Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Zálohovat na DVD? Víte, co mi ten termín připomíná? Vydloubávat si ospalky žiletkou.
Ne, že by to nešlo, ale je to fakt jen pro silnější nátury.
Jenže je tu problém: Na co doma "tak nějak levně" zálohovat? Já to zatím řeším DVD-RAM, a to z důvodu, že mě ještě nezklamalo (samozřejmě jen média od výrobců Panasonic nebo Maxell, jedno, kdo na to nalepí své logo - Optodiscy jsou spíše na testování mechanických vlastností, jakože "co ta placka snese" a hledání hranic možností, za seriózní DVD-RAM je nepovažuju, protože na těch už jsem se zklamal - moje první DVD-RAM bylo Imation a vyráběl ho právě Optodisc - v životě by mě nenapadlo, že může DVD-RAM proti světlu vypadat jako hvězdná obloha - v záznamové vrstvě jsou viditelné dírky).
Kdyby mi na datech opravdu záleželo, tak bych asi volil nějaké "jištěné" diskové pole, ale to už začínám dělat ústupky na ceně a to si rovnou můžu pořídit streamer ;). Ale zálohovat na DVD ... to fakt ne, zejména ne na DVD±R, to jsou "consumer" placky na ukládání filmů pro účely přehrávání, ne zálohování .
Pokud používám rychlost 4x tak jsem s Vertbatimkama neměl za 4 roky žádný problém.
Co bys chtěl TDK mělo na <I> už diskety. Já se držim toho, co se mi osvědčilo už u těch disket... Maxell ...zatim si je nemůžu vynachválit.
Zálohuje se tak, že z dat uděláte torrent a necháte ty ostatní ať vám to zálohují oni
bohužel takovou zálohu autorský zákon výslovně zakazuje .
Tiskni
Sdílej: