Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Hledal jsem on-line rss čtečku a našel jsem http://orijinn.com.
Hledal jsem něco funkčně podobného akregatoru. Takže tato aplikace mé představy splnila. Mohu si tam zadat vlastní kanály, seskupit je do skupin. Mohu určit pořadí skupin i pořadí kanálů v rámci skupiny. Zobrazení článku mám nastaveno a nové okno, takže mi otevře nový tab ve firefoxu na pozadí. Ovládání je založené částečně na javě a přijde mi poměrně rychlé. Inicializace byla jednoduchá a podporuje import i export opml
Zobrazení kanálů je možné buď jen s nadpisy nebo nadpis a krátký popis (z kanálu), nastavitelné pro každý kanál zvlášť. Dále si standardně nechávám zobrazit jen kanály s novinkami, pouze v případě hledání starších článků to přepnu. V rámci kanálu si mohu nastavit jeho filtrování, způsob zobrazení. Vyhledávání je samozřejmost. Mohu si nadefinovat vlastní značky (např. „zajímavé“) a označit tak články, ke kterým se chci ještě vrátit. Na spodní části stránky je, mimo klasické navigace, možnost označit celou stránku (definovatelný počet řádek) nebo i celý kanál za přečtený a přejít automaticky na další. Velmi praktická vychytávka.
Ovládání je pouze v angličtině, což mně osobně
nevadí. Něco jsem našel zde http://fredfred.net/…ouzivat-rss/,
ale jinak nevím nic o provozovateli (na druhou stranu
on o mě také nic vědět při registraci nechce). Což ve
mne budí nedůvěru – až se někdo špatně vyspí, tak to
vypne a já ostrouhám .
Myslím, že se Orijinn.com autorům povedl – je vidět při vývoji někdo přemýšlel o tom co dělá. Mě osobně Orijinn.com sedl perfektně, nic nechybí ani nepřebývá.
Doplněno 02.01.2007: Už je tady to, co mě neustále vadí na všech on-line aplikacích. orijinn v prosinci 2006 zkončil. No nevadí, naštěstí jsem se stačil zařídit podle toho.
Tiskni
Sdílej: