Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Dingoo je již prodáno. Podívejte se ovšem i na další aukce na aukru
Koupil jsem ji asi před rokem na DealExtreme a velice dobře mi sloužila k hraní her z konzolí do generace Playstationu 1 doma na televizi. Emulátory SNES (konečně jsem zahrál Chrono Trigger), NES, GB, GBC, MAME (jen menší hry), Genesis, různé Atari, TurboGrafx-16 (má oblíbená konzole) jsou jen málem co jsem sám vyzkoušel. Konzole díky Dinguxu (což je port linuxu) toho zvládne mnohem víc (za zmínku stojí spousta portovaných her, DosBox, WADky z Dooma, ScummVM (!!!), atd.)
V době co jsem konzoli používal linux na dingoo nepodporoval TV out, takže jsem o něj ztratil zájem. Situace se ovšem změnila a v současné době s ním není problém.
Konzole je relativně málo používaná a téměř nikdy neopustila domov, takže je ve špičkovém stavu. Hned od začátku ji chyběla jedna silikonová nožka, kterou jsem nahradil pomocí tavné pistole. Účel plní dokonale, jen je trochu žlutější, než ostatní. Jedná se ovšem o maličkou "kapku" na zadní straně.Spolu s konzolí dodám i AV kabely, nabíječku, USB kabel a extra i redukci do zásuvky pro zapojení US konektoru.
Ještě bych nechtěl zapomenout, že konzole dost obstojně přehrává video. Zvládá bitrate okolo hodnot běžného dvdripu.
Na konzoli je nainstalovaný nejnovější (alespoň podle mých znalostí) custom firmware se slušným počtem předinstalovaných her a emulátorů. Zavaděč linuxu jsem odinstaloval - za 5 minut ho tam ovšem máte zpět, pokud budete chtít.
Podívejte se prosím i na mé aukce na aukru: http://aukro.cz/show_user_auctions.php?uid=8959372
A tady je odkaz na recenzi na ábíčku: http://www.abclinuxu.cz/clanky/dingoo-a320-nejen-herni-orgie-za-85
Tiskni
Sdílej: