Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Na celosvětovém kolapsu Windows infrastruktury je nejlepší, že zkolabovala především letiště - odpovědní vývojáři nemají jak prchnout ze země . Nicméně, nezkolabovala pouze letiště
.
Tiskni
Sdílej:
na win nic, na macu nic a na ubuntu 500? OK, no...Nope, zadnej problem. I na to tvym rootu si stezuje jen par lidi. Nejspis proste nekdo tunil adblocky a nevim co jeste, az to dotunil. A to samo rikam jako uzivatel ivysilani na linuxu na mnoha ruznych strojich po mnoho, mnoooooooho let. Par zaskobrtnuti nepocitam, ty se dejou stejne tak i na Win, ve kerejch taky sedim denne. Takze problem asi nebude sam GNU/linux. A na Mac sere bila koroptev.
Me se moc libi, ze kdykoliv clovek nahlasi problem na linuxu tak prijde nekdo kdo zacne tvrdit ze to problem neni protoze on se s tim nesetkal.Ale to neni presne to, co jsem rekl. Cti dal nez jen za "Nope, zadnej problem." Teda pokud sis vubec dal tu praci a precetl ten root, na kterej sam odkazujes.
Ja netusim proc si linuxaci nechtej vyndat hlavu z prdele ale ivysilani na linuxu funguje stejne kvalitne jako je D1 kvalitni dalnice.U staryho milionare huliciho cuban cigars, me fetis tykajici se hlav v prdeli prilis neprekvapuje, ale spis jsem te tipoval na neco se Solomon's Turd.
… par zaskobrtnuti? Jakoze 95% casu a obsahu nejede ale ty to nazyvas par zaskobrtnuti?Hm. A z ktere hlavove studnice mas toto cislo?