Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Tiskni
Sdílej:
Zálohovat na DVD? Víte, co mi ten termín připomíná? Vydloubávat si ospalky žiletkou.
Ne, že by to nešlo, ale je to fakt jen pro silnější nátury.
Jenže je tu problém: Na co doma "tak nějak levně" zálohovat? Já to zatím řeším DVD-RAM, a to z důvodu, že mě ještě nezklamalo (samozřejmě jen média od výrobců Panasonic nebo Maxell, jedno, kdo na to nalepí své logo - Optodiscy jsou spíše na testování mechanických vlastností, jakože "co ta placka snese" a hledání hranic možností, za seriózní DVD-RAM je nepovažuju, protože na těch už jsem se zklamal - moje první DVD-RAM bylo Imation a vyráběl ho právě Optodisc - v životě by mě nenapadlo, že může DVD-RAM proti světlu vypadat jako hvězdná obloha - v záznamové vrstvě jsou viditelné dírky).
Kdyby mi na datech opravdu záleželo, tak bych asi volil nějaké "jištěné" diskové pole, ale to už začínám dělat ústupky na ceně a to si rovnou můžu pořídit streamer ;). Ale zálohovat na DVD ... to fakt ne, zejména ne na DVD±R, to jsou "consumer" placky na ukládání filmů pro účely přehrávání, ne zálohování .
Pokud používám rychlost 4x tak jsem s Vertbatimkama neměl za 4 roky žádný problém.
Co bys chtěl TDK mělo na <I> už diskety. Já se držim toho, co se mi osvědčilo už u těch disket... Maxell ...zatim si je nemůžu vynachválit.
Zálohuje se tak, že z dat uděláte torrent a necháte ty ostatní ať vám to zálohují oni
bohužel takovou zálohu autorský zákon výslovně zakazuje .