Organizace Open Container Initiative (OCI) (Wikipedie), projekt nadace Linux Foundation, vydala Runtime Specification 1.3 (pdf), tj. novou verzi specifikace kontejnerového běhového prostředí. Hlavní novinkou je podpora FreeBSD.
Nový open source router Turris Omnia NG je v prodeji. Aktuálně na Allegro, Alternetivo, Discomp, i4wifi a WiFiShop.
Na YouTube a nově také na VHSky byly zveřejněny sestříhané videozáznamy přednášek z letošního OpenAltu.
Jednou za rok otevírá společnost SUSE dveře svých kanceláří široké veřejnosti. Letos je pro vás otevře 26. listopadu v 16 hodin v pražském Karlíně. Vítáni jsou všichni, kdo se chtějí dozvědět více o práci vývojářů, prostředí ve kterém pracují a o místní firemní kultuře. Můžete se těšit na krátké prezentace, které vám přiblíží, na čem inženýři v Praze pracují, jak spolupracují se zákazníky, partnery i studenty, proč mají rádi open source a co
… více »Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za říjen (YouTube).
Jeff Quast otestoval současné emulátory terminálu. Zaměřil se na podporu Unicode a výkon. Vítězným emulátorem terminálu je Ghostty.
Amazon bude poskytovat cloudové služby OpenAI. Cloudová divize Amazon Web Services (AWS) uzavřela s OpenAI víceletou smlouvu za 38 miliard USD (803,1 miliardy Kč), která poskytne majiteli chatovacího robota s umělou inteligencí (AI) ChatGPT přístup ke stovkám tisíc grafických procesů Nvidia. Ty bude moci využívat k trénování a provozování svých modelů AI. Firmy to oznámily v dnešní tiskové zprávě. Společnost OpenAI také nedávno
… více »Konference Prague PostgreSQL Developer Day 2026 (P2D2) se koná 27. a 28. ledna 2026. Konference je zaměřena na témata zajímavá pro uživatele a vývojáře. Příjem přednášek a workshopů je otevřen do 14. listopadu. Vítáme témata související s PostgreSQL či s databázemi obecně, a mohou být v češtině či angličtině.
Byl vydán Devuan 6 Excalibur. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Kódové jméno Excalibur bylo vybráno podle planetky 9499 Excalibur. Devuan (Wikipedie) je fork Debianu bez systemd. Devuan 6 Excalibur vychází z Debianu 13 Trixie. Devuan 7 ponese kódové jméno Freia.
Společnost Valve aktualizovala přehled o hardwarovém a softwarovém vybavení uživatelů služby Steam. Podíl uživatelů Linuxu poprvé překročil 3 %, aktuálně 3,05 %. Nejčastěji používané linuxové distribuce jsou Arch Linux, Linux Mint a Ubuntu. Při výběru jenom Linuxu vede SteamOS Holo s 27,18 %. Procesor AMD používá 67,10 % hráčů na Linuxu.
Tiskni
Sdílej:
An eye for an eye, and soon the whole world is blind...
tohle mě taky napadlo...
Ale tu sme odbočili, mňa štve hlavne to že niekto sa vykašle na svojich kámošou keď už je zavodou a nechcem tu rozoberať teórie násilia, nenásilia, to nabudúce
a je od nich klid, ne?
Ano, i od těch nevinných.
a me se zase zda, ze si nactiletej omastek co sezral vsechnu moudrost sveta
Jestli chceš, můžeme se předhánět v pokusech o urážku. Takže: "Ty jsi zase nějaká násilnická vykopávka s preferencemi totalitních praktik."
p.s. az me budes masakrovat, tak se budu moct branit nenasilim, meditaci, nebo se soudit? :)
Já bych ti dal stejné šance jako to bylo v případě toho násilného odsunu Němců.
Wydle a nahodiť Linux, napísal som ďaľší diel o Gambasy ...
... ale tohoto šaša som videl v telke, tak som nevydržal.Az nekdy potkas svoji pani ucitelku z prvni tridy, tak ji prosim vyrid, ze ji vzkazuju, ze je moc velka skoda ze te naucila psat ... takhle budes ty svoje "moudra" moct sirit dal. Skoda.
Vás už od roku 1993 nemusí přece zajímat, ne?
A co konkretne urobil dobre?
Stál "v čele revoluce". To je asi vše. Mohl tam stát někdo jiný a udělat to jinak, nicméně se tomu tak nestalo. A také tam nemusel stát nikdo a ten režim tu mohl klidně i zůstat s více relikty, než tu máme dnes.
Projev V. Havla na balkonu Melantrichu, 20.11.1989nekaja (relevantni) citace, odkud to mas? Ze to bylo 20.11. 1989 silne pochybuji - ze by se Havel 3 dny po 17. listopady uz citil prezidentem?
) Jinak, kdybys mel nejakou citaci i na ten projev samotny, tak bych to taky uvital. Ne ze bych neveril, ze to Havel rikal, ale cokoli ze Zvedavce si overuji u jednoho nebo lepe vic dalsich zdroju (aspon trochu odlisneho nazoroveho razeni nez Zvedavec), abych to povazoval za relevantni...
a muzes tedy uvest relevantni linky?Nemám. Našel jsem zmínku z ledna 2007 tady. Vkládáním vždy začátků úryvků do vyhledávání se dá dostat k většímu kusu. Nemám teď čas to analyzovat, ale ano, vypadá to poskládaně. Ještě na to zítra mrknu. Asi to fakt bude poskládané, viz zdroje na mnoha místech „opatrně“ Václav Havel v roce 1989.
Tenhle zdroj je, pravda, z principu zaujatý, ale rozhodně je aspoň o něco autentičtější (pamatuju se na ten projev, i když už pouze velmi matně).
teraz okolo revolúcie toho beží dosť v TV a zas ako každý rok to vo mne vytiahne spomienky na tých hajzlov, no a keď ešte nejaký vystúpi v TV a je múdry ako rádio, kurňa to ma fakt nasere.
… Demokracie zavládla, zpívá nám Gott i Walda, zbaštíme sóju bez sádla u strejdy McDonalda, král Václav jedna parta je se šmelinářským šmejdem, pod střechou jedné partaje se u koryta sejdem. …
Neviem prečo, ale je to tak že svine si behajú po svete ďalej a dobrý ľudia ako KK ...
keď bol 1989 tak som práve môhol voliť tak som tú sviňu volil
Vy jste byl tenkrát poslancem Federálního shromáždění? Nebo v kterých přesně volbách jste Václava Havla volil a na jakou přesně funkci? To je ve všem váš pohled na život tak krásně jednoduchý?