Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Tiskni
Sdílej:
NetBeans má nějaký SVN plugin?odpověd je za rohem
# NetBeans 5.5 users - visit the Update Center (Tools/Update Center) and download the Subversion module listed in the Version Control category.
Tohle jsem psal v prvním komentáři. Nejde nainstalovat!
svn blame file | less
- pre jednotlive riadky vidis reviziu poslednej zmeny a autorasvn diff -r revizia1:revizia2
- rozdiel medzi dvomi reviziami, tak si mozes podla changelogu pozriet patch, ktory opravuje bugu/implementuje featurusvn diff URL1 URL2
- porovnanie kodov v dvoch url (typicky STABLE a nejaka BRANCH)svn diff nieco | kompare -
- vysledny diff bude zobrazeny v programe Kompare (na screenshote nie je vidiet - rozdiely zobrazuje bold-om)
Taky používám, max. spokojenost.
[. . .] přejmenovat cp file file2 && svn del file && svn add file2 [. . .]
Tak takhle opravdu ne! Tímhle postupem přijdete o historii (respektive o její snadný výpist; fyzicky tam je, od toho SVN používáme, aby se za žádných okolností nikdy nic z předchozích verzí neztratilo ). Z
file2
po tomhle manévru nepoznáte, že se dřív jmenoval file1
a nebudete mít snadno k dispozici historii změn, když se ještě jmenoval file1
.
Pokud chcete přejmenovávat, tak se to správně udělá prostým svn mv file1 file2
. Subversion pak ví, že to je stejný soubor jen s jiným jménem. Při výpisu historie změn file2
vám pak automaticky vypíše i změny provedené ještě na souboru se jménem file1
atd. A šetříte tím i místo v repository, protože Subversion nemusí obsah souboru file2
vložit znovu, ale jen si udělá poznámku, že už ho má v dřívější revizi pod jménem file1
.
Jednou z nejskvělejších věcí na Subversion je, že má naprosto parádní dokumentaci v podobě Subversion Book. Pokud tedy Subversion používáte (i když třeba jen minimálně), tak rozhodně doporučuju do Subversion Book nahlédnout. Ty zhruba dvě kapitoly určené pro uživatele nedá tolik práce přečíst (je to psáno velice čtivou a jednoduchou angličtinou se spoustou příkladů) a dopad na efektivitu a čistotu používání Subversion je obrovský.
Přiznám se, že nemám praktické zkušenosti s žádným jiným „moderním“ verzovacím systémem, ale Subversion mi připadá celkem použitelná. Protože by se mi to momentálně hodilo pro jednoho člověka, chystám se v brzké době do svého blogu napsat krátký zápisek s jednoduchým úvodem do principů a základního používání Subversion. (Tak teď jsem zvědav, jestli se k tomu skutečně dokopu, když jsem to tu veřejně slíbil . . . ) Bude to zápisek pro někoho, kdo o Subversion nemá páru, ale chtěl by ji rychle začít používat pro spolupráci s dalším spoluautorem na jednom TeXovém dokumentu. Nechtělo by se někomu znalému napsat něco podobného pro GIT, Bazaar apod.? Udělalo by mi to celkem velkou radost, protože bych se o těchhle systéme rád něco dozvěděl a tohle by mohla být jedna z nejrychlejších a nejbezbolestnějších cest.