Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Na celosvětovém kolapsu Windows infrastruktury je nejlepší, že zkolabovala především letiště - odpovědní vývojáři nemají jak prchnout ze země . Nicméně, nezkolabovala pouze letiště
.
Tiskni
Sdílej:
na win nic, na macu nic a na ubuntu 500? OK, no...Nope, zadnej problem. I na to tvym rootu si stezuje jen par lidi. Nejspis proste nekdo tunil adblocky a nevim co jeste, az to dotunil. A to samo rikam jako uzivatel ivysilani na linuxu na mnoha ruznych strojich po mnoho, mnoooooooho let. Par zaskobrtnuti nepocitam, ty se dejou stejne tak i na Win, ve kerejch taky sedim denne. Takze problem asi nebude sam GNU/linux. A na Mac sere bila koroptev.
Me se moc libi, ze kdykoliv clovek nahlasi problem na linuxu tak prijde nekdo kdo zacne tvrdit ze to problem neni protoze on se s tim nesetkal.Ale to neni presne to, co jsem rekl. Cti dal nez jen za "Nope, zadnej problem." Teda pokud sis vubec dal tu praci a precetl ten root, na kterej sam odkazujes.
Ja netusim proc si linuxaci nechtej vyndat hlavu z prdele ale ivysilani na linuxu funguje stejne kvalitne jako je D1 kvalitni dalnice.U staryho milionare huliciho cuban cigars, me fetis tykajici se hlav v prdeli prilis neprekvapuje, ale spis jsem te tipoval na neco se Solomon's Turd.
… par zaskobrtnuti? Jakoze 95% casu a obsahu nejede ale ty to nazyvas par zaskobrtnuti?Hm. A z ktere hlavove studnice mas toto cislo?