Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
1) Měnit můžete pouze tělo bloku while (1)
.
2) Nejvýše na 5 místech můžete testovat proměnnou $sym
, jiné testy nejsou povoleny.
3) $sym
můžete měnit, ovšem pouze na 1
nebo undef
.
4) Dále můžete volat left
, right
, nebo last
.
5) Bezprostředně po každém left
nebo right
musí následovat další test.
#! /usr/bin/perl -w use strict; my (@left, $sym, @right, $cnt); sub left { push @right, $sym; $sym = pop @left; $cnt++; } sub right { push @left, $sym; $sym = pop @right; $cnt++; } while (1) { # 1 if ($sym) { left; } else { $sym = 1; right; # 2 while ($sym) { right; } $sym = 1; right; } # 3 if ($sym) { $sym = undef; left; # 4 last unless $sym; $sym = undef; left; } else { $sym = 1; right; # 5 while ($sym) { left; } $sym = 1; left; } } print "$cnt\n";
Tiskni
Sdílej:
Najdete program, který vypíše větší číslo? Dokážete, že takový program neexistuje?No nehynoucí slávu by asi nikdo neodmítl, ale rozhodně jsou jednodušší způsoby, než tohle.
kříží Scheme s Haskellemvime o tom vic?
nechceš do ní ještě vrazit kus chobotnice?ja bych tam vrazil spis chameleona... neviditelna ovce hopkava, by byla fakt sila!
vime o tom vic?Přes společného kamaráda vím jen to, že se nedávno podařilo zkompilovat faktoriál...
ja bych tam vrazil spis chameleona... neviditelna ovce hopkava, by byla fakt sila!A o čem asi tak mluvím, že?
$cnt
. Díky omezením na počet stavů je takových programů pro každé N jen konečný počet, a dají se snadno generovat a provádět. Stačí tedy vyloučit ty které se zacyklí, a ze zbylých vybrat ten nejlepší. Problém je že těch programů pro N=5 existuje pár miliónů, a zhruba stovka z nich je "problémových". Při spuštění to cyklí nad všechny rozumné limity, takže je hodně pravděpodobné že nikdy neskončí, ale nikdo pro to zatím neodvodil důkaz. Existuje tedy pořád šance že některý z těch programů někdy skončí, a pak logicky vytiskne ještě mnohem větší číslo než současný "šampión".
#!/bin/bash echo 99999999999999999999999999999999999999
Jo, je to turingáč s binární abecedou a 5 stavy. Zajímavý na tom je, že fce (N -> max kroků, za které se nějaký TS s N stavy zastaví) není vyčíslitelná.tak jsem již na sto procent přesvědčen, že bude lepší se živit čímkoli, jen né vývojem software