Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Pro brouzdání jsem místo tlačítka F5 pro refresh omylem zmáčkl klávesu F7. Vyskočila na mě odporná hláška v angličtině aby mě upozornila co dělám.
Tohle dělá už 1.5, naštěstí stačí na tom messageboxu zaškrtnout, že ho nechcete víckrát vidět, a už se neobjeví.
Další co mě znechutilo byla malá křížková tlačítka na záložkách určená k zavření záložky.
Tady se bohužel projevuje jeden zásadní problém s vývojáři Mozilly a Firefoxu: pokud usoudí, že nějaká změna GUI se jim líbí, automaticky předpokládají, že se bude líbit všem. Zásadně nedají uživateli na výběr mezi starým a novým chováním a za jakýkoli náznak, že by někdo chtěl mít možnost dál používat původní variantu, ho nemilosrdně seřvou (osobní zkušenost).
Další co mě dostalo, je položka Historie v menu.
To také není nic nového, pouze to dřív bylo pod Go.
Ano, dokonce je tu smooth scrolling. Mám za to, že to již bylo v předchozích verzích, ale proč to tam proboha dávají?
Ano, bylo to už v 1.5, možná i novějších 1.0. Proč to tam dávají? Protože se to třeba někomu líbí. Kdo má ten archivní Celeron, může si to vypnout. Kéž by totéž šlo udělat i s Gtk ukládacím dialogem, zavíracími tlačítky na úchytkách a Places… (Pravda ale je, že Places jdou naštěstí celkem snadno umravnit, aby se moc nelišily od normálních bookmarků.)
On si snad svět myslí, že všechno co je pod gigahertz je vykopávka. FF mi v klidovém stavu s jednou flash animací zabírá 15% CPU. A to mám špičkovou řadu AMD Duron 750@825 Mhz, L2 64kB!
Pohleďte pravdě do očí: to je vykopávka. Takový procesor (BTW, Duron nikdy nebyl myšlen jako špičková řada) jsem si pořizoval coby běžný průměr před necelými čtyřmi roky. Jistě, na svém serveru na hostingu ho používám ještě dnes, ale na desktop? Brr…
Takový procesor jsem si pořizoval coby běžný průměr před necelými čtyřmi roky.Já ho měl ještě dřív, byl jsem za největšího machra
PS: Jestli vám zápis přijde poněkud provokativní či nevkusný, zachovejte prosím chladnou hlavu. Šlo jen o malý pokus o fejeton
Tiskni
Sdílej: