Jack Dorsey představil (𝕏, Nostr) svůj nový projekt bitchat. Jedná se o bezpečnou decentralizovanou peer-to-peer aplikaci pro zasílání zpráv bez potřeby internetu, serverů a telefonních čísel. Využívá se Bluetooth Mesh Network. Detaily v technické dokumentaci. Zdrojové kódy jsou k dispozici pod licencí Unlicense.
Hudební přehrávač Amarok byl vydán v nové verzi 3.3 "Far Above the Clouds". Nově je postaven na Qt6/KF6 a využívá GStreamer místo Phononu.
Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Tiskni
Sdílej:
NetBeans má nějaký SVN plugin?odpověd je za rohem
# NetBeans 5.5 users - visit the Update Center (Tools/Update Center) and download the Subversion module listed in the Version Control category.
Tohle jsem psal v prvním komentáři. Nejde nainstalovat!
svn blame file | less
- pre jednotlive riadky vidis reviziu poslednej zmeny a autorasvn diff -r revizia1:revizia2
- rozdiel medzi dvomi reviziami, tak si mozes podla changelogu pozriet patch, ktory opravuje bugu/implementuje featurusvn diff URL1 URL2
- porovnanie kodov v dvoch url (typicky STABLE a nejaka BRANCH)svn diff nieco | kompare -
- vysledny diff bude zobrazeny v programe Kompare (na screenshote nie je vidiet - rozdiely zobrazuje bold-om)
Taky používám, max. spokojenost.
[. . .] přejmenovat cp file file2 && svn del file && svn add file2 [. . .]
Tak takhle opravdu ne! Tímhle postupem přijdete o historii (respektive o její snadný výpist; fyzicky tam je, od toho SVN používáme, aby se za žádných okolností nikdy nic z předchozích verzí neztratilo ). Z
file2
po tomhle manévru nepoznáte, že se dřív jmenoval file1
a nebudete mít snadno k dispozici historii změn, když se ještě jmenoval file1
.
Pokud chcete přejmenovávat, tak se to správně udělá prostým svn mv file1 file2
. Subversion pak ví, že to je stejný soubor jen s jiným jménem. Při výpisu historie změn file2
vám pak automaticky vypíše i změny provedené ještě na souboru se jménem file1
atd. A šetříte tím i místo v repository, protože Subversion nemusí obsah souboru file2
vložit znovu, ale jen si udělá poznámku, že už ho má v dřívější revizi pod jménem file1
.
Jednou z nejskvělejších věcí na Subversion je, že má naprosto parádní dokumentaci v podobě Subversion Book. Pokud tedy Subversion používáte (i když třeba jen minimálně), tak rozhodně doporučuju do Subversion Book nahlédnout. Ty zhruba dvě kapitoly určené pro uživatele nedá tolik práce přečíst (je to psáno velice čtivou a jednoduchou angličtinou se spoustou příkladů) a dopad na efektivitu a čistotu používání Subversion je obrovský.
Přiznám se, že nemám praktické zkušenosti s žádným jiným „moderním“ verzovacím systémem, ale Subversion mi připadá celkem použitelná. Protože by se mi to momentálně hodilo pro jednoho člověka, chystám se v brzké době do svého blogu napsat krátký zápisek s jednoduchým úvodem do principů a základního používání Subversion. (Tak teď jsem zvědav, jestli se k tomu skutečně dokopu, když jsem to tu veřejně slíbil . . . ) Bude to zápisek pro někoho, kdo o Subversion nemá páru, ale chtěl by ji rychle začít používat pro spolupráci s dalším spoluautorem na jednom TeXovém dokumentu. Nechtělo by se někomu znalému napsat něco podobného pro GIT, Bazaar apod.? Udělalo by mi to celkem velkou radost, protože bych se o těchhle systéme rád něco dozvěděl a tohle by mohla být jedna z nejrychlejších a nejbezbolestnějších cest.