Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
Tiskni
Sdílej:
náletovými dřevinami, to je horší než borová monokultura.Co je na náletových dřevinách špatného?
Pritom na rade mist by byla puvodni step – jizni MoravaTak zrovna na JM buďme rádi že se vysázely (za Marie Terezie) lesy tam kde jsou, protože se současným tempem oteplování by tam místo nich taky mohla být dávno čistá nefalšovaná poušť přesahující až někam na Slovensko a zcela vážně bychom mohly řešit dezertifikaci.
Nedám celé, ale:
1) Balada pro banditu - Andělská hora
2) Podobné hlavy jsou u Želízů mezi Mělníkem a Dubou?
3) Drábské světničky? Ne jedné fotce to vypadá na studený průchod, či jak se to jmenuje.
5) Z Jiřetína křížovou cestou na Jedlovou
6) Koněpruské jeskyně, vápenka Čertovy schody
7) Vypadá jako cesta ze Zbečna na Křivoklát horem nad Berounkou
11) Malá Amerika
14) Z pece na Sněžku, ta poslední fotka je ze Sněžky směrem na Svorovou horu
15) SOOS
16) Ze Štěchovic na Slapy
17) Velká Amerika
Zbytek by šlo dohledávat, ale to není účelem.
Některá místa dokáží hodně překvapit a určitě je chceme vidět naživo.Jak to děláš, když tě něco překvapí tak, že nevíš, co to je, a chceš to vidět? Bruteforcuješ tu mapu?
4) sv. Hostýn
8) Podzámecká zahrada v Kroměříži
9) Lukov
Jinak co se týká fotek - zdá se mi to, nebo jsou hodně přeostřené?
R.#!/bin/sh mkdir 1280x1024; for file in *.jpg ; do echo $file; convert -size 1280x1024 \ -resize 1280x1024 -sharpen 0.01 -strip -quality 70 "$file" "1280x1024/$file"; doneZdar Max
a už moc možností nemáme.Chceš poradit?