Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Hm. A napadlo taky někdy někoho využít nějak kloudně při psaní blogpostu onu volbu kategorie?Jakým způsobem lze filtrovat zobrazované blogy, přes nějaké kategorie? Kromě toho ty kategorie má každý jeden blog úplně specifické podle toho, jak si je pojmenoval autor.(?)
Krom toho. Pro inteligentního člověka přeci není mentální problém rozlišit podle názvu blogpostu jestli ho má, nebo nemá smysl číst. Je naprosto jedno o čem ten blogpost je. Důležité je, jestli mě zaujal, nebo ne.Problém je hlavně v nedostačně inteligentím pisately, který nedokáže zvolit jasný nadpis a v perexu chce obsáhnout všechny schopnosti průměrného českého „novináře“. To pak informační hodnotu vypustí zcela úplně.
Většinou čtu blogy protože se potřebuji odreagovat. Jen málokdy proto že zrovna něco hledám. Častokrát mě blogpost přivedl k něčemu zajímavému o čem jsem nevěděl, nebo co jsem neznal i když byl primárně o něčem úplně jiném.Takovou zajímavou zajímavou věc je bouhžel pak velmi obtížné zpětně najít v záplavě toho smetí. Je nutné uvědomit si, že Abc je chápáno jako portál o Linuxu a často i IT. Nevidím důvod, proč by se lidem, kteří jsem chodí kvůli informacím týkajících se Linuxu a IT, měli házet klacky pod nohy formou nevyžádaných komixů o opravách homosexuálních jeepů.
Blogy na abclinuxu jsou specifický fenomén, bez kterého by ten portál nebyl tím čím je.To jistě jsou, jenže při současné záplavě smetí se stává, že mnoho autorů odchází (již odešlo). Řešení rozdělení blogových zápisků na IT a ostatní vidím jako rozumný kompromis.
No tak, rekneme si to na rovinu. Proste posledni dobou, nebo spis asi tal rok, jsou v blozich naprostu sracky. Kategorie? Pche. Chcete neco odborneho. Nehledejte to tady.To co píšeš platí obecně, nejenom tady. A není divu. Triviální věci zde již většinou nějakým způsobem zpracovány byly a na ty odborné většina (nejen zdejších) tvůrců IT portálů prostě mentálně nedosáhne - i při nejlepší vůli to není v jejich silách. Takže jediné co lze v takové situaci dělat, je doufat že se něco zajímavého objeví alespoň formou blogu.
Tiskni
Sdílej: