Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Tak se tak pomalu rozhoduju ze by nebylo marne vest "vlastni stranky". Slovo vlastni je sice zavadejici, protoze ja je nebudu programovat ale jen stranky pravidelne urdzovat. Predstavuju si neco ve smyslu blogu kde by se daly ukladat fotografie.Jelikoz kazdy vikend neco podnikam rad bych si to nekam zapisoval a abych mel vetsi prehled a po delsi dobe byla moznost zavzpominat
Jelikoz neumim programovat a ani neminim zacit neco placat(neni cas a nalada) chtel bych pouzit nejaky redakcni system. Je jich zde az az. Mate nekdo s timto zkusenosti, popripade by jste mi neco doporucili?
Ma predstava je aby se nemusely zapisy psat primo do kodu a aby sly k jednotlivym prispevkum zobrazovat i fotografie.Taky by bylo fajn aby se dalo preskakovat mezi jednotlivyma kategoriema.
Tiskni
Sdílej:
nechci blogovat verejne a chci to mit pod vlastnim url.chci tam misto abych tam mohl davat fotky popripade galeriewau :) no dobrá, pokud si chcete užít a designovat v redakčním systému bez toho aby to někdo viděl, proti gustu žádný dišputát :D Jelikož se CMS vybírají hlavně podle toho, jak to vypadá navenek a jak zvládají např. workflow, uživatelské úrovně, kolik mají dostupných rozšíření pro publikaci obsahu a interakci s návštěvníky, bude pro vás asi opravdu nejlepší něco ve stylu Wiki, jak zde už bylo naznačeno. S Joomla nějakou dobu pracuji a jako poznámkový blok mi to moc dobré nepřijde ;) Přece jen převládá snaha o reprezentativní output než o pohodlný input.