Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2025. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).
V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).
Společnost Red Hat oficiálně oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu 10. Vedle nových vlastností přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Tuto sobotu 24. května se koná historicky první komunitní den projektu Home Assistant. Zváni jsou všichni příznivci, nadšenci a uživatelé tohoto projektu. Pro účast je potřebná registrace. Odkazy na akce v Praze a v Bratislavě.
Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevily v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.
Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
V Seattlu a také online probíhá konference Microsoft Build 2025. Microsoft představuje své novinky. Windows Subsystem for Linux je nově open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Z příspěvku Turris Sentinel – co přinesl rok 2024 na blogu CZ.NIC: "Za poslední rok (únor 2024 – únor 2025) jsme zachytili 8,3 miliardy incidentů a to z 232 zemí a z jejich závislých území. Tyto útoky přišly od 6,2 milionu útočníků (respektive unikátních adres). SMTP minipot je stále nejlákavější pastí, zhruba 79 % útoků bylo směřováno na tento minipot, 16 % útoků směřovalo na minipot Telnet, 3 % útoků směřovaly na minipot HTTP a 2 % na minipot FTP. Dále jsme zaznamenali 3,2 milionu unikátních hesel a 318 tisíc unikátních loginů, které útočníci zkoušeli."
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 3.0.4 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP je již k dispozici také na Flathubu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.4 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 136. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Tak se tak pomalu rozhoduju ze by nebylo marne vest "vlastni stranky". Slovo vlastni je sice zavadejici, protoze ja je nebudu programovat ale jen stranky pravidelne urdzovat. Predstavuju si neco ve smyslu blogu kde by se daly ukladat fotografie.Jelikoz kazdy vikend neco podnikam rad bych si to nekam zapisoval a abych mel vetsi prehled a po delsi dobe byla moznost zavzpominat
Jelikoz neumim programovat a ani neminim zacit neco placat(neni cas a nalada) chtel bych pouzit nejaky redakcni system. Je jich zde az az. Mate nekdo s timto zkusenosti, popripade by jste mi neco doporucili?
Ma predstava je aby se nemusely zapisy psat primo do kodu a aby sly k jednotlivym prispevkum zobrazovat i fotografie.Taky by bylo fajn aby se dalo preskakovat mezi jednotlivyma kategoriema.
Tiskni
Sdílej:
nechci blogovat verejne a chci to mit pod vlastnim url.chci tam misto abych tam mohl davat fotky popripade galeriewau :) no dobrá, pokud si chcete užít a designovat v redakčním systému bez toho aby to někdo viděl, proti gustu žádný dišputát :D Jelikož se CMS vybírají hlavně podle toho, jak to vypadá navenek a jak zvládají např. workflow, uživatelské úrovně, kolik mají dostupných rozšíření pro publikaci obsahu a interakci s návštěvníky, bude pro vás asi opravdu nejlepší něco ve stylu Wiki, jak zde už bylo naznačeno. S Joomla nějakou dobu pracuji a jako poznámkový blok mi to moc dobré nepřijde ;) Přece jen převládá snaha o reprezentativní output než o pohodlný input.