Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Rozhodl jsem se, ze svuj WD MyBook World 1TB (mimochodem nechce nekdo? :)) a router Edimax BR-6216mg nahradim jednim zarizenim pohanenym mym oblibenym ArchLinuxem. Uz dlouho laboruji, co za HW pouzit a az na nedoreseny SSD disk pro system (klidne nekdo neco levneho poradte - max 1500Kc) mam vsechno v kupe.
Jeste pred koupi jsem se rozhodl, ze to sem hodim. Treba tu zazni nejaky zajimavy nazor, ktery s celou konfiguraci jeste pohne.
Takze tahhle nejak by to mělo vypadat:
Tak co vy na to?
Tiskni
Sdílej:
Tak TP-Link TL-WN951N byla uplne prvni volba. Ale nekde jsem tenkrat vygooglil, ze je nejaky problem pri pouziti "N modu". "N mod" byl pry pomalejsi nez "B a G mod" a proto byl nepouzitelny - ted uz ten link nejak nemuzu najit. Proto jsem volil jine vyrobce.
Nejsem si jisty, ale ma ta karta i low profile plech nebo nema?
akuspotrebu mava 2TB disk oprotico javiem320gb
a tiez wifi karta? ja teraz riesim nieco podobne mam male pc a v nom dg41mj + celeron 1,8ghz (35w) a 320gb disk a zatial mi to taha.. ale bojim sa to mat spustene viac nez 2 hodiny.. predcsa len mam tam len 150w psu zdroj .. skrinka cfi89
pre autora_: preco nevyuzittie sloty pre CF co ma ta doska aspon na system?
Tak co vy na to?No radši ani nic.