Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Taková drobnost, co jsi použil za RAM? Z vlastní zkušenosti vím, že na RAM záleží víc než dost, u DDR1 jsem místo tří modulů 333MHz dal dva lepší 400MHz a lítalo to doslova jako blesk! Navíc co jsem slyšel, tak u nových NTB s novými AMD procesory je vřele doporučeno použít dva moduly jako dualchannel, s jedním je to prý krok zpět.
Jinak gratulace k binárním ovladačům, mě to vždycky rozes*ralo Debian tak, že jsem musel dát reinstall (Xserver nenaskočil vůbec a po hromadě pokusů o vyřešení jsem se dostal nejvíc na 320x240).
Jestli se nepletu, tak nemusí nutně platit, že DDR3>DDR2, i když do toho moc nevidím (a ani nechci).
To s dualchannel pamětmi bylo myslím na Windows.
Binární ovladače jsem testoval na třech čistých instalacích (na dvou různých PC) a vždycky to dopadlo špatně
To jsem neříkal, RAM je potřeba na víc, než jen vykreslování grafiky
a vis kkolik lidi nemusi?
Navíc co jsem slyšel, tak u nových NTB s novými AMD procesory je vřele doporučeno použít dva moduly jako dualchannel, s jedním je to prý krok zpět.
To je pravda - tedy pokud výrazem "novými" rozumíte jakýkoli 64-bitový procesor od AMD.
Jsem take toho nazoru. Prece jenom, jestli se nepletu, posledni stabilni OpenSuse je z jara, takze tam je tak max. 3.3 kernel?
Jinak tady se taky ukazuje, jak si kdo vazi zakazniku... Jelikoz vyvoj kernelu ma nejaky harmonogram a taky trva, nez se dostane distribucnim kanalem az na uzivateluv disk, tak Intel zacina pracovat 1 rok dopredu na podpore svych CPU i GPU. Podle vseho jadro 3.7, ktere vyjde nekdy na konci listopadu, bude mit kompletni podporu hardwaru, co se predstavi v lednu .
Takze: Zkouset AMD hardware uvedeny v lete s kernelem z jara neni moudre. AMD v porovnani s Intel na linux tezce hazi bobek...
haswel bude podporovan az v 3.8 ... intel priznal ze tam vyvoj celkem posrali ....
jakykoliv HW novejsi nez SW je celkem problem ... Ja si vzdy od uvedeni 2-3 mesice pockam .. a dalsi vec u me dost resi ze jedu na Gentoo ~amd64
hdparm
u (hdparm -tT /dev/sd[něco]
) s výsledkem čení souboru na ůrovni souboriového systému (kopírování něčeho velkého do /dev/nul, např. pomocí pv
) Pokud se to bude zásadně lišit, je něco špatného na úrovbni souborového systému, jinak je to nejspíš v ovladači.
PS: Nejlepší je to provádět v runlevelu 1 (single
), aby se do toho nepletlo GUI, případně rozliční démoni sahající na disk.
Achjo, občas bych si přál, aby byl v trestním zákoníku paragraf na "vlastní blbost".
Pokud na základě této tvé zkušenosti s trinity odsuzuješ celé amd, tak jsi hluppák. měl sis koupit fx-8350 a k tomu tu tvoji geforce a nestačil by ses divi, jak obrovské, až nevyužitelné množství cpu výkonu máš k dispozici. je už po léta obecně platné, že grafiky ati/amd nemají příliš dobré linuxové ovladače od výrobce a že jejich podpora v opensource ovladači je běh na dlouhou trať.
A vůbec , tvoje hlavní blbost je následující: řešíš upgrade v absolutně nevhodnou dobu. během dvou-tří měsíců bude na trhu haswell, kde počáteční vyšší investice vydrží zase po mnoho let. takže zatím dál v klidu funguj na 650ti a příští rok jí přidej pana haswella a amd tedy klidně dál několik let ignoruj. ale není správné jej pomlouvat na základě vlastních neznalostí. PS: tohle píšu z intel/nvidia stroje, který používám již pár let, takže ne, nejsem amd-fanatik
měl sis koupit fx-8350 a k tomu tu tvoji geforce a nestačil by ses divi, jak obrovské, až nevyužitelné množství cpu výkonu máš k dispozici
Ač jsem sám spokojeným uživatelm FX-8150, myslím, že FX-8350 pro drtivou většinu domácích uživatelů nemá smysl. Těch osm jader většina uživatelů využije jen zřídka, takže bych (z nabídky AMD) spíš doporučil sáhnout po FX-4170 (4x4.2) nebo počkat, co bude k dispozici v řadě FX-43xx.
zajimave ... ja mam ati od 9700Pro .. a nejak problemy nemam ... I kdyz pravda je ze prece jen pouzivam dva roky strarou grafiku + OSS ovladace ..
Tiskni
Sdílej: