Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Tak již je to nějaký ten měsíc zpět, co jsem se stal majitelem vytouženého komunikátoru a náhodou přišel i k flashovému MP3 přehrávači (dárek). Komunikátor krom jiného používám jako čtečku knih. Na mp3 přehrávám muziku, co také jiného. Vše mi maximálně vyhovuje. Nebo lépe řečeno, vyhovovalo, kdyby nebyl problém zajít do obchodu, či si z netu stáhnout knihu v elektronickém formátu, nebo CD s MP3.
Bohužel, toto dnes ve většině případů možné není a já se ptám proč? Proč tuto situaci vydavatelé ne a ne vzít na vědomí? Co jim brání. Bojí se snadnějšího šíření? Sám nevím a pomalu uvažuji, že se na každého jednotlivého většího vydavatele zkusím písemně obrátit s otázkou, v čem má problém. Myslíte, že toto má cenu? Kupovali byste si knihy a muziku v elektronické podobě za přijatelný peníz? Snad nejsem příliš velký optimista, když si odpovídám, že ano.
Tiskni
Sdílej:
z allofmp3.com, čo je kontroverzný ruský predajcaTak buď ty peníze půjdou ruské mafii, nebo jiné mafii (OSA a spol.). To si moc nevyberete.