Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Vyhledávač DuckDuckGo je podle webu DownDetector od 2:15 SELČ nedostupný. Opět fungovat začal na několik minut zhruba v 15:15. Další služby nesouvisející přímo s vyhledáváním, jako mapy a AI asistent jsou dostupné. Pro některé dotazy během výpadku stále funguje zobrazování například textu z Wikipedie.
Více než 600 aplikací postavených na PHP frameworku Laravel je zranitelných vůči vzdálenému spuštění libovolného kódu. Útočníci mohou zneužít veřejně uniklé konfigurační klíče APP_KEY (např. z GitHubu). Z více než 260 000 APP_KEY získaných z GitHubu bylo ověřeno, že přes 600 aplikací je zranitelných. Zhruba 63 % úniků pochází z .env souborů, které často obsahují i další citlivé údaje (např. přístupové údaje k databázím nebo cloudovým službám).
Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Tiskni
Sdílej:
NetBeans má nějaký SVN plugin?odpověd je za rohem
# NetBeans 5.5 users - visit the Update Center (Tools/Update Center) and download the Subversion module listed in the Version Control category.
Tohle jsem psal v prvním komentáři. Nejde nainstalovat!
svn blame file | less
- pre jednotlive riadky vidis reviziu poslednej zmeny a autorasvn diff -r revizia1:revizia2
- rozdiel medzi dvomi reviziami, tak si mozes podla changelogu pozriet patch, ktory opravuje bugu/implementuje featurusvn diff URL1 URL2
- porovnanie kodov v dvoch url (typicky STABLE a nejaka BRANCH)svn diff nieco | kompare -
- vysledny diff bude zobrazeny v programe Kompare (na screenshote nie je vidiet - rozdiely zobrazuje bold-om)
Taky používám, max. spokojenost.
[. . .] přejmenovat cp file file2 && svn del file && svn add file2 [. . .]
Tak takhle opravdu ne! Tímhle postupem přijdete o historii (respektive o její snadný výpist; fyzicky tam je, od toho SVN používáme, aby se za žádných okolností nikdy nic z předchozích verzí neztratilo ). Z
file2
po tomhle manévru nepoznáte, že se dřív jmenoval file1
a nebudete mít snadno k dispozici historii změn, když se ještě jmenoval file1
.
Pokud chcete přejmenovávat, tak se to správně udělá prostým svn mv file1 file2
. Subversion pak ví, že to je stejný soubor jen s jiným jménem. Při výpisu historie změn file2
vám pak automaticky vypíše i změny provedené ještě na souboru se jménem file1
atd. A šetříte tím i místo v repository, protože Subversion nemusí obsah souboru file2
vložit znovu, ale jen si udělá poznámku, že už ho má v dřívější revizi pod jménem file1
.
Jednou z nejskvělejších věcí na Subversion je, že má naprosto parádní dokumentaci v podobě Subversion Book. Pokud tedy Subversion používáte (i když třeba jen minimálně), tak rozhodně doporučuju do Subversion Book nahlédnout. Ty zhruba dvě kapitoly určené pro uživatele nedá tolik práce přečíst (je to psáno velice čtivou a jednoduchou angličtinou se spoustou příkladů) a dopad na efektivitu a čistotu používání Subversion je obrovský.
Přiznám se, že nemám praktické zkušenosti s žádným jiným „moderním“ verzovacím systémem, ale Subversion mi připadá celkem použitelná. Protože by se mi to momentálně hodilo pro jednoho člověka, chystám se v brzké době do svého blogu napsat krátký zápisek s jednoduchým úvodem do principů a základního používání Subversion. (Tak teď jsem zvědav, jestli se k tomu skutečně dokopu, když jsem to tu veřejně slíbil . . . ) Bude to zápisek pro někoho, kdo o Subversion nemá páru, ale chtěl by ji rychle začít používat pro spolupráci s dalším spoluautorem na jednom TeXovém dokumentu. Nechtělo by se někomu znalému napsat něco podobného pro GIT, Bazaar apod.? Udělalo by mi to celkem velkou radost, protože bych se o těchhle systéme rád něco dozvěděl a tohle by mohla být jedna z nejrychlejších a nejbezbolestnějších cest.