Jak na webu co nejšíleněji zadávat datum? Jak to uživatelům co nejvíce znepříjemnit? V Bad UX World Cup 2025 (YouTube) se vybíraly ty nejšílenější UX návrhy. Vítězným návrhem se stal Perfect Date.
Společnost Collabora vydala (YouTube) na LibreOffice založený desktopový kancelářský balík Collabora Office. Pro Windows, macOS a Linux. Se stejným uživatelským rozhraním jako Collabora Online. Svůj desktopový kancelářský balík s rozhraním LibreOffice pojmenovala Collabora Office Classic.
Glen MacArthur vydal AV Linux (AVL) a MX Moksha (MXM) 25. S linuxovým jádrem Liquorix. AV Linux (Wikipedie) je linuxová distribuce optimalizována pro tvůrce audio a video obsahu. Nejnovější AV Linux vychází z MX Linuxu 25 a Debianu 13 Trixie. AV Linux přichází s desktopovým prostředím Enlightenment 0.27.1 a MX Moksha s prostředím Moksha 0.4.1 (fork Enlightenmentu).
Ubuntu pro testování nových verzí vydává měsíční snapshoty. Dnes vyšel 1. snapshot Ubuntu 26.04 LTS (Resolute Raccoon).
Zástupci členských států EU se včera shodli na návrhu, který má bojovat proti šíření materiálů na internetu zobrazujících sexuální zneužívání dětí. Nařízení známé pod zkratkou CSAM a přezdívané chat control mělo množství kritiků a dlouho nebyla pro jeho schválení dostatečná podpora. Pro schválení byla potřeba kvalifikovaná většina a dánské předsednictví v Radě EU se snažilo dosáhnout kompromisu. Návrh nakonec po dlouhých týdnech
… více »Britské herní studio Facepunch stojící za počítačovými hrami Garry's Mod a Rust uvolnilo svůj herní engine s&box (Wikipedie) jako open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT. Herní engine s&box je postavený nad proprietárním herním enginem Source 2 od společnosti Valve.
Vývoj programovacího jazyka Zig byl přesunut z GitHubu na Codeberg. Sponzoring na Every.
Stejně jako GNOME i KDE Plasma končí s X11. KDE Plasma 6.8 poběží už pouze nad Waylandem. Aplikace pro X11 budou využívat XWayland.
Poslanci Evropského parlamentu dnes vyzvali k výraznému zvýšení ochrany nezletilých na internetu, včetně zákazu vstupu na sociální sítě pro osoby mladší 16 let. Legislativně nezávazná zpráva, kterou dnes odsouhlasil Evropský parlament poměrem 493 hlasů pro ku 92 proti, kromě zavedení věkové hranice 16 let pro využívání sociálních sítí, platforem pro sdílení videí či společníků s umělou inteligencí (AI) vyzývá také k zákazu … více »
Doom v KiCadu nebo na osciloskopu? Žádný problém: KiDoom: Running DOOM on PCB Traces a ScopeDoom: DOOM on an Oscilloscope via Sound Card.
Náš Iziboy projevil velké nadšení pro hraní si s plyšáky.Nejdříve sváděl bitvy s plyšovým psem, poté s plyšovou kočičkou. Moje přítelkyně však byla toho názoru, že druhá zmíněná hračka není vhodná pro dospívajícího kocourka. A tak když jsme při poslední návštěvě IKEA viděli plyšovou fretku, mimochodem velmi povedenou, na první pohled je jako živá! Koupili jsme ji našemu Iziboyovi na hraní.
První seznámení bylo poněkud rozpačité. Iziboy s Fifinkou (Ivana Trump) si fretku očichali, ale vypadali oba trošku vystrašeně. Ale to bylo spíš tím, že věděli o pozorovatelích. Jejich zájem jsme podpořili umístěním fretky do jejich pelíšku. Jakmile naše zraky trošku odhlédli, Iziboy se hned do fretky pustil. Chodil kolem pelíšku velmi nenápadně, aby pak náhled přiskočil a tlapkou fretku tahal ven.
Netrvalo to dlouho a Princezna se musela přidat. Její taktika byla zvláště zákeřná! Připlížila se k fretce zezadu a kousla ji....možná už tušíte.....ano, do cedulky s instrukcemi k praní.
Dva dny na to se mi povedlo natočit naši Fifinku při hraní (odkazuje na 23MB MPEG video mimo server AbcLinuxu). Za tohle video jsem rád, protože moje kočičky jakmile zmerčí foťák nebo kameru, nechají všeho a uhánějí do náruče.
Přikládám pár fotek, kvalitu prosím omluvte, moje kočky jsou holt rychlejší než já a můj fotoaparát.
Tiskni
Sdílej:
Ty kočky jsou nádherný. Tý jovka. Máš ještě nějaký fotky? S tou fretkou by mne nenapadlo, že je tak zaujme
My jsme čičinkám kupovali plyšovou myšku v reálný velikosti, která chrastí a naše mladší z toho byla nadšená. Hodiny si s tím hrála a nosila to. Oživlo jí to v ťapinkách 
plyšovou myšku v reálný velikosti, která chrastí...já je nestačim kupovat, 10.8. jsem v Bratislavě koupil "dvanáctipack" a už jsou z nich zase jen ty plastový vnitřky
ale musi chrastit...přesně tak! A nejvíc milujou s ocáskem z peříček. Zajímaví je, že naše kočky domácí ale myšky nebavěj, ty zas jen všelijaký kuličky...
Skoda ze to nejede, koukni na to a dej vedet, rad se kouknu
Není to sice tak daleko jako Greebův Slagharen, ale i tak je to štreka...
ty zas jen všelijaký kuličky...Nase Aisha je taky na kulicky, miluje treba kulicky z alobalu. A kocour domaci, ktereho maji my rodice, miluje vrsky od PET lahvi
tak bych moc ráda sehnala nějakou, která vydrží jezdit sama déle než pár vteřinMám!!! Vybrační kroužek od Pepína, nebo Durexu! Jako myš to sice moc nevypadá, ale kočkám je to stejně asi jedno a vydrží kolem půl hodinky. (kočky si s nim rozhodně užijou víc zábavy, než slibujou lidem
)
...no a kdybych ho musel pašovat (v té části těla o kterou ti asi jde) stejně by byl asi vypnutej kvůli baterkám, takže zase žádná příjemnost...
Celý život jsem si lámala hlavu, k čemu je tenhle krám dobrý. Konečně to vím, on je pro kočku!
Kluci, prosím, my si chceme pořídit Habešanku, doposud máme kočičky z útulku. Je to dobrý plemeno nebo má nějaká negativa? Nám se moc líbí, chovatelská stanice na ně samozřejmě pěje ody, ale mě by zajímalo, jestli třeba extra hlasitě nemňouká, jako Siamky a takové věci. Co myslíte? Chceme ji do bytu.
Se šlechtěnejma kočkama nemám zkušenost. Díky za každej poznatek 
Moc díky ! Máme 2 kočky, ale jedna je dost žárlivá, to je můj opravdu můj stín, neexistuje, že bychom vůbec mohli odjet. Skoro umřela steskem, když jsme nedávno na 2 dni odjeli
Tak to by byl velký problém. Oddělený by nebyly, max. při zvykání. S PP jsme chtěli, máme 2 kočky, tak asi kocourka. Chov nee, to fakt nejde, máme malé dítě.
Hmm, takže to nejde.
Tohle mi třeba z té chov. stanice neřekli 
...ale jedna je dost žárlivá,Tak na to bacha! Naše Lillith (alfasamice) na našeho čtyřměsíčního Greeba útočila kdykoliv se člověk otočil a to za účelem zabít, zničit, rozsápat na kusy...
Chce to trpělivost a Feliway, nakonec samy přijdou na to, že i sebedivnější kočka je kočka.
Myslíš tu fretku? To je fakt, tu by už asi nenašel.
U nas jsou to trochu dostihy, kdo si pohraje prvni
Jinak sice něco kupujeme a zkoušímě každou chvíli, ale žebříček je dlouhodobě celkem stabilní:
4. místo: Cat dancer (nejobyčejnější verze papír na drátě)
3. místo: laserové ukazovátko
2. místo: kartonová krabice
1. místo: papírová taška (třeba ta, co rozdává Ikea
)
Moje pritelkyne jednou prinesla moucha v krabicce od sirek....výbornej překlep, v první chvíli jsem to pochopil jako že ti nějaká moucha přinesla pár tvých přítelkyň v krabičce od sirek a že se v tý krabičce výborně bavily.
PS: Už máme doma Alheu, včera večer jsem pro ní jel 600km, vrátil jsem se dnes v půl pátý ráno.

Obcas by neskodilo zavrit pritelkyni (bohuzel mam jen jednu) do krabice...na tohle bacha, "přítelkyně" rády vpisují do google jména svých koček a Google rád vyplivuje na prvních místech zmínky o nich na ábíčku
Nase kotata rada v aute chodila po plate nad zavazadlovym prostorem.No, mně tam vždycky Dona propadne do kufru (fabia combi-konec rolety)
4. místo: Cat dancer (nejobyčejnější verze papír na drátě)Tohle u nás už delší dobu nefunguje

3. místo: laserové ukazovátkoNemám žádné laserové ukazovátko, takže nemohu soudit
2. místo: kartonová krabiceJistě, tohle přímo milují!
1. místo: papírová taška (třeba ta, co rozdává Ikea)