Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Tiskni
Sdílej:
Dobra rada pro ostatni - od MSI TV @nywhere (jakykoliv, je jich asi 6 modelu) ruce pryc! Sice je to philips, ale pod linuxem to nechodi bud vubec nebo jenom nekdy a rozhodne ne out-of-the-box. Mel sem si tenkrat koupit radsi ten LifeView ...
Tak to já bych zase rád nechal nastoupit celý prapor a pochválil kromě Linuxu i vývojáře driverů pro MSI DigiVox mini II V3.0.
Nikdy jsem předtím neměl DVB-T a chtěl jsem přijímač do PCMCIA. Jenže dnes už jsou všechny dobré (a zároveň rozumně levné) tunery pouze na ExpressCard. Tak jsem se rozhodl pro USB.
Ovladač jsem zkompiloval předem. Zatím bohužel není v kernelu. Ale zabralo to jen pět minut, takže žádný problém. Měl jsem takové neblahé tušení, že s tím budou nějaké potíže, ale za pětikilo jsem to risknul. Nechám se překvapit, povídám si.
Když jsem to zařízení přinesl, zapojil do USB a spustil Kaffeine, mé překvapení nebralo konce. První, co jsem uviděl, byla scéna, kde se střílelo dávkou! V tom okamžiku jsem byl ve svém živlu a mé nadšení nebralo konce. Od té doby mi mé zařízení slouží k naprosté spokojenosti.
Teď ještě kdyby Kaffeine neodletěl při každém pokusu přijímat Českou televizi v MPEG4-HD a už by bylo všechno ideální. Jenže on odletí... Naladí kanál, přehraje asi dvě vteřiny zvuku a frrr. Někdo to hlásil jako bug, jenže dnes se pracuje pouze na KDE 4 a tohle už nikdo nedá do pořádku, dokud nebude zcela nový Kaffeine.
Keď ja skúšam pozrieť tieto HD stanice (ČT1 a Nova) v me-tv, tak to tiež spadne. A keď to padá, tak to píše dačo o PAFF interlace (odbočka: už som si zisťoval, čo to je interlace - ale prečo sa to ešte používa? Veď na také video sa nedá pozerať). Niekde (IRC FreeNode #me-tv) mi bolo povedané, si mám zohnať svn verziu ffmpeg (a nejak donútiť xine, aby s ňou spolupracovalo). Povedal som si, že mi to za to nestojí.
Tak s verzí ffmpeg 20080625, která byla v testing repository, to nefunguje. Pozitivním faktem však je, že Kaffeine už neodletí. Jen se prostě nic nepřehrává. Asi je moc slabý signál nebo co...
No jo, takže signál je v pořádku, nicméně přehrávání prostě nefunguje.
Přesně tuhle kartu z Aukra mám taky. Pod Linuxem chodí v poho, a dokonce hraje líp než ta svinská DTV2000H. ... počítám že proto, protože má stejnej tuner, ale signál tam nejde přes tu polovodičovou přepínací mrdku ( Antenna/Cable )