Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Wayland byl vydán ve verzi 1.24.0. Jde o menší vydání po více než roce. Více funkcionality bývá přidáváno v průběžných vydáních Wayland Protocols.
Textový editor Geany byl vydán ve verzi 2.1. Jde o udržovací vydání po bezmála dvou letech. Obsahuje drobná vylepšení vyhledávání, aktualizace podpory zvýrazňování syntaxe a dále převážně opravy chyb.
Byly zveřejněny videozáznamy, dostupné také s prezentacemi přímo z programu, a také fotogalerie z open source komunitní konference DevConf.CZ 2025 konané od 12. do 14. června v Brně.
Navigace se soukromím CoMaps postavena nad OpenStreetMap je nově k dispozici v Google Play, App Store i F-Droid. Jedná se o komunitní fork aplikace Organic Maps.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
mstsc.exe /admin /v:muj.desktop.cz
jabber: 1) miranda, 2) pidgin je i pro wokenice.
jabber+sdileni_plochy: existuje vůbec něco takového? (jakýkoliv OS)
/console
To, ze tady blogy pise blogy, jeste neznamena, ze se tady muzou mluvi o Windows.Do Poradny ten dotaz skutečně nepatří, a děkuji autorovi, že nepostupoval stejně, jako spousta jeho kolegů: „sice vím, že to do Poradny nepatří, ale stejně to tam dám“. Nicméně blogy na Abíčku jsou hodně otevřené a tenhle zápisek se ani zdaleka neblíží k hranici, při které bych uvažoval o stažení zápisku z titulní strany. Pokud by se z blogů stala poradna pro Windows, asi by to byl problém, ale myslím, že zatím nic takového nehrozí. Můj názor není oficiální názor redakce (nejsem jejím členem) ani administrátorů, je to jen názor jednoho z těch, kdo mají právo v Poradně dotazy zamykat a zápisky v blogu stahovat z titulní stránky.
To, ze tady blogy pise blogy, jeste neznamena, ze se tady muzou mluvi o Windows.To, že ty jsi zmrd, neznamená, že tady musíš smrdět!
psi ...
>>> vzdalenou plochu sice neumi
A jak souvisi nejaka aplikace se vzdalenou plochou windows ?
Se pripojite na vzdalenou plochu windows a pouzivate aplikaci jako na lokalnim PC snad ...
A jak souvisi nejaka aplikace se vzdalenou plochou windows?Ne se vzdálenou plochou, ale ta funkce se často jmenuje "Sdílení plochy". Třeba si s někým píšu, a on potřebuje poradit, jak se v nějakém programu něco udělá. V tom okamžiku se mi hodí vidět jeho desktop a mít možnost ho ovládat, a něco mu ukázat. Tahle možnost byla snad už v MS NetMeeting ve Windows 98. Skype to umí taky (můžete si o tom SW myslet co chcete, jen říkám, že tu funkci má). Evidentně je to pro dost lidí užitečná funkce, tak by mohla být i v Jabber klientech (je-li pro to v protokolu nějaká podpora). Ono VNC a podobně jsou hezké věci, ale pro toto použití je to těžkopádné, pokud to vůbec jde. Třeba v tom Skypu to zvládně každý na pár kliknutí, a funguje spolehlivě třeba i ve škole na Eduroamu za firewallem, kde těžko budu někomu říkat, aby mi povolil nějaké porty.
Jakykoli klient a nevim co ma spolecnyho se sdilenou plochou ci obecne co ma jaka aplikace se sdilenou plochou ?
Pidgin ??? Je aj pro windows.
Je to samorozbalovaci archiv. Rozbalite soubory nekam do adresare a uz si je muzete nakopirovat treba na flashku a spustit na kteremkoli PC s windows. Nic se neinstaluje. Zadne zapisy do registru apod se nedeji. Pomoci vzdalene plochy muzete jakkoli obsluhovat GUI tohoto klienta stejne tak jakekoli jine GUI kterekoli aplikace.
Portable aplikace z portableapps jsou delany jako samorozbalovaci archivy. Na prvni pohled to vypada jako instalacka, ale neni jen se Vam to rozbali nekam do Vami urceneho adresare.
Vse Vam bude fungovat i pres vzdalenou plochu windows.
Mě se libí řešení: n2n - pro domácí použití a neziskovky dělá zdarma supernode vpnhosting.cz nebo si musíš provozovat svůj a vzdálená plocha.
Jinak, proč to musí být portable?
Tiskni
Sdílej: