Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
co takhle domenu druheho radu: openmoko.abclinuxu.cz?Jedná o doménu třetího řádu..
deb http://ftp.cz.debian.org/debian jessie main contrib non-free
Co jsem se bavil s lidmi na foru nebo na jabber chatu (openmoko@chat.linjab.net) tak se do toho moc lidem nechce.Stávající osazenstvo má obavy, že jejich web bude převálcován gigantem. To je jako se ptát lidí/majitelů z místního koloniálu, jestli jim nebude v sousedství vadit supermarket.
Momentalne abclinuxu funguje spis jenom jako takove reklamni misto, kde se objevuji odkazy na cizi stranky, vlastni obsah ale neni zadny a pochybuju, ze by se to v budoucnosti nejak vyrazne zmenilo.To myslis jako cele abclinuxu? Asi jsi spadl z visne nebo chodis na jine abicko.
Prosim, napis, v cem konkretne je phpbb lepsi nez diskuse na abicku? To by me docela zajimalo. Planu na vylepseni mame spousty.Zamyslel jsem se nad tim co konkretne te openmoko-diskusi v porovnani s phpbb chybi a jsou to 2 veci:
to urcite ne, myslel jsem to z pohledu skupiny openmoko.Momentalne abclinuxu funguje spis jenom jako takove reklamni misto, kde se objevuji odkazy na cizi stranky, vlastni obsah ale neni zadny a pochybuju, ze by se to v budoucnosti nejak vyrazne zmenilo.To myslis jako cele abclinuxu? Asi jsi spadl z visne nebo chodis na jine abicko.
Ze nema co nabidnout? Abicko ma ctvrt milionu navstevniku mesicne, z toho skoro sto tisic pravidelnych. Pokud chcete co nejvice rozsirit povedomi o openmoko, pak je lepsi mit na abicku prezentaci. Aspon jako stinovany obsah jinych stranek.to je presne ona "reklamni cast" o ktere jsem mluvil. Umele vytvorena prezentace (klidne treba kopie oficialni prezentace) za ucelem prilakani uzivatelu.
Umele vytvorena prezentace (klidne treba kopie oficialni prezentace) za ucelem prilakani uzivatelu.Možná se mýlím, ale není přilákání uživatelů klad a právě to, co chcete?
Prosim, napis, v cem konkretne je phpbb lepsi nez diskuse na abicku?Dalsi vec co mi chybi je moznost zpetne editace vlastniho prispevku.
Ze nema co nabidnout?myslel jsem to tak, ze nema skoro nic navic (pouzivam obcas silna slova). Ceska komunita uz ma vice ci mene vsechno co potrebuje: wiki, forum, clanky/blogy. Abclinuxu sice ma velkou navstevnost a all-in-one reseni, na druhou stranu muze byt svazujici pouzivat nejake hotove reseni na cizim serveru, takze je otazka jestli se to vubec vyplati.
Tiskni
Sdílej: