsoft představuje své novinky. Windows Subsystem for Linux je nově open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:11 | Zajímavý článek

    Z příspěvku Turris Sentinel – co přinesl rok 2024 na blogu CZ.NIC: "Za poslední rok (únor 2024 – únor 2025) jsme zachytili 8,3 miliardy incidentů a to z 232 zemí a z jejich závislých území. Tyto útoky přišly od 6,2 milionu útočníků (respektive unikátních adres). SMTP minipot je stále nejlákavější pastí, zhruba 79 % útoků bylo směřováno na tento minipot, 16 % útoků směřovalo na minipot Telnet, 3 % útoků směřovaly na minipot HTTP a 2 % na minipot FTP. Dále jsme zaznamenali 3,2 milionu unikátních hesel a 318 tisíc unikátních loginů, které útočníci zkoušeli."

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 12:44 | Nová verze

    Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 3.0.4 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP je již k dispozici také na Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:33 | Nová verze

    Byla vydána nová stabilní verze 7.4 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 136. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Jaký je váš oblíbený skriptovací jazyk?
     (59%)
     (24%)
     (9%)
     (2%)
     (0%)
     (0%)
     (7%)
    Celkem 46 hlasů
     Komentářů: 5, poslední dnes 20:57
    Rozcestník

    Eclipse CDT 4.0 – část třetí - Content Assist jede!

    11.11.2007 05:01 | Přečteno: 1314× | desktop linux

    Dobrá zpráva. Musím popřít svoje předchozí informace o sice bleskově rychlém ale polofunkčním Code Assistu. A sice, že bleskové o je, to zůstává, ale navíc to i funguje. A popírám rád. S menším nadšením připouštím, že chyba byla – převážně - v místech mezi klávesnicí a židlí.

    Chybu jsem nahlásil do bugzilly. CDT sdílí jednotnou bugzillu s celou plaformou Eclipse. https://bugs.eclipse.org/bugs/show_bug.cgi?id=204055 Tam se mi dostalo rozporuplných informací. Jednak, že CDT parser má s Qt specifiky problém, že podobný problém nemám jen já. Na druhou starnu jsem našel aktuální informace přímo od Douga Schaefera (hlavní vývojář), že by to mělo fungovat, že to mají ošetřené i pro Qt.

    Zkusil jsem tedy načíst další projekty a vrtal se v konfiguraci a kladl si otázky, jak vlastně CDT zjistilo lokaci potřebných hlavičkových, nic jsem přeci nikam nezadával. Není naivní myslet si, že si je najde v Makefile, stejně jako to je schopen vlastní buildovací proces? V Javě se přeci také musí do build path dát odkazy na externí knihovny, jinak se kód hemží červenými vlnovkami pod textem a věřte mi, není to myšleno jako dekorace. Je to první krok u jakéhokoliv netriviálního importovaného projektu dát odkazy ba všechna ta JARka a někdy je to pěkná fuška,. Že by to bylo s C projekty snazší? Na tom mi něco nesedělo.

    CDT se s hlavičkovými soubory nemaže, jde cestou nejmenšího odporu, ke každému projektu přiřadí rovnou celý adresář /usr/include a to rekurzivně. Jak je to nastavené na Windows netuším. Na Linuxu by se všechny hlavičkové soubory skutečně měli v /usr/include, případně /usr/local/include, nacházet. Ne tak docela. Na PCLinuxu jsou, z nějakého důvodu Qt hlavičky pod /usr/lib/qt3/include, resp. /usr/lib/qt4/include. Netuším proč, aby se netloukli dvě generace Qt nainstalované zároveň?

    Stačilo přida /usr/lib/qt3/include do Project Properties – C/C++ General – Paths and symbols – Includes – GNU C++, pak rebuild index a najednou se začalo vše chovat jak mělo, všechny Qt i KDE třídy a funkce se obarvily do zelenkavé barvy, neklamné to znamení, že definice prvku je známá.

    A chyba byla, převážně, na mé straně, ale tak úplně nevinně v tom CDT není. Nenalezené definiční soubory knihovny by měla Eclipse nějak detekovat a nahlásit. Místo toho se nechala pravděpodobně zmást forward deklaracemi a označila právě Qt prvky jako známé a naopak paradoxně velkou část KDE a vlastního projektu jako neznámé. Chybu jsem nahlásil v bugzille jako INVALID, ale chybka tam někde skutečně, jen někde trochu jinde. Než na ní někdo přijde, budu si užívat funkčního Content Assitu.

           

    Hodnocení: 100 %

            špatnédobré        

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.