Navigace se soukromím CoMaps postavena nad OpenStreetMap je nově k dispozici v Google Play, App Store i F-Droid. Jedná se o komunitní fork aplikace Organic Maps.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Když Vám shoří dům, nejspíše už nemá cenu volat hasiče. Ale také se již nemusíte obávat nebezpečí vzniku požáru .
Tiskni
Sdílej:
si pamatuju že tam už byl mockrát :O :O
jakože letter of intent?? :O :D
XP byly poslední Windows, které jsem používal jako svůj hlavní OS (resp. v té době jsem už měl dual-boot) a můžu říct, že občasnou přeinstalaci to chtělo taky. Ono, kdybys tam neinstaloval žádné programy, tak ti vydrží dlouho i ty 98, ale jinak ten systém prostě hnije, až se nakonec buď rozbije nebo alespoň dost zpomalí. Přeinstalace je způsob, jak to uvést do nějakého definovaného stavu a mít zase chvíli relativně předvídatelné chování.
.lnk
soubor může být domovským adresářem.
Rozbité jsou spíš Windows, když je potřeba používat speciální API a nefunguje to transparentně jako symlinky v unixových systémech. Resp. nelze to považovat za plnohodnotnou náhradu symlinků (v nějaké pozdější verzi jejich FS je tam pak dodělali).
Ten .lnk je spíš něco jako .desktop soubor, akorát binární a nečitelný.
Rozbité jsou spíš Windows, když je potřeba používat speciální API a nefunguje to transparentně jako symlinky v unixových systémech.WTF? Domovský adresář se na unixových systémech nezískává přes symlinky, ale pomocí proměnné prostředí
HOME
nebo přes getpwuid
a varianty.
Speciální API pro získání domovského adresáře ale tu obsluhu má. A aplikace která toto API nepoužívá je rozbitá... v podstatě na jakýchkoliv Windows po XP.?? na to mají windows api? já myslel že to je %userprofile% env proměnná a že se automaticky nastavuje dle nastaveného adresáře uživatele??