V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
Balíček s příkazem sudo byl vydán ve verzi 1.9.17p1. Řešeny jsou zranitelnosti CVE-2025-32462 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby host) a CVE-2025-32463 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby chroot).
Do služeb Seznam.cz se lze nově přihlásit pomocí služby MojeID [𝕏].
Bezpečnostní výzkumníci zveřejnili informace o osmi zranitelnostech, které postihují více než 700 modelů tiskáren, skenerů a štítkovačů značky Brother. Bezpečnostní upozornění vydali také další výrobci jako Fujifilm, Ricoh, Konica Minolta a Toshiba. Nejzávažnější zranitelnost CVE-2024-51978 umožňuje útočníkovi vzdáleně a bez přihlášení získat administrátorská oprávnění prostřednictvím výchozího hesla, které lze odvodit ze
… více »Společnost Oracle vlastní ochrannou známku JAVASCRIPT. Komunita kolem programovacího jazyka JavaScript zastoupena společností Deno Land vede právní bitvu za její osvobození, viz petice a otevřený dopis na javascript.tm. Do 7. srpna se k nim má vyjádřit Oracle (USPTO TTAB).
Byl představen samostatný rádiový modul Raspberry Pi Radio Module 2 s Wi-Fi a Bluetooth.
Certifikační autorita Let’s Encrypt ukončila k 4. červnu zasílání e-mailových oznámení o vypršení platnosti certifikátů. Pokud e-maily potřebujete, Let’s Encrypt doporučuje některou z monitorovacích služeb.
NetBeans má nějaký SVN plugin?odpověd je za rohem
# NetBeans 5.5 users - visit the Update Center (Tools/Update Center) and download the Subversion module listed in the Version Control category.
Tohle jsem psal v prvním komentáři. Nejde nainstalovat!
svn blame file | less
- pre jednotlive riadky vidis reviziu poslednej zmeny a autorasvn diff -r revizia1:revizia2
- rozdiel medzi dvomi reviziami, tak si mozes podla changelogu pozriet patch, ktory opravuje bugu/implementuje featurusvn diff URL1 URL2
- porovnanie kodov v dvoch url (typicky STABLE a nejaka BRANCH)svn diff nieco | kompare -
- vysledny diff bude zobrazeny v programe Kompare (na screenshote nie je vidiet - rozdiely zobrazuje bold-om)
Taky používám, max. spokojenost.
[. . .] přejmenovat cp file file2 && svn del file && svn add file2 [. . .]
Tak takhle opravdu ne! Tímhle postupem přijdete o historii (respektive o její snadný výpist; fyzicky tam je, od toho SVN používáme, aby se za žádných okolností nikdy nic z předchozích verzí neztratilo ). Z
file2
po tomhle manévru nepoznáte, že se dřív jmenoval file1
a nebudete mít snadno k dispozici historii změn, když se ještě jmenoval file1
.
Pokud chcete přejmenovávat, tak se to správně udělá prostým svn mv file1 file2
. Subversion pak ví, že to je stejný soubor jen s jiným jménem. Při výpisu historie změn file2
vám pak automaticky vypíše i změny provedené ještě na souboru se jménem file1
atd. A šetříte tím i místo v repository, protože Subversion nemusí obsah souboru file2
vložit znovu, ale jen si udělá poznámku, že už ho má v dřívější revizi pod jménem file1
.
Jednou z nejskvělejších věcí na Subversion je, že má naprosto parádní dokumentaci v podobě Subversion Book. Pokud tedy Subversion používáte (i když třeba jen minimálně), tak rozhodně doporučuju do Subversion Book nahlédnout. Ty zhruba dvě kapitoly určené pro uživatele nedá tolik práce přečíst (je to psáno velice čtivou a jednoduchou angličtinou se spoustou příkladů) a dopad na efektivitu a čistotu používání Subversion je obrovský.
Přiznám se, že nemám praktické zkušenosti s žádným jiným „moderním“ verzovacím systémem, ale Subversion mi připadá celkem použitelná. Protože by se mi to momentálně hodilo pro jednoho člověka, chystám se v brzké době do svého blogu napsat krátký zápisek s jednoduchým úvodem do principů a základního používání Subversion. (Tak teď jsem zvědav, jestli se k tomu skutečně dokopu, když jsem to tu veřejně slíbil . . . ) Bude to zápisek pro někoho, kdo o Subversion nemá páru, ale chtěl by ji rychle začít používat pro spolupráci s dalším spoluautorem na jednom TeXovém dokumentu. Nechtělo by se někomu znalému napsat něco podobného pro GIT, Bazaar apod.? Udělalo by mi to celkem velkou radost, protože bych se o těchhle systéme rád něco dozvěděl a tohle by mohla být jedna z nejrychlejších a nejbezbolestnějších cest.
Tiskni
Sdílej: