Byla vydána verze 1.94.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example. Zveřejněny byly výsledky průzkumu mezi vývojáři v programovacím jazyce Rust: 2025 State of Rust Survey Results.
Google zveřejnil seznam 185 organizací přijatých do letošního Google Summer of Code (GSoC). Dle plánu se zájemci přihlašují od 16. do 31. března. Vydělat si mohou od 750 do 6600 dolarů. V Česku a na Slovensku je to 900 dolarů za malý, 1800 dolarů za střední a 3600 dolarů za velký projekt. Další informace v často kladených otázkách (FAQ). K dispozici jsou také statistiky z minulých let.
Byla vydána únorová aktualizace aneb nová verze 1.110 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.110 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Apple představil 13palcový MacBook Neo s čipem A18 Pro. V základní konfiguraci za 16 990 Kč.
Kalifornský zákon AB 1043 platný od 1. ledna 2027 vyžaduje, aby operační systémy požadovaly po uživatelích věk nebo datum narození a skrze API poskytovaly aplikacím informaci, zda je uživatel mladší 13 let, má 13 až 16 let, má 16 až 18 let nebo má alespoň 18 let. Vývojáři linuxových distribucí řeší, co s tím (Ubuntu, Fedora, …).
Konference LinuxDays 2026 proběhne o víkendu 3. a 4. října v Praze v areálu ČVUT v Dejvicích na FIT. Čekají vás desítky přednášek, workshopy, stánky a setkání se spoustou chytrých lidí.
Nové verze webových prohlížečů Chrome a Firefox jsou vydávány každé 4 týdny. Aktuální verze Chrome je 145. Aktuální verze Firefoxu je 148. Od září přejde Chrome na dvoutýdenní cyklus vydávání. V kterém týdnu bude mít Chrome větší číslo verze než Firefox? 😀
Apple představil nové čipy M5 Pro a M5 Max, MacBook Pro s čipy M5 Pro a M5 Max, MacBook Air s čipem M5 a Studio Display a nový Studio Display XDR.
Bylo spuštěno hlasování o přednáškách a workshopech pro letošní Installfest, jenž proběhne o víkendu 28. a 29. března v Praze na Karlově náměstí 13.
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) třetí RC verze GIMPu 3.2. Přehled novinek v oznámení o vydání. Podrobně v souboru NEWS na GitLabu.
But many Czechs see it as a matter of principle that health care should be free, along with a strong sense of solidarity for the poor.
No nevim, ja myslim, ze spis nez nejaky smysl pro solidaritu je to proste o tom, ze se nechce platit nikomu.
But many Czechs see it as a matter of principle that health care should be free, along with a strong sense of solidarity for the poor.Otázka co si autor představuje pod slovem "free". Já to jako zdarma opravdu nevidím, stačí se podívat každý měsíc na výplatní pásku...
A svete div se, nevydelavam statisice rocne a za pojisteni a peci platime s manzelkou nejmin prave tady, v USA. Min nez bychom platili v CR. Divne, ne?No ale co druha strana mince? Tedy -- kolik budes platit v USA kdyz dostanes rakovinu a kolik zaplatis tady? Pojisteni nejmensi, ale kolik tam clovek utrati v prumeru za zubare a kolik tady? Tzn. jaka cast rozpoctu pada na zdravotni zalezitosti (bez ohledu na to, zda to zaplatis na pojistce nebo primo)? (pozn.: rozhodne nejsem fanda M. Moorea
)
A svete div se, nevydelavam statisice rocne a za pojisteni a peci platime s manzelkou nejmin prave tady, v USA. Min nez bychom platili v CR. Divne, ne? Tedy v zemi, kde je pry nejhorsi a nejdrazsi zdravotnictvi na svete, jak se shodne 9 z 10 ctenaru halonovin a soudruh M. Moore.ale desetitisíce ročně jistě vyděláváš, že? - a jak jsou na tom ti, co takto nevydělávají? btw, srovnávat, že v ČR byste vy osobně platili víc, a vyvozovat, že proto je systém USA efektivnější, je poněkud zcestné, neboť v ČR je taky spousta lidí, kteří platí méně než byste platili vy, zatímco v USA by za vaši pojistku platili více než nyní platí v ČR ...
Zactvrte, skromne doufam, ze tim, ze je anglicky, se omezi obvykly pocet blbcu, idiotu a lidi co nemaj co rict a presto citi potrebu zvecnit sve mentalni prazdno v komentarich pod clankem.To byla narážka na někoho konkrétního, nebo je pro tebe blbec a idiot každej kdo neumí anglicky?!
Tiskni
Sdílej: