Portál AbcLinuxu, 30. dubna 2025 08:01
Tiskni
Sdílej:
Ale to neudělám, není to ani účelem bodovacího systému, ani účelem hw/sw databáze.
Proč ne? A co je tedy hlavním účelem toho bodovacího systému? Je to jen o pubertálním porovnávání délky čur..., ehm totiž penisů!
No, IMHO bylo hlavním účelem skóre v ABCLinuxu to, že pokud mi někdo např. na dotaz ve fóru zde napíše odpověď, tak mám alespoň jakousi možnost při pohledu na skóre odpovídajícího posoudit, na kolik je fundovaná.
Neboli (příklad VELMI přitažený za vlasy) když mi např Michal Kubeček napíše, že řešením mého problému je rm -rF /
, tak to pro mne bude podstatně relevantnější odpověď než když si totéž napíšu (při současné stavu mého skóre) sám...
Že je třeba popřemýšlet i nad návodem, který zdánlivě jednoduše vede k cíli (viz výše), je nasnadě. Nicméně skóre zde mělo mít alespoň jakousi vypovídací hodnotu, co se týče fundovanosti odpovídajícího...
No, já jsem neřekl, že to funguje, ale že to podle mě tak původně fungovat mělo... :-/
A propos - nebylo by možná od věci, kdyby tazatel ohodnotil v diskuzi, která odpověď mu pomohla k vyřešení problému. Netvrdím, že je to lék, ale skóre z diskuzí by se pak počítalo z "hodnotných" odpovědí a ne z "ukáknutých shitů" :-|
ip
miesto ifconfig
.
(A mal by pravdu.)
ip
moc nepomůže… :-)
ifconfig už anoOT: zrova tuhle jsem si říkal, jestli nebude mít výročí ... budu muset mrknout
ip
mu ovšem pomůže zprovoznit připojení k Internetu, aby pak mohl na webu RTFM a kdyz ti to tak vadi tak do sekce HW nepridam ani nic neupravim, aby si mel klid... mozna me pripadlo ze par mensich uprav to trosku zlepsi... ale jak vidim tak to nikdo nechce...Klídek... Je fajn, že se najdou lidi, kteří sekci Hardware vylepšují, ale tvoje úpravy vyznívají trochu zbytečně. Když už nějaký záznam opravuješ, tak by bylo fajn ho opravit celý - tj. třeba i formátování apod. Pouhá změna názvu skutečně může na mnohé lidi působit tak, že je cílem kvantita, nikoliv kvalita.
Pentium III 500 VS Pentium III 500Mhz...Když už, tak před "MHz" by měla být mezera. Je-li jedinou změnou v celém záznamu přidání tří písmen do názvu - a to ještě špatně - tak se nediv, že to lidem připadá nesmyslné.
diakritiku moc často ještě nepoužívám protože za a) nemam českou klavesnici
Ty české znaky ve vašem příspěvku jste napsal přes entity? :-)
b) jsem zvyklý kvůli častým problémům s diakritikou psát bez ní
Spousta lidí, kteří jsou líní psát česky, se s oblibou odvolává na nějaké neurčité "časté problémy s diakritikou". Jen je obvykle nejsou ochotni konkretizovat… Jak jste na tom vy?
třeba problémy s kódováním na některých prohlížečích
To je jen další mlžení… Co takhle napsat, který konkrétní prohlížeč má problémy s češtinou na kterém konkrétním webu, ať si můžeme ověřit, zda je to opravdu problém nebo jen něčí ignorance?
Všechny rozumné prohlížeče (např. Opera, Firefox, Konqueror...) zvládají korektně napsané stránky zcela bez problémů.Napr. originalni 'dillo' jeste stale jine kodovani nez iso8859-1 nezvlada.
hele, promiň, ale docela mně začínáš sr*t(dlouhé á),To se tak občas stává, kdy někdo má (nepříjemnou) pravdu.
vzpomínám si že čas od času u nějakých stránek s FF 1.x se vyskytly prolémyTo tak bývá, když autor webu nenastaví kódování stránky. A takových webů je tak málo, že toto je jen výmluva a zbytečná hádka
Trhni si nohou(můžeš hned)... totálně mě nezajímá co si myslíš...To je nádherná snaha o vyvléknutí - bohužel, to už tady dobře známe
teď už to pomalu s příchodem utf8 mizíMilej zlatej, my fedoristi (resp. před Fedorou redhatisti) jsme UTF-8 používali jako nativní kódování už v době, kdy ses teprve učil číst
To tak bývá, když autor webu nenastaví kódování stránky. A takových webů je tak málo, že toto je jen výmluva a zbytečná hádkaAsi takto... :)
Máte-li s nějakým prohlížečem tak zásadní problémy, aby vás to nutilo psát bez diakritiky, měl byste být schopen ukázat aspoň jeden jediný příklad. Pokud ne, pak asi ty problémy nebudou zase až tak časté (váš vlastní výraz) a půjde spíš o tu lenost.
Vaše výpady ponechám bez komentáře, ale vážně začínám srát vám? :-)
Hezký příklad. Dokument je ve Windows-1250, v záhlaví má meta element http-equiv, kde se tvrdí, že je to iso-8859-1, a korunu tomu nasadí hlavička HTTP odpovědi, která to prohlásí za UTF-8. Není divu, že to prohlížeč zobrazí tak, jak to zobrazí. A někteří by to vydávali za doklad toho, jaké jsou problémy s diakritikou…
take jsem zvykly kraviny psat bez diakritiky, protoze kolikrat posilam maily (nebo pisu nejake poznamky apod.) z prikazove radky pres ssh a nebavi me klavesnice prepinat, natoz zkoumat, kvuli cemu to zrovna z puttyho na tomhle pocitaci nefunguje
Hm… Prakticky všechny své maily posílám z některého z počítačů, kam se přihlašuji přes ssh a s diakritikou žádné problémy nemám. Ať jde o OpenSSH nebo výjimečně o PuTTY.
No jasne ze to jsou problemy s diakritikou - kdyby nebyla, tak by se zadne takove pitomosti nemuseli vytvaret a vsichni by pouzivali ASCII (at uz primo, nebo v nejake forme prepisu).Hezký příklad. Dokument je ve Windows-1250, v záhlaví má meta element http-equiv, kde se tvrdí, že je to iso-8859-1, a korunu tomu nasadí hlavička HTTP odpovědi, která to prohlásí za UTF-8. Není divu, že to prohlížeč zobrazí tak, jak to zobrazí. A někteří by to vydávali za doklad toho, jaké jsou problémy s diakritikou…
Malokdo napriklad pise sms s diakritikou.Srovnávat SMS psanou mobilním telefonem s devíti tlačítky a příspěvek do konference psaný na klávesnici, kde máš nejčastější znaky na jedno zmáčknutí, to je přinejmenším hloupé. Bye, gf
Proč tedy někam vůbec píšete, když na své případné čtenáře kašlete tak zvysoka, že vám ani nestojí za to psát srozumitelně a česky? Nepřipadá vám přístup "já jsem tady něco napsal, a teď se vy snažte to přečíst a pochopit" značně sobecký?Psani bez diakritiky je plne v souladu se zlatym pravidlem Internetu: "Be liberal in what you accept, and conservative in what you send" Prudeni kvuli diakritice v diskusnich forech je proti tomuto pravidlu hned dvakrat.
a podla mna nieTy naštěstí neurčuješ pravidla českého pravopisu.
toto som tiez nikdy nepochopil. abeceda ma byt vlastne subor pismen - nas jazyk ma naozaj len 26 pismen, zbytok su uz len hlasky (a maju len tu diakritiku navyse)Ano, je vidět, že jsi to nepochopil. Abeceda je soubor písmen. Ale abeceda se v různých jazycích liší a v češtině má víc než 26 písmen.
nie som sice jazykovedec, ale ked to vezmem prisne logicky (ako mam vo zvyku), tak nemozem za ziadnych okolnosti povazovat hlasky s diakritikou za plnohodnotne pismena.Je vidět, že tvoje logika kulhá na obě nohy. Zkus se zamyslet nad tím, co takové písmeno reprezentuje.
Ad 1. To opravdu nevynecháváte. Ale nahrazujete je jinými podle jakési funkce, která není prostá, takže není ani invertovatelná. Moje transformace textu je aspoň úspornější. :-)
Ad 2. Jak jsem vám názorně předvedl, běžný text se dá (byť ne tak pohodlně) číst a pochopit i bez nich. Jen občas je to nejednoznačné. Tedy přesně stejná situace a přesně stejné argumenty, jakými se snažíte ospravedlňovat psaní bez diakritiky. Mám to chápat tak, že když tytéž argumenty použijete vy, jsou v pořádku, ale když je použiju já, je to demagogie? Podle mne je to nesmysl v obou případech, pouze se vám pokouším ukázat, kam až vás může vaše logika dovést.
moja transformacia neubera na zrozumitelnostiUbírá. Jak už jsem psal někde výš – pokud vy máte pocit, že text bez diakritiky je pro vás stejně srozumitelný, jako text s ní, neznamená to, že se tak dobře orientujete v textu bez diakritiky, ale že se tak špatně orientujete v textu obecně. Je to stejné, jako když čtete český text (nebo já slovenský), nebo když čtete text anglický (pokud nejste rodilý mluvčí). Přečíst ten text dá víc práce, a nezapojí se všechny mechanizmy asociací atd. v mozku, které fungují u rodilého mluvčího u dobře napsaného textu.
alebo som proste inteligentnejsi nez vy a proste si neuvedomujem ake vam to robi problemy. to nikto z vas ale neprizna, takze plati moja verzia. … ano, samozrejme. ale nezanedbatelne (aj s tou anglictinou, napr. taka wikipedia mi pri beznych temach nerobi ziadne problemy, citam takmer ako slovensky text. problemy nastanu az ked sa jedna o nejaku odbornejsiu temu s neznamymi terminmi a pod.)Buď se národy za ta staletí naprosto zbláznily a neustále rozvíjely nuance jazyka, které nedokáže mozek zpracovat a k ničemu mu nejsou. Nebo ty jemnosti jazyka k něčemu přeci jen jsou, a to že je nenalézáte ani v textu bez diakritiky, ani v češtině ani ve slovenštině není znak lepšího nakládání s textem, ale horšího. Čemuž bych se vůbec nedivil, protože na čem má člověk dnes trénovat jazykové dovednosti, když se mu do rukou dostávají převážně texty špatné a ještě horší. Celé tohle povídání není namířeno proti vám, týká se to nás všech.
anglictina je z uplne inej rodiny jazykovA to teda prrr. Angličtina i slovenština obě pocházejí z téže jazykové rodiny.
1) NEVYNECHAVAM pismenaVynecháváš. A dosazuješ místo nich jiná písmena, která jsou jim vzhledově podobná. A abych byl spravedlivý, tak v menšině případů jsou jim podobná i foneticky.
Zkuste si, prosím, najít nějakou učebnici češtiny nebo slovenštiny pro ZŠ a podívat se, co je písmeno a hláska. Co se té podmnožiny týká, samohlásky jsou samozřejmě podmnožinou písmen (nebo hlásek), ale to jsou i písmena s diakritikou. Ba co víc, pokud se chcete opravdu bavit o hláskách (ne písmenech), pak jsem opravdu zvědav, čím chcete zdůvodnit "méněcennost" písmen s diakritikou. Myslíte, že kdybyste neuměl číst a psát, byl byste schopen poznat, které hlásky jsou ty (podle vás) "méněcenné"? Zvlášť pokud vidím, že pro vás jsou méněcenná nejen písmena s diakritikou, ale už i veškerá velká písmena.
Ať už vaše [censored] znamená cokoli, zkuste mi nejdřív vysvětlit, v čem nemám pravdu. Text bez samohlásek je z velké části srozumitelný, ale jeho čtení je pro čtenáře výrazně méně příjemné. Tedy přesně jako v případě textu bez diakritiky.
Uz chci videt, jak neustale nekdo prepina klavesnici pri programovani a psani prispevku.Já to třeba dělám, protože s českou klávesnicí se mi programovat nechce, a s anglickou zase psát česky.
Fakt to je na palici si pamatovat 10 rozlozeni klavesnic a jeste neco psat.Pokud to nebyla nepovedená nadsázka, můžete je vyjmenovat?
Zrovna vaše (obvykle) dlouhé příspěvky s nesmyslným členěním (nezřídka co věta to odstavec) a důslednou absencí diakritiky jsou velmi názorným příkladem toho, jak nešťastná (řekl bych až nepřátelská) forma může výrazně zkomplikovat čtení textu. A to nemluvím o obsahové stránce, kde mi svou těkavostí a neschopností udržet myšlenku často připomínáte jednu pasáž ze semináře k Cimrmanově hře Švestka. Všechno dohromady vede k tomu, že u vašich příspěvků musím pokaždé zatnout zuby, abych je vydržel číst do konce. Pro mne za mne si můžete myslet, že jsem ignorant, který ničemu nerozumí a který není schopen strávit souvětí. Pokud ale nechcete úmyslně házet čtenářům svých příspěvků klacky pod nohy, zkuste se nad tím konečně zamyslet.
Ono cleneni na odstavce ma svuj smysl. Zjednodusuje to cteni.
To je ovšem pravda pouze za předpokladu, že jednak členění na odstavce logicky odpovídá obsahu textu, jednak mají odstavce přiměřenou délku. Odstavec na padesát řádků čitelnost textu sice zhoršuje, ale neméně ji zhoršuje série odstavců po jedné relativně krátké větě.
Ja diakritiku nepouzivam ciste proto, ze se mi tak pise rychleji. Je to proste zvyk z doby, kdy diakritika nebyla na netu koser.
Neboli lenost, jak jsem tvrdil od začátku. Programátorská moudrost praví, že program se (většinou) jednou píše a mnohokrát spouští; z toho vyplývá, že minuta ušetřená při jeho psaní má řádově menší hodnotu než minuta ušetřená při jeho běhu. A s příspěvkem je to podobné: vy ho jednou napíšete, ale mnoho lidí ho pak po vás bude číst.
Ano, i dnes v e-mailove komunikaci diakritiku vubec nepouzivam. Verte mi, ze s ni jsou leckde porad problemy. Priklad za vsechny - email.feec.vutbr.cz - skolni e-mail VUT. Verte mi, ze kdyz mi prijde mail od ucitele, je polozka "Od" zkomolena. Nechapu jestli maji takovy problem s nasazenim UTF, nebo maji blbe vyplneny meta tag (ano, zkousel jsem zobrazit stranku s kodovanimi UTF, cp1250 a 8859-2) nebo ktereho certa, ale proste diakritiku to mrsi.
Vidíte, sám jste dospěl k tomu, že to ve skutečnosti není problém "s diakritikou", ale s autorem nebo správcem jednoho konkrétního webmailu. Osobně diakritiku používám už řadu let ve veškeré česky psané mailové komunikaci. Zatím si nikdo nestěžoval a jediné problémy, které jsem zaznamenal, byly v linuxovém diskusním listu, pokud se do něj poslal mail v UTF-8, protože listserver svévolně přepisoval kódování v hlavičkách všech mailů na iso-8859-2
; ale ani to nebyl ve skutečnosti problém "s diakritikou", ale s jedním konkrétním špatně napsaným kusem software.
Chapu, ze purista generuje banery a trafik. Ale stejne.To ze jsi paranoik, neznamena, ze po tobe nejdou
On to okias mozna myslel dobre .. a ty do neho zbytecne skaces a kazis pro neho prostredi na tomhle serveru kecama o diakritice a pravopisu (btw. nepouzivam diakritiku, protoze se proste diakritika na netu chova blbe (viz. mazec, ktery delaji s diakritikou ruzne IM, mailove klienty a spatne character sety na webu ..))
pri zadosti na nase ISD, o zavedeni ceskeho qwerty layoutu a both shift toggle do xorg.conf mi bylo receno, ze centos 5 dela s timhle nastavenim binecCož svědčí o tom, že tam (ve vašem ISD) jsou buď líní nebo nekompetentní lidi
maji jenom dost prace s nasazenim toho systemu na to, aby resili takove drobnosti .. (?)To potvrzuje, co jsem psal - jsou patrně nekompetentní, když jim taková "drobnost" dělá natolik velké problémy, aby tvrdili, že jde o chybu systému. CentOS totiž v základní instalaci žádné potíže s českým rozložením klávesnice v X nemá. A ještě k té "drobnosti". Chtít po systému, který používají na pracovních stanicích v ČR čeští uživatelé, aby podporoval psaní česky, mi připadá jako docela normální požadavek - žádný nadstandard ani drobnost, kterou by správce neměl řešit.
On to okias mozna myslel dobre .. a ty do neho zbytecne skaces a kazis pro neho prostredi na tomhle serveru kecama o diakritice a pravopisuOno to začalo upozorněním na chybu ("500MHz" vs. "500 MHz"), kterou okias zpočátku také nechtěl uznat. Až potom se debata rozšířila i na diakritiku.
Mezera (správně by měla být tenká, ale to se na webu těžko realizuje) mezi číslem a jednotkou prostě být má. To je jako kdybyste vynechával tečky za větami a prohlašoval, že nechcete zbytečně prodlužovat větu o jeden znak a že to každý pochopí i bez nich. Obávám se ale, že vysvětlovat to někomu, komu je zatěžko používat diakritiku, je trochu bezpředmětné.Nehledě na to, že používání diakritiky nezávisí na věku, ne?
Tohle je vec, kterou na abclinuxu nesnasim a taky kvuli ni od jiste doby neradim v poradne a vlastne se tady vubec chovam, jako pasivni ctenar.To je hezka vymluva, proc neporadit v poradne, ale nevsiml jsem si, ze by nekdo v poradne nekoho buzeroval kvuli cestine. Vsechny takovehle offtopic diskuze se vedou z velke casti v blozich (kde to muze byt kazdemu suma fuk), nebo take pod clankem, kdyz nekdo upozorni na chybu, autor mu jeste slusne podekuje za upozorneni a nejaky idiot zacne v diskuzi rozkrikovat nadavky na precitlively cestinare...
Spousta lidí, kteří jsou líní psát česky, se s oblibou odvolává na nějaké neurčité "časté problémy s diakritikou". Jen je obvykle nejsou ochotni konkretizovat… Jak jste na tom vy?
a) Diakritika se casto rozbije pri prenosu pres X schranku (napr. mezi rxvt a firefox). Snazil jsem se nalezt nejakou specifikaci toho, jak se to ma delat a zjistil jsem zhruba toto: puvodni specifikace umoznuje predavat pres schranku jen iso8859-1 nebo jakesi zbesile kodovani, jehoz jmeno si nepamatuji a ktere nejspis skoro nikdo nepodporuje. Na mailinglistu xfree jsem nasel nejake zminky o tom, jak schranku celou predavat v UTF-8, ale zadny smysluplny zaver ne. Zrejme se ted na to vyuzivaji roztodivne hacky, ktere funguji mezi nahodnymi skupinami aplikaci.
b) diakritika ve jmenech souboru je na samostatne povidani - pulka programu si mysli, ze by mela byt podle locale a druha pulka si mysli, ze by mela byt v UTF-8 bez ohledu na locale.
c) Protoze je vyrazne obtiznejsi generovat postscript soubory se znaky mimo zakladni kodovani uzivane postscriptem, mnoho programu generujicich postscript nepodporuje znaky s ceskou diakritikou, mozna to uz opravili, sveho casu jsem mel problemy s a2ps a gnuplot.
d) Na strojich s malym mnozstvim pameti je problem vygenerovat ceske locale pro glibc a z C locale nelze pouzivat znaky s diakritikou, nebot je programy nepovazuji za alfanumericky znaky
urcite se najde jeste mnoho dalsich potizi, na ktere si zrovna ted nevzpominam ...
ok, od teď budu všude psát místo 20MB, 20 MB... ale uznavám že je lepší psát to s mezerou, ale není to bezpodmínečně nutné.Já bych raději doporučil psát "20MB" místo "dvacetimagabajtový" a "20 MB" místo "dvacet megabajtů" – tak se to v češtině normálně používá. Bezpodmínečně nutné to není, stejně jako není bezpodmínečně nutné psát "pondělí" když myslíte "pondělí", klidně místo toho můžete psát třeba "hruška". Ale srozumitelnosti textu tím rozhodně nepřidáte.
a proc zbytecne davat 500_Mhz zbytecne prodlouzim nazev o 1 znak a kazdemu je srozumitelne i bez te mezer....To není zbytečnost - je to otázka významu. Zatímco "500MHz" znamení "pětisetmegahertzový", tak "500 MHz" znamená "pětset megahertzů". Argumentovat zkrácením o jeden znak je nesmysl - pokud se ti jedná o srozumitelnost a korektnost, tak to aspoň piš správně - zkracování tomu neprospěje.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Celeron - Celeron Tualatin existoval...ano, ale existoval i P3 Tual a o tom já mluvím, ten mi tam chybí, proti Celeru nic nemám
poznámky o přetaktování nevadí nikomu(kromě tebe)nechápu, jak souvisí přetaktování s lin hw db. ostatně se liší kus od kusu, desku od desky, chladič od chladiče. fakt to tam imho nepatří
bogomips sem si nevymyslel a neni to zbytecne.. je u toho i frekvence(tam nahorejakou vypovídací hodnotu v databázi hw má nějaký bogomips?)
no kravina to neni protoze vykon je o proti pIII plnohodnotny slabyslabý? pak asi máme každý jinou definici slova "slabý". dej mi odkaz na důvěryhodné srovnávací testy, ze kterých jistě čerpáš. třeba mě překvapíš
jinak to nesmyslne neni, protoze pokud ho koupim v bazaru za par korun tak mam dost rychlejc procesor(bezi na nem KDE3.5 s firefoxem a vsim nadherne - vl. zkusenost)nevím, jestli je vhodné v db zohleďnovat nákupy v bazarech. liší se den ode dne, město od města a za půl roku to bude zcela zcestné. ale tento můj názor na cenu se týká VŠECH záznamů v db. prakticky v den zadání položky je zápis o ceně neaktuální
Nejlepší by bylo kdyby sekce hw, mohla byt primo propojena treba s wiki nebo "cpudatabase.com"to si dost dobře nedokážu představit
No, něco jako synchronizace. Tedy v sekci technické informace o Pentium III byl tenhle "úsek" http://cs.wikipedia.org/wiki/Pentium_III#Coppermine_.280.18_.C2.B5m.29 . U přetaktování by byl "kus" jiné stránky a jenom k tomu by byly doplněny informace o funkčnosti v linuxu...Nejlepší by bylo kdyby sekce hw, mohla byt primo propojena treba s wiki nebo "cpudatabase.com"to si dost dobře nedokážu představit
Nicmene odsoudit cely system kvuli jednomu sestnactiletemu klukovi, ktery jej mozna obchazi, je hloupe.ano souhlasím Leoši. já nenavrhuji jej zrušit. já jen upozorňuji na nedostatky v systému sw/hw db. možná trochu nešťastnou formou, to připouštím. Pokud chceš, můžu až mi vyzbyde více času, zkusit připravit nějaký návrh na úpravu některých inkriminovaných podsekcí (na vše si netroufám, nejsem ředitel vesmíru).
To, co me na HW databasi nejvice vadi, je to, ze textarea formularove prvky jsou male.S touto částí textu souhlas.
To Robert Kratky/Redakce: Zvladnes udelat upgrade zaznamu na GUS (AMD Intervave) nebo to mam udelat ja ?Nerozumím souvislosti... Je v tom záznamu potřeba opravit formátování nebo něco podobného? Pokud ano, rád to udělám. Ale více toho nezvládnu, protože ten hardware nemám/neznám.
nejvice vadi, je to, ze textarea formularove prvky jsou male.Při editací/vytváření hardwarových záznamů? Je tím myšlena šířka nebo výška? Šířka by snad měla být všude nastavována na 90 procent šířky okna prohlížeče (úspěšně testováno v prohlížečích Firefox/Mozilla, Opera, Konqueror, MSIE). Pokud jde o výšku, tak to mohu zvětšit.
zkuste si to v 1.0.8 mozille projit i s javascript konsoli. Vyhazuje mraky chyb. A to same v MSIE.Přiznávám, že tomuto opět nerozumím, protože v editačních formulářích sekce Hardware (platí to pro všechny editační formuláře na abclinuxu) žádný JavaScript používaný není. Je to úplně obyčejné HTML s CSS. Ve všech prohlížečích (včetně MSIE) mi ty formuláře fungují bezvadně, takže prosím o upřesnění těch chyb.
vcelku, kdyz je text ve formularich vetsi, tak se s tim spatne dela.Zvětším.
obcas me blby pred casem v MSIE6.x + WIN2000 nejake javascripty u texarey nebo u formlaru (diskuse a hw tusim). Mozna je to opraveno. Padalo to na nejakych javascriptovych chybach. Ale skutecne ted neznam aktualni stav. Je to minimalne 4 mesice zpet.To muselo způsobovat něco jiného. Formuláře nikdy nepoužívaly JavaScript. Možná zlobil nějaký reklamní kód.
Nechte to projet css validatorem. To same mi vypisuje javascript konsole v Mozille 1.0.8 (Iceape - debian)Pokud v CSS validátoru nastavíš CSS 3, tak je to OK. Jediná chyba je obskurní hláška "Unknown pseudo-element or pseudo-class %s" týkající se definice
nth-child(even)
- většina lidí však tu hlášku považuje za chybu validátoru. Ta definice je zapsána správně.
Mozilla ve své chybové konzoli ukazuje hromadu chyb způsobených podtržítkovým hackem pro IE.
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.