Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
každopádně jsem to dal tuna k dispoziciJo, kde?
prachy nehrají roliNo pokud kolem mého telefonu nepočítám plast, tak je pod tím ta nosná konstrukce udělaná pravděpodobně jako výlisek plechu z nějakého kovu. Takových se dají za směnu vybouchat tisíce. Jde o to, že to je to co drží cenu kde ji drží (samozřejmě udělat samotnou matrici by bylo asi ještě dražší než samotný obal z duralu) a už při návrhu na to musíš myslet (tohle by si nevylisoval).
Jestli chceš data v CAD tak mně napiš na muj mail.Tento mobil nemám, takže by mi to bylo k ničemu. Ale i tak děkuju. Nasadil si mi do hlavy brouka…tedy na tom mém by se duralový obal též vyjímal docela dobře.
Bude se eloxovat? (jen by mě zajímalo jak by to vypadalo)
To zní líp, než jsem si dokázal představit, perfektní!
Anténu jsem vyrobil tak že celé tělo bude jedna velká anténa a dotyk bude realizován pomocí stavěcího šroubku, M3 který se víc utáhne když to nebude dosedat na tišták.
Jakou má ta anténa impedanci, zisk a vyzařovací charakteristiku? Tím rejpnutím se jenom pokouším upozornit, že výše citovaná věta je blbost, která celý projekt zabíjí.
Slyšel jsem, že někde se jako anténa používala cívka ve sluchátku
Někdo řeší konstrukci co padne do ruky, další řeší elektroniku atd., nemůžeme očekávat že autor "krytu" ví o šíření elmag. vln tolik, co inženýr
no hele viděl jsem telefony kdy zadní část je jenom hliníková deskaČo mám skúsensť, tak kryt bol izolovaný od antény.
vydzařovat to bdue tak jako takPri koncepte, že ja som časťou antény, podľa mňa celý výkon pohlti telo a nikam sa nedovoláš
Kdyby byl nějakej pořádne FREE CAD tak by to byl ovšechno o dost jednodužší, tahle si mužete prohlídnout jenom obrázky a nebo mrtvý data když to exportnu do *.iges a nebo *.stepu ale jelikož free prohlížečky těchto formátů v podstatě neexistují tak se Tučnáci koukněte alespon na obrázky(je pravda že bych mohl alespon do ansi *.stl). ))
http://sourceforge.net/apps/mediawiki/free-cad/index.php?title=Main_Page
Hraju si s tím třetí den, každý den vyšel nový build, a zdá se mi to celkem dost použitelné. Ale zase já v cadu moc nedělám a znám spíš Microstation a Autocad.
Tiskni
Sdílej: