Multiplatformní open source spouštěč her Heroic Games Launcher byl vydán v nové stabilní verzi 2.17.0 Franky (Mastodon, 𝕏). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 26 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Klávesnice IBM Enhanced Keyboard, známá také jako Model M, byla poprvé představena v roce 1985, tzn. před 40 lety, s počítači IBM 7531/7532 Industrial Computer a 3161/3163 ASCII Display Station. Výročí připomíná článek na zevrubném sběratelském webu Admiral Shark's Keyboards. Rozložení kláves IBM Enhanced Keyboard se stalo průmyslovým standardem.
Vyšlo Pharo 13 s vylepšenou podporou HiDPI či objektovým Transcriptem. Pharo je programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností.
Java má dnes 30. narozeniny. Veřejnosti byla představena 23. května 1995.
1. července Mozilla vypne službu Fakespot pro detekci podvodných recenzí v internetových obchodech. Mozilla koupila Fakespot v květnu 2023.
8. července Mozilla vypne službu Pocket (Wikipedie) pro ukládání článků z webu na později. Do 8. října si uživatelé mohou vyexportovat data. Mozilla koupila Pocket v únoru 2017. Několik měsíců byl Pocket integrovanou součástí Firefoxu.
Turris OS má aktuálně problém s aktualizací související s ukončením podpory protokolu OCSP u certifikační autority Let's Encrypt.
Nevidomý uživatel Linuxu v blogu upozornil na tristní stav přístupnosti na linuxovém desktopu (část první, druhá, závěr), přičemž stížnosti jsou podobné jako v roce 2022. Vyvolal bouřlivou odezvu. Následně např. Georges Stavracas shrnul situaci v GNOME. Debata o jiném aspektu přístupnosti, emulaci vstupu pod Waylandem, také proběhla na Redditu.
DevConf.CZ 2025, tj. open source komunitní konference sponzorovaná společností Red Hat, proběhne od 12. do 14. června v Brně na FIT VUT. Publikován byl program a spuštěna byla registrace.
Hm. A napadlo taky někdy někoho využít nějak kloudně při psaní blogpostu onu volbu kategorie?Jakým způsobem lze filtrovat zobrazované blogy, přes nějaké kategorie? Kromě toho ty kategorie má každý jeden blog úplně specifické podle toho, jak si je pojmenoval autor.(?)
Krom toho. Pro inteligentního člověka přeci není mentální problém rozlišit podle názvu blogpostu jestli ho má, nebo nemá smysl číst. Je naprosto jedno o čem ten blogpost je. Důležité je, jestli mě zaujal, nebo ne.Problém je hlavně v nedostačně inteligentím pisately, který nedokáže zvolit jasný nadpis a v perexu chce obsáhnout všechny schopnosti průměrného českého „novináře“. To pak informační hodnotu vypustí zcela úplně.
Většinou čtu blogy protože se potřebuji odreagovat. Jen málokdy proto že zrovna něco hledám. Častokrát mě blogpost přivedl k něčemu zajímavému o čem jsem nevěděl, nebo co jsem neznal i když byl primárně o něčem úplně jiném.Takovou zajímavou zajímavou věc je bouhžel pak velmi obtížné zpětně najít v záplavě toho smetí. Je nutné uvědomit si, že Abc je chápáno jako portál o Linuxu a často i IT. Nevidím důvod, proč by se lidem, kteří jsem chodí kvůli informacím týkajících se Linuxu a IT, měli házet klacky pod nohy formou nevyžádaných komixů o opravách homosexuálních jeepů.
Blogy na abclinuxu jsou specifický fenomén, bez kterého by ten portál nebyl tím čím je.To jistě jsou, jenže při současné záplavě smetí se stává, že mnoho autorů odchází (již odešlo). Řešení rozdělení blogových zápisků na IT a ostatní vidím jako rozumný kompromis.
No tak, rekneme si to na rovinu. Proste posledni dobou, nebo spis asi tal rok, jsou v blozich naprostu sracky. Kategorie? Pche. Chcete neco odborneho. Nehledejte to tady.To co píšeš platí obecně, nejenom tady. A není divu. Triviální věci zde již většinou nějakým způsobem zpracovány byly a na ty odborné většina (nejen zdejších) tvůrců IT portálů prostě mentálně nedosáhne - i při nejlepší vůli to není v jejich silách. Takže jediné co lze v takové situaci dělat, je doufat že se něco zajímavého objeví alespoň formou blogu.
Tiskni
Sdílej: