Jack Dorsey představil (𝕏, Nostr) svůj nový projekt bitchat. Jedná se o bezpečnou decentralizovanou peer-to-peer aplikaci pro zasílání zpráv bez potřeby internetu, serverů a telefonních čísel. Využívá se Bluetooth Mesh Network. Detaily v technické dokumentaci. Zdrojové kódy jsou k dispozici pod licencí Unlicense.
Hudební přehrávač Amarok byl vydán v nové verzi 3.3 "Far Above the Clouds". Nově je postaven na Qt6/KF6 a využívá GStreamer místo Phononu.
Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
No asi to má být něco jako anglické uvozovky. Nepárové jsou uvozovky správně ;) Ale stejně by asi měly vypadat jinak. http://uvozovky.davi.cz/
groff -Tascii
. V ASCII nejsou znaky pro správné uvozovky a tohle je taková náhrada.
Rozdil mezi rovnitkem a pomlckou mi prijde celkem zasadni nejen pri sazeni knihy. Ale mozna jsem jen zpatecnicky puntickar :)
A co takhle rozdíl mezi spojovníkem, pomlčkou a mínus?
Takze je to jenom nejaka snaha delat spravnou typografii s tim ze nejsou (nebyly) dostupne znaky a tak se nahrazovalo jinymi.aneb z bláta do louže či z deště pod okap v praxi :-/ je to na hlavu postavené, protože nemáme správný znak, tak jej nahrazujeme nesprávným, ale aby to nebylo tak jednoduché, tak nesprávných znaků budeme používat více různých ... btw, co mě naprosto vytáčí je, když někdo píše místo apostrofu čárku nad písmenem (míněno jako samostatný znak) ... takže to, co by mohlo být v 7bit ASCII, se příjemci totálně dokurví, protože tam někdo plácnul znak, který je nejenže špatně, ale navíc se u něj musí specifikovat charset, což je u spousty věcí problém (mountujete flashku s FAT jako cp437, cp850, win1250, ISO-8859-2, utf8 nebo jak?)
No, ono, v TeXu… není všechno s UTF-8 tak růžové. Nějaký důvod pro existenci třeba XeTeXu je. (A právě ten docela rozbíjí spoustu starých způsobů jak do TeXu neascii dostat.)
Někomu jinému zas neuvěřitelně škaredé připadají pravopisné chyby a považuje je za skutečné zlo...
Já teda nepociťuju, že by mě udržování určité (snad rozumné) úrovně pravopisu úplně všude stálo nějak moc. Výjimky beru na počet piv, ne jestli je to tam či onde.
Tiskni
Sdílej: