Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »
1) Měnit můžete pouze tělo bloku while (1)
.
2) Nejvýše na 5 místech můžete testovat proměnnou $sym
, jiné testy nejsou povoleny.
3) $sym
můžete měnit, ovšem pouze na 1
nebo undef
.
4) Dále můžete volat left
, right
, nebo last
.
5) Bezprostředně po každém left
nebo right
musí následovat další test.
#! /usr/bin/perl -w use strict; my (@left, $sym, @right, $cnt); sub left { push @right, $sym; $sym = pop @left; $cnt++; } sub right { push @left, $sym; $sym = pop @right; $cnt++; } while (1) { # 1 if ($sym) { left; } else { $sym = 1; right; # 2 while ($sym) { right; } $sym = 1; right; } # 3 if ($sym) { $sym = undef; left; # 4 last unless $sym; $sym = undef; left; } else { $sym = 1; right; # 5 while ($sym) { left; } $sym = 1; left; } } print "$cnt\n";
Tiskni
Sdílej:
Najdete program, který vypíše větší číslo? Dokážete, že takový program neexistuje?No nehynoucí slávu by asi nikdo neodmítl, ale rozhodně jsou jednodušší způsoby, než tohle.
kříží Scheme s Haskellemvime o tom vic?
nechceš do ní ještě vrazit kus chobotnice?ja bych tam vrazil spis chameleona... neviditelna ovce hopkava, by byla fakt sila!
vime o tom vic?Přes společného kamaráda vím jen to, že se nedávno podařilo zkompilovat faktoriál...
ja bych tam vrazil spis chameleona... neviditelna ovce hopkava, by byla fakt sila!A o čem asi tak mluvím, že?
$cnt
. Díky omezením na počet stavů je takových programů pro každé N jen konečný počet, a dají se snadno generovat a provádět. Stačí tedy vyloučit ty které se zacyklí, a ze zbylých vybrat ten nejlepší. Problém je že těch programů pro N=5 existuje pár miliónů, a zhruba stovka z nich je "problémových". Při spuštění to cyklí nad všechny rozumné limity, takže je hodně pravděpodobné že nikdy neskončí, ale nikdo pro to zatím neodvodil důkaz. Existuje tedy pořád šance že některý z těch programů někdy skončí, a pak logicky vytiskne ještě mnohem větší číslo než současný "šampión".
#!/bin/bash echo 99999999999999999999999999999999999999
Jo, je to turingáč s binární abecedou a 5 stavy. Zajímavý na tom je, že fce (N -> max kroků, za které se nějaký TS s N stavy zastaví) není vyčíslitelná.tak jsem již na sto procent přesvědčen, že bude lepší se živit čímkoli, jen né vývojem software