Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Rozhodl jsem se, ze svuj WD MyBook World 1TB (mimochodem nechce nekdo? :)) a router Edimax BR-6216mg nahradim jednim zarizenim pohanenym mym oblibenym ArchLinuxem. Uz dlouho laboruji, co za HW pouzit a az na nedoreseny SSD disk pro system (klidne nekdo neco levneho poradte - max 1500Kc) mam vsechno v kupe.
Jeste pred koupi jsem se rozhodl, ze to sem hodim. Treba tu zazni nejaky zajimavy nazor, ktery s celou konfiguraci jeste pohne.
Takze tahhle nejak by to mělo vypadat:
Tak co vy na to?
Tiskni
Sdílej:
Tak TP-Link TL-WN951N byla uplne prvni volba. Ale nekde jsem tenkrat vygooglil, ze je nejaky problem pri pouziti "N modu". "N mod" byl pry pomalejsi nez "B a G mod" a proto byl nepouzitelny - ted uz ten link nejak nemuzu najit. Proto jsem volil jine vyrobce.
Nejsem si jisty, ale ma ta karta i low profile plech nebo nema?
akuspotrebu mava 2TB disk oprotico javiem320gb
a tiez wifi karta? ja teraz riesim nieco podobne mam male pc a v nom dg41mj + celeron 1,8ghz (35w) a 320gb disk a zatial mi to taha.. ale bojim sa to mat spustene viac nez 2 hodiny.. predcsa len mam tam len 150w psu zdroj .. skrinka cfi89
pre autora_: preco nevyuzittie sloty pre CF co ma ta doska aspon na system?
Tak co vy na to?No radši ani nic.