Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2025. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).
V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).
Společnost Red Hat oficiálně oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu 10. Vedle nových vlastností přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Tuto sobotu 24. května se koná historicky první komunitní den projektu Home Assistant. Zváni jsou všichni příznivci, nadšenci a uživatelé tohoto projektu. Pro účast je potřebná registrace. Odkazy na akce v Praze a v Bratislavě.
Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevili v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.
Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
V Seattlu a také online probíhá konference Microsoft Build 2025. Microsoft představuje své novinky. Windows Subsystem for Linux je nově open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Z příspěvku Turris Sentinel – co přinesl rok 2024 na blogu CZ.NIC: "Za poslední rok (únor 2024 – únor 2025) jsme zachytili 8,3 miliardy incidentů a to z 232 zemí a z jejich závislých území. Tyto útoky přišly od 6,2 milionu útočníků (respektive unikátních adres). SMTP minipot je stále nejlákavější pastí, zhruba 79 % útoků bylo směřováno na tento minipot, 16 % útoků směřovalo na minipot Telnet, 3 % útoků směřovaly na minipot HTTP a 2 % na minipot FTP. Dále jsme zaznamenali 3,2 milionu unikátních hesel a 318 tisíc unikátních loginů, které útočníci zkoušeli."
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 3.0.4 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP je již k dispozici také na Flathubu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.4 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 136. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Hledal jsem on-line rss čtečku a našel jsem http://orijinn.com.
Hledal jsem něco funkčně podobného akregatoru. Takže tato aplikace mé představy splnila. Mohu si tam zadat vlastní kanály, seskupit je do skupin. Mohu určit pořadí skupin i pořadí kanálů v rámci skupiny. Zobrazení článku mám nastaveno a nové okno, takže mi otevře nový tab ve firefoxu na pozadí. Ovládání je založené částečně na javě a přijde mi poměrně rychlé. Inicializace byla jednoduchá a podporuje import i export opml
Zobrazení kanálů je možné buď jen s nadpisy nebo nadpis a krátký popis (z kanálu), nastavitelné pro každý kanál zvlášť. Dále si standardně nechávám zobrazit jen kanály s novinkami, pouze v případě hledání starších článků to přepnu. V rámci kanálu si mohu nastavit jeho filtrování, způsob zobrazení. Vyhledávání je samozřejmost. Mohu si nadefinovat vlastní značky (např. „zajímavé“) a označit tak články, ke kterým se chci ještě vrátit. Na spodní části stránky je, mimo klasické navigace, možnost označit celou stránku (definovatelný počet řádek) nebo i celý kanál za přečtený a přejít automaticky na další. Velmi praktická vychytávka.
Ovládání je pouze v angličtině, což mně osobně
nevadí. Něco jsem našel zde http://fredfred.net/…ouzivat-rss/,
ale jinak nevím nic o provozovateli (na druhou stranu
on o mě také nic vědět při registraci nechce). Což ve
mne budí nedůvěru – až se někdo špatně vyspí, tak to
vypne a já ostrouhám .
Myslím, že se Orijinn.com autorům povedl – je vidět při vývoji někdo přemýšlel o tom co dělá. Mě osobně Orijinn.com sedl perfektně, nic nechybí ani nepřebývá.
Doplněno 02.01.2007: Už je tady to, co mě neustále vadí na všech on-line aplikacích. orijinn v prosinci 2006 zkončil. No nevadí, naštěstí jsem se stačil zařídit podle toho.
Tiskni
Sdílej: