abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:22 | Komunita

    V Praze probíhá Flock 2026, tj. konference pro přispěvatele a příznivce Fedory. Přednášky lze sledovat také na YouTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:00 | Nová verze

    Node-RED (Wikipedie, GitHub), webová aplikace postavená na Node.js pro vizuální programování a propojování hardwarových zařízení, API a online služeb, byl vydán ve verzi 5.0. Přehled novinek v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 02:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 3.27.0 FreeRDP, tj. svobodné implementace protokolu RDP (Remote Desktop Protocol). Opraveno bylo 5 zranitelností.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 23:11 | Komunita

    Řídící výbor GCC schválil záměr do GCC začlenit backend WebAssembly.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    14.6. 21:00 | Nová verze

    Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 7.0 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 7.1. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna a časem také na Linux Kernel Newbies.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    14.6. 13:33 | Zajímavý software

    Cheat Engine (Wikipedie) je s verzí 7.7 k dispozici už také pro Linux. Jedná se o proprietární skener/debugger paměti používaný především k cheatování v počítačových hrách.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    13.6. 15:22 | IT novinky

    Vláda USA nařídila společnosti Anthropic pozastavit přístup k modelům Fable 5 a Mythos 5 pro všechny cizince, včetně zaměstnanců Anthropicu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 8
    13.6. 02:22 | Nová verze

    Společnost Murena představila (YouTube) novou verzi 4.0 mobilního operačního systému /e/OS (Wikipedie) založeného na Androidu a LineageOS bez aplikací a služeb od Googlu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    12.6. 16:33 | Bezpečnostní upozornění

    V Arch User Repository (AUR) bylo kompromitováno přes 400 opomíjených balíčků (jejich seznam). Útočník do nich začlenil škodlivý npm balíček atomic-lockfile, který krade citlivá data uživatelů. Publikována byla předběžná analýza spouštěného malwaru deps.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 16
    12.6. 11:33 | Nová verze

    Homebrew, správce balíčků nejen pro macOS, byl vydán ve verzi 6.0.0 (seznam změn). Hlavními novinkami jsou bezpečnostní mechanismus tap trust kvůli důvěryhodnosti závislostí, vylepšení sandboxingu na Linuxu, interní JSON API nebo zlepšení výkonu.

    |🇵🇸 | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (3%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1911 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Přidání šablony pro wicd

    25.8.2008 07:26 | Přečteno: 1335× | blog | Výběrový blog

    Postaven před potřebu využít firemní wifi jsem se poustil do experimentování. Pro správu síťového připojení používám wicd. První pokus nevyšel protože se potřebuji přihlašovat pomocí WEP a shared key (to je dané a nemám možnost to změnit) a taková možnost v základní distribuci není. Začal jsem hledat a v diskuzích na ABCLinuxu jsem se dozvěděl, že wicd takovou možnost nepodporuje. To se ukázalo jako omyl.

    Že by jeden z základních a nejstarších způsobů autorizace nebyl podporován mi přišlo natolik divné, že jsem se ponořil do dokumentace. Po chvilce hledání jsem našel v dokumentaci možnost vytváření template pro spojení. Ve své instalaci jsem je našel v adresáři /usr/lib/wicd/encryption/templates.

    Použití bylo velmi jednoduché nejblíže k mým potřebám byla existující šablona wep-hex. Tento soubor jsem zkopíroval do nového s názvem wep-shared, upravil položky name, author a doplnil řádek auth_alg=SHARED:

      name = WEP (Hex) Shared
      author = Martin Lebeda
      version = 1
      require key *Key
      -----
      network={
             ssid="$_ESSID"
             scan_ssid=$_SCAN
             key_mgmt=NONE
             wep_key0=$_KEY
             wep_tx_keyidx=0
             priority=5
             auth_alg=SHARED
      }
    

    Poté bylo potřeba doplnit název souboru šablony do souboru active ve stejném adresáři aby se tato možnost nabízela v GUI rozhranní wicd.

    A nyní už WEP se shared autorizací funguje i při použití wicd.

           

    Hodnocení: 100 %

            špatnédobré        

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    26.8.2008 18:46 jooke | skóre: 9 | Opava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Přidání šablony pro wicd
    To je divne, protoze me jde na Debianu WEP a WPA pres wicd bez jakychkoliv zmen v programu.
    27.8.2008 09:34 Martin Lebeda | skóre: 22 | blog: Martinuv_blog | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Přidání šablony pro wicd
    Ale jistě na tom není nic divného, pokud vám jde WEP se shared key, třeba ve Vaší distribuci již potřebné šablony jsou... I v mojí distribuci je několik možností pro připojení WEP, ale shared key mezi nimi není.
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.