Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
Tak se tak pomalu rozhoduju ze by nebylo marne vest "vlastni stranky". Slovo vlastni je sice zavadejici, protoze ja je nebudu programovat ale jen stranky pravidelne urdzovat. Predstavuju si neco ve smyslu blogu kde by se daly ukladat fotografie.Jelikoz kazdy vikend neco podnikam rad bych si to nekam zapisoval a abych mel vetsi prehled a po delsi dobe byla moznost zavzpominat
Jelikoz neumim programovat a ani neminim zacit neco placat(neni cas a nalada) chtel bych pouzit nejaky redakcni system. Je jich zde az az. Mate nekdo s timto zkusenosti, popripade by jste mi neco doporucili?
Ma predstava je aby se nemusely zapisy psat primo do kodu a aby sly k jednotlivym prispevkum zobrazovat i fotografie.Taky by bylo fajn aby se dalo preskakovat mezi jednotlivyma kategoriema.
Tiskni
Sdílej:
nechci blogovat verejne a chci to mit pod vlastnim url.chci tam misto abych tam mohl davat fotky popripade galeriewau :) no dobrá, pokud si chcete užít a designovat v redakčním systému bez toho aby to někdo viděl, proti gustu žádný dišputát :D Jelikož se CMS vybírají hlavně podle toho, jak to vypadá navenek a jak zvládají např. workflow, uživatelské úrovně, kolik mají dostupných rozšíření pro publikaci obsahu a interakci s návštěvníky, bude pro vás asi opravdu nejlepší něco ve stylu Wiki, jak zde už bylo naznačeno. S Joomla nějakou dobu pracuji a jako poznámkový blok mi to moc dobré nepřijde ;) Přece jen převládá snaha o reprezentativní output než o pohodlný input.