Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Hledal jsem on-line rss čtečku a našel jsem http://orijinn.com.
Hledal jsem něco funkčně podobného akregatoru. Takže tato aplikace mé představy splnila. Mohu si tam zadat vlastní kanály, seskupit je do skupin. Mohu určit pořadí skupin i pořadí kanálů v rámci skupiny. Zobrazení článku mám nastaveno a nové okno, takže mi otevře nový tab ve firefoxu na pozadí. Ovládání je založené částečně na javě a přijde mi poměrně rychlé. Inicializace byla jednoduchá a podporuje import i export opml
Zobrazení kanálů je možné buď jen s nadpisy nebo nadpis a krátký popis (z kanálu), nastavitelné pro každý kanál zvlášť. Dále si standardně nechávám zobrazit jen kanály s novinkami, pouze v případě hledání starších článků to přepnu. V rámci kanálu si mohu nastavit jeho filtrování, způsob zobrazení. Vyhledávání je samozřejmost. Mohu si nadefinovat vlastní značky (např. „zajímavé“) a označit tak články, ke kterým se chci ještě vrátit. Na spodní části stránky je, mimo klasické navigace, možnost označit celou stránku (definovatelný počet řádek) nebo i celý kanál za přečtený a přejít automaticky na další. Velmi praktická vychytávka.
Ovládání je pouze v angličtině, což mně osobně
nevadí. Něco jsem našel zde http://fredfred.net/…ouzivat-rss/,
ale jinak nevím nic o provozovateli (na druhou stranu
on o mě také nic vědět při registraci nechce). Což ve
mne budí nedůvěru – až se někdo špatně vyspí, tak to
vypne a já ostrouhám .
Myslím, že se Orijinn.com autorům povedl – je vidět při vývoji někdo přemýšlel o tom co dělá. Mě osobně Orijinn.com sedl perfektně, nic nechybí ani nepřebývá.
Doplněno 02.01.2007: Už je tady to, co mě neustále vadí na všech on-line aplikacích. orijinn v prosinci 2006 zkončil. No nevadí, naštěstí jsem se stačil zařídit podle toho.
Tiskni
Sdílej: