Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Zálohovat na DVD? Víte, co mi ten termín připomíná? Vydloubávat si ospalky žiletkou.
Ne, že by to nešlo, ale je to fakt jen pro silnější nátury.
Jenže je tu problém: Na co doma "tak nějak levně" zálohovat? Já to zatím řeším DVD-RAM, a to z důvodu, že mě ještě nezklamalo (samozřejmě jen média od výrobců Panasonic nebo Maxell, jedno, kdo na to nalepí své logo - Optodiscy jsou spíše na testování mechanických vlastností, jakože "co ta placka snese" a hledání hranic možností, za seriózní DVD-RAM je nepovažuju, protože na těch už jsem se zklamal - moje první DVD-RAM bylo Imation a vyráběl ho právě Optodisc - v životě by mě nenapadlo, že může DVD-RAM proti světlu vypadat jako hvězdná obloha - v záznamové vrstvě jsou viditelné dírky).
Kdyby mi na datech opravdu záleželo, tak bych asi volil nějaké "jištěné" diskové pole, ale to už začínám dělat ústupky na ceně a to si rovnou můžu pořídit streamer ;). Ale zálohovat na DVD ... to fakt ne, zejména ne na DVD±R, to jsou "consumer" placky na ukládání filmů pro účely přehrávání, ne zálohování .
Pokud používám rychlost 4x tak jsem s Vertbatimkama neměl za 4 roky žádný problém.
Co bys chtěl TDK mělo na <I> už diskety. Já se držim toho, co se mi osvědčilo už u těch disket... Maxell ...zatim si je nemůžu vynachválit.
Zálohuje se tak, že z dat uděláte torrent a necháte ty ostatní ať vám to zálohují oni
bohužel takovou zálohu autorský zákon výslovně zakazuje .
Tiskni
Sdílej: