Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Nemyslíte, že by mohl stát za ty daně udělat pro takovou instituci slušnou webovou stránku? Hnusný barevný kombinace, nefungující JavaScripty, typografická nekonzistence (zvláště krásný pohled je toto). Jestli to takhle půjde dál, měli by naši zákonodárci založit Fond pro financování náhrad za HW poblitý v důsledku shlédnutí webů státních organizací.
UPDATE: Kdyby se k tomuhle zápisu ještě někdy někdo dostal, tak se mu na vědomost dává, že vznikl v době, kdy web SFRB vypadal úplně jinak než teď.
Tiskni
Sdílej:
Mně osobně se stránky CHMI nezdají tak hrozné. Samozřejmě, že to vypadá trošku amatérsky, ale na blití to teda mám pocit rozhodně není. Ale nejsem objektivní, meteorologie jako obor se mi zdá docela zajímavá a na stránkách CHMI je spousta pěkných informací Navíc ten web znám už dost dlouho, takže mi to přijde "normální". Poslední věc je, že výsledky "faceliftů" některých webů se mi ne vždy líbí (Abíčko je jednou z výjimek, tady jsem byl nadšen, další je třeba Seznam, ale protipříkladů je víc).
ad FrontPage -> hnusné stránky:
Takhle to není. V jakémkoliv editoru jde napsat parádní web, v jakémkoliv totální shit. Pravda je, že některé editory jsou vyspělejší, některé jsou méně vhodné, ale ve výsledku VŽDYCKY záleží na trošku jiných věcech než na použitém editoru.
deb http://ftp.cz.debian.org/debian jessie main contrib non-free
Je to klasickej web, presne takovej jakej maj profici v IT, takze cisty html a text, zadny kraviny kolem.Tahle barevna katastrofa je klasicka? A profici v IT? Ti maji vetsinou minimalisticke ciste CSS weby, ale ne tohle... O barevnym animovatku s tydytovacem tady nikdo nemluvil
alespon po graficke strance ty stranky zvladl a alespon vypadaji normalne? ...sediva, tmave modra, ruzova, modra, zelena, svetle modra, vinova, jezdici duha, pocet velikosti fontu radsi nebudu ani pocitat.... nejak nemuzu porad najit, co po graficke strance zvladl