Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Vyhledávač DuckDuckGo je podle webu DownDetector od 2:15 SELČ nedostupný. Opět fungovat začal na několik minut zhruba v 15:15. Další služby nesouvisející přímo s vyhledáváním, jako mapy a AI asistent jsou dostupné. Pro některé dotazy během výpadku stále funguje zobrazování například textu z Wikipedie.
Více než 600 aplikací postavených na PHP frameworku Laravel je zranitelných vůči vzdálenému spuštění libovolného kódu. Útočníci mohou zneužít veřejně uniklé konfigurační klíče APP_KEY (např. z GitHubu). Z více než 260 000 APP_KEY získaných z GitHubu bylo ověřeno, že přes 600 aplikací je zranitelných. Zhruba 63 % úniků pochází z .env souborů, které často obsahují i další citlivé údaje (např. přístupové údaje k databázím nebo cloudovým službám).
Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
tak mně to pořádně zkritizujte.
Jo ještě si rejpnu. Kdyby byl nějakej pořádne FREE CAD tak by to byl ovšechno o dost jednodužší, tahle si mužete prohlídnout jenom obrázky a nebo mrtvý data když to exportnu do *.iges a nebo *.stepu ale jelikož free prohlížečky těchto formátů v podstatě neexistují tak se Tučnáci koukněte alespon na obrázky(je pravda že bych mohl alespon do ansi *.stl). ))
ps. chtěl jsem se zeptat jeslti tady nění někdo od fochu má doma CNC frézku a KR4fézu na dural. Je to udělaný totiž tak že 4kou frézou to všechno vybagrujete až na pár detailů kde musí bejt použitá fréza KR2mm a pak něco pod uhledm 45 stupňů. Když nabídnete rozumnou cenu tak to i zaplatím, jinak si výrobu seženu sám.
Tiskni
Sdílej:
každopádně jsem to dal tuna k dispoziciJo, kde?
prachy nehrají roliNo pokud kolem mého telefonu nepočítám plast, tak je pod tím ta nosná konstrukce udělaná pravděpodobně jako výlisek plechu z nějakého kovu. Takových se dají za směnu vybouchat tisíce. Jde o to, že to je to co drží cenu kde ji drží (samozřejmě udělat samotnou matrici by bylo asi ještě dražší než samotný obal z duralu) a už při návrhu na to musíš myslet (tohle by si nevylisoval).
Jestli chceš data v CAD tak mně napiš na muj mail.Tento mobil nemám, takže by mi to bylo k ničemu. Ale i tak děkuju. Nasadil si mi do hlavy brouka…tedy na tom mém by se duralový obal též vyjímal docela dobře.
Bude se eloxovat? (jen by mě zajímalo jak by to vypadalo)
To zní líp, než jsem si dokázal představit, perfektní!
Anténu jsem vyrobil tak že celé tělo bude jedna velká anténa a dotyk bude realizován pomocí stavěcího šroubku, M3 který se víc utáhne když to nebude dosedat na tišták.
Jakou má ta anténa impedanci, zisk a vyzařovací charakteristiku? Tím rejpnutím se jenom pokouším upozornit, že výše citovaná věta je blbost, která celý projekt zabíjí.
Slyšel jsem, že někde se jako anténa používala cívka ve sluchátku
Někdo řeší konstrukci co padne do ruky, další řeší elektroniku atd., nemůžeme očekávat že autor "krytu" ví o šíření elmag. vln tolik, co inženýr
no hele viděl jsem telefony kdy zadní část je jenom hliníková deskaČo mám skúsensť, tak kryt bol izolovaný od antény.
vydzařovat to bdue tak jako takPri koncepte, že ja som časťou antény, podľa mňa celý výkon pohlti telo a nikam sa nedovoláš
Kdyby byl nějakej pořádne FREE CAD tak by to byl ovšechno o dost jednodužší, tahle si mužete prohlídnout jenom obrázky a nebo mrtvý data když to exportnu do *.iges a nebo *.stepu ale jelikož free prohlížečky těchto formátů v podstatě neexistují tak se Tučnáci koukněte alespon na obrázky(je pravda že bych mohl alespon do ansi *.stl). ))
http://sourceforge.net/apps/mediawiki/free-cad/index.php?title=Main_Page
Hraju si s tím třetí den, každý den vyšel nový build, a zdá se mi to celkem dost použitelné. Ale zase já v cadu moc nedělám a znám spíš Microstation a Autocad.